Šerif Bill McNue je na stopě Frankovy bandy a snaží se dovtípit se, co se odehrálo po masakru ve městě Creede. Zjišťuje, že Roy musí být vynikající střelec. Maršál John Cook se obává o bezpečnost žen v La Belle, ale J. J. Valentine jej ujišťuje, že jeho společnost se o pořádek ve městě postará. Roy začíná plnit oboustranně výhodnou dohodu, na které se domluvil s Alicí Fletcher. Snaží se přitom něco naučit i jejího syna Truckeeho (Samuel Marty), který žije na ranči jen s matkou a indiánskou babičkou Iyovi (Tantoo Cardinal). Mary Agnes (Merritt Wever), sestra šerifa Billa, se sbližuje s učitelkou Callie (Tess Frazer). (Dont)

tron

"Nájdite ich. Nájdite ich a všetkých ich zabite." No nie, už asi nemá zmysel zbytočne šetriť hodnotením, toto je proste super seriál (a to westerny nemám nijako extrémne v obľube). Jeff Daniels tu má iba jednu scénu, ale o to drsnejšiu, aby bolo i najpomalejším divákom jasné, že toto celé sa musí skončiť jedine veeeľkým krvákom a nijak inak. Zaujímavé je, ako opatrne sú do univerza aplikované nové skupiny (Indiáni, "lovci bizónov"...) - ak sa na konci všetci zapoja do boja o mestečko, je možné, že z toho bude jedna z najlepších akčných seriálových scén roka. Tempo je stále dosť pomalé a scenár vcelku predvídateľný (zatiaľ mala každá časť toľko minút, že by to teoreticky stačilo na celovečerák), ale postavy a herci sú ozaj na parádu a dosť ma desí predstava, že to v budúcnosti schytá čo i len jedna. V neposlednom rade je vidno, že tvorcovia brali zodpovedne aj vedľajšiu "konskú" linku a najali si na ňu odborníkov (niekoľko rokov som s koňmi pracoval, takže to viem). ()

Necrotongue

Pravda, děj má opět poněkud líné tempo, ale když už na nějakou akci dojde, stojí za to. Všiml jsem si, že s každým dalším dílem nenápadně houstne atmosféra a není těžké uhodnout proč. Předpokládám, že bude příběh v závěrečné epizodě pěkně akcelerovat, ale seriál mě baví už od prvního dílu a nikdo se tomu asi nediví víc než já. ()

LachtanShows

Někomu to může přijít velmi pomalé a místy až unylé, já si ale začínám zvykat natolik, že mě tenhle pochmurný dramatický náhled láká k westernu mnohem více, než kdyby se celých 7+ hodin jenom střílelo. ()

oasismanik

Čisto kecacia epizoda, hlavný záporák sa objaví až na úplnom konci. Dialogy sú fajn, a zrejme aj majú nejaký zmysel, ale je to tak strašne dlhé a občas nudné...keby táto epizoda mala tak 50 minút, nič by sa nestalo. Reálne som asi v polovici rozmýšlaľ, že to vypnem a už sa k tomu nikdy nevrátim. ()