Komentáře uživatelů k TV seriálu (103)

 • Cervenak
  *****

  Žrááádlo! :) Pre westernových fanúšikov tu nie je nič extra nové či objavné, je to vlastne moderne natočený remix klasických žánrových motívov, ale mne osobne práve toto strašne dobre padlo. Je tam vlastne všetko. Sympaťák pištoľník túžiaci vidieť oceán, démonický kazateľ s fakt početnou bandou extra odporných hrdlorezov, vdova s rančom a synom-miešancom, poklad z vlakovej lúpeže, indiánski šamani, slizký novinár, krátkozraký šerif hľadajúci svoj tieň, lesbická strelkyňa, komunita černochov z jednotky buffalo soldiers, bláznivá nemecká maliarka, ktorá to prekvapivo vie s winchestrovkou... K tomu veľmi dobrá hudba a kamera, ktorá sa kochá rozľahlými scenériami Nového Mexika. Miestami to spomalí a vravel som si, že tých flashbackových príbehov z minulosti je už trochu priveľa, ale všetko sa to krásne splieta a graduje k záverečnej časti, ktorá je... skrátka skvostná. Drnčí napätím, až kým sa nestrhne hádam polhodinová prestrelka s tuctami mŕtvych, ktorú považujem za jednu z najlepších v tomto žánri (a to som videl naozaj stovky westernov). A k tomu ešte leonovský súboj muža proti mužovi a fungujúci záverečný doják. Toto som si fakt maximálne vychutnal.(24.11.2017)

 • DaViD´82
  *****

  Western is not dead. Never was, never will be. Na Godless bude zřejmě vzpomínáno jako na "neskutečně nádherně vypadající western s památihodnou finální přestřelkou". Což by byla škoda, protože tohle je od úvodní prologové scény po finální záběr absolutní esence všeho co dělá z westernu ze staré školy western ze staré školy; tedy čiré žánrové blaho z něhož musí každý fanoušek chtě nechtě slintat více než mimino, kterému se prorážejí zoubky. Srdcovka stavící na ambivalentních postavách, která ví že bez respektuhodného záporáka osudový western nevystavíš (ten zdejší je ryze mccarthyovský), která se ráda lyricky opájí scenériemi i hudbou, nebojí se zpomalit stejně jako přitvrdit dramatickou linku, nezapomíná na osobní vendetty, umí odlehčit dění i nechat postavy rochnit se v beznaději, blátě a prachu a přesto je nechat povstat z popela, je syrová i nekomprosminí, zvládá držet hubu stejně jako naopak vyhmátnout přesně ten moment, kdy lépe šáhnout po winchestrovce a rozpoutat peklo v Bohem zapomenuté osadě... Prostě pravověrná špinavá žánrovka, která staví na dobře prověřených základech, klišé a osvědčených archetypech. Jediným zádrhelem je, že ve finále ne všechny postavy dostanou adekvátní prostor s ohledem na to, kolik důrazu a času jim bylo věnováno. A tak některé vedlejší linie (resp. spíše postavy; především Logan, Truckee, babka a indián se psem) jsou utnuty náhle či vyzní poněkud do ztracena. Newesternové publikum Godless na pravou víru neobrátí, ale právě pro ty poctivé základy se diváctvo na westerny přísahající v posledních dekádách nedočkalo mnoha lepších filmů. Ano, filmů. Pravda, jde sice papírově o uzavřenou minisérii, ale tohle je regulérního film (výstavbou i výpravou) akorát na ploše bezmála osmi hodin.(26.11.2017)

 • Fr
  *****

  „ TY JSI JEŠTĚ NEPŘIŠEL NA TO, KDE JSI? ROZHLÉDNI SE. TAM NAHOŘE, TAM NENÍ NIKDO, KDY BY BDĚL NAD TEBOU, ANI NAD TVÝMI DĚTMI“… /// Godless pro mě byl od prvního dílu návykovou událostí! Kromě příběhu zaujmou výbornou filmařinou. Nádherný scenérie i hudební motivy navozují tu správnou atmosféru a připomenou všechno, proč máme westerny rádi. Zobrazuje historii, vypovídající o statečnosti mnoha mužů a žen, kteří se vydali osidlovat americký pohraničí a přestože je postaven na krvi a krutosti, kontrastuje s Leoneovým „Pro pár dolarů navíc (1965)“, slavnou špageťárnou, ve který život neměl žádnou hodnotu. Já z toho cejtím lásku ke starejm westernům, v nichž kombinaci statečnosti a bystrosti doporučuje devět z deseti šerifů. P.S.: Navíc Jeff Daniels je jedním z nejcharismatičtějších padouchů (nejen) Divokýho západu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Směr mi ukazuje amputovaná ruka. 2.) Potřebuju se naučit zkrotit divokýho koně. 3.) Thx za titule „J.e.t.h.r.o“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ **(2.3.2018)

 • novoten
  *****

  Protože Godless vystřelil na Netflixu ve chvíli, kdy se zároveň prokousávám velkolepým Panstvím Downton, ve kterém bezmezně zbožňuji Michelle Dockery, neměl jsem proti přírůstku do mého oblíbeného žánru šanci. Snad právě proto, že je Alice Fletcher úplný protikladem Lady Mary, mi právě ona přijde jako hlavní hrdinka celého velkofilmově působícího zážitku. Atmosferická porce je totiž více než vydatná a stejně jako archetypální story se všemi potřebnými ingrediencemi je autorský zázrak Scotta Franka zároveň poctou snad všemu, na co si divák z westernu vzpomene. Mně nejčastěji zasvítilo Tenkrát na západě, Sedm statečných, Rychlejší než smrt nebo V pravé poledne, tedy samé známé kousky. I proto je jasné, že kdo nemá prostředí prérií, ostruh a koltů proklatě nízko rád, mohl by se touto výpravou spíše protrápit. Naproti tomu ti, kteří roky čekají, až se v kinech objeví nějaký pořádný nový zápaďák, měli by okamžitě zamířit směrem k televizi. Ty vztahy tesané do kamene, ty dialogy o důležitých věcech, ty progresivní zápletky? V kombinaci s prokreslenými hrdiny a se záporákem, kterého nejde nenávidět? Nezapomenutelná lahůdka.(7.12.2017)

 • tron
  ****

  Netflix sa poučil zo svojich marveláckych seriálov, ktorým sa právom vyčíta prehnaná dĺžka a Godless má iba 7 dielov (hoci u väčšiny dielov s pomaly až celovečernou minutážou, ehm). A hneď to lepšie funguje. Napriek tomu rýchle tempo rozhodne nie je to, čím by sa Godless mohol pochváliť :-) Naopak, tempo je dosť pomalé a scenár predvídateľný (až na finálnu epizódu, ktorá ponúkne asi osem nečakaných twistov, nebudem spoilerovať, ale ak chcete spoilery, prečítajte si môj samostatný koment k záverečnej epizóde). Akcia je dobrá a krvavá, ale nie je jej veľa. A prašná atmosféra kvalitná a vydarená, ale westerny nie sú mojou srdcovkou, čiže... Lenže! Má to strašne sympatické postavy. Je ich veľa a všetky sú super. Budete mať problém vybrať si najobľúbenejšiu. A budete sa triasť, aby to neschytala vo finále. Lebo každému musí byť jasné už po prvej časti, že toto sa bez krvavého inferna veru neskončí. Potom sú tu skvelí herci, z nich skoro všetci sú skoro neznámi alebo úplne neznámi. Vôbec to nevadí, skôr naopak. Najmenej zaujímavý je Jeff Daniels a aj on je výborný, stvoriac zrejme jednu z najpamätnejších záporných televíznych kreatúr roka. A keď sme už pri tých naj, Godless je určite jeden z naj seriálov roka. A kto postrehol, prečo šerif vo finále nepotreboval okuliare, tak tomu udelím titul Frajer týždňa.(17.1.2018)

 • EdaS
  *****

  Další netlixácká pecka. Scott Frank si sám napsal a zrežíroval skoro osmihodinový western toho nejvíc old school střihu: má úderně přímočarý příběh, zajímavé prakticky všechny postavy (včetně naprosto famózního záporáka Jeffa Danielse), úchvatnou kameru, bombastickou závěrečnou přestřelku a prostě dokazuje, že tenhle už několik desetiletí odepisovaný žánr vlastně ani není potřeba nijak (post)moderně vylepšovat. Stačí svěřit ho schopným tvůrcům, co jej mají rádi.(26.11.2017)

 • emma53
  *****

  V prvé řadě jsem dala na tip a za druhé od Netflixáků se ke mně dostávají většinou samé pecky, tak jsem tušila, že by mně to mohlo sednout jak prdelka na nočník a také, že jo. Od prvních chvil, kdy jsem spatřila Michele Dockery jako Alici Fletcher, to bylo jasná trefa do černého. A Jack O´Connell jako Roy Goode byl vybrán také akorátně, žádný manekýn, ale normální chlap, co to neměl v životě lehké a hold se na něm osud podepsal. Srdce dobráka se postupně měnilo v ocel, když viděl jednání svého nedobrovolného adoptivního otce Franka Griffina. Miloval koně, miloval Alici a jejího syna a zdálo se to všechno jednoduché a že je vše OK, ale nebylo. Ještě zde byly nevyřízené účty a ty se musí vyřídit, toho si byl Roy vědom. Pak mně byli sympatičtí i ostatní postavičky, například to vylíhlé kuře Whitey nebo kalhotová sympaťačka Mary Agnes, kterou si bravurně střihla Merritt Wever. Jinak všude kolem samé ženské obsazení, ale proč? To se podívejte. A jak to dopadl Frank a Roy? Tak to se také podívejte. Některé pasáže bych zkrátila, ale nebudu prudit kvůli pár vráskám v tomhle bezva seriálu, takže za pět a doporučuji. Upozorňuji Vás ale, že jsem skoro nespala, jela jsem jeden díl za druhým :-)(15.12.2017)

 • EvilPhoEniX
  *****

  Společně s Punisherem jasná seriálová událost roku a pro žánr Western Hit století. Tohle má opravdu vše, co by daný žánr mít měl od sympatického hlavního hrdiny, skvělého záporáka s jeho 30 člennou bandu hrdlořezů, skvělou muziku, překrásné scénerie, našlapané přestřelky, úžasné herecké výkony, skvělou režii i scénař, si říkám kdyby seriály dostávaly oscary, tak Godless vysbírá sošky za každou kategorii. Finální napínavá a nervy drásající třicetiminutová přestřelka, kde 40 vdov brání salón s winchestrovkama a koltama proti záporákovi a jeho kumpánům patří dost možná k nejlepší řachandě, co jsem kdy viděl. Úžasné dílo, skvost, pocta mrtvému žánru a jasný kultovní potenciál. 100%(14.12.2017)

 • choze
  ****

  Pro mě takový ten typický čtyřhvězdičkový seriál, který je sice kvalitní, ale nestrhne, nezamilujete si ho, neinspiruje vás, nedáváte si jeho maratón a nevyhlížíte netrpělivě další díl/řadu. Po solidním rozjezdu - prvních dvou dílech - se tempo zpomalí (na mě místy až moc), budují se postavy a jejich vztahy a pomalu se blíží nevyhnutelný závěrečný masakr. Postavy jsou fajn, ale žádná pamětihodná, Jeff Daniels nicméně parádně válí svého záporáka.(28.1.2018)

 • Davies182
  *****

  Zmaratonováno bez dechu. A taky bez jediné výtky od herců přes jasnou režijní ruku, úchvatnou kameru (ty scenérie!!) a melancholickou hudbu. Drsný příběh je možná jednoduchý, ale o to razantněji vtáhne do obrazu (už úvodní scéna svým knockoutem složí nejednoho diváka) a nedává prostor k sebekratšímu oddychu. Godless není seriál na sedm týdnů, nýbrž spanilý sedmihodinový film, díky němuž se bude ke konci roku po dlouhé době znovu zaslouženě mluvit o westernovém žánru. Jakože hodně. Kdo potřebuje listopadový výprodej na Steamu, když se po letech konečně hecnul k předplatnému Netflixu? Nechápu, jak jsem mohl tak dlouho odolávat, teď už mě od televize nic nedostane!(25.11.2017)

 • Spiker01
  ****

  Soderbergh to opět dokázal, ačkoliv jen z producentské pozice. Tohle je úctyhodné dílo Scotta Franka, které si s ničím nezadá se starými westerny a servíruje nám skoro osmihodinovou emocionální jízdu se skvěle napsanýma postavama a vynikajícími přestřelkami. Jsem rád, že se ještě dnes tvoří minisérie, to zakončení se mi totiž hrozně líbilo a pokračováním by to lehce zkazili..(4.2.2018)

 • gogo76
  *****

  Westernová pecka, ktorá je pre fandov žánru sázka na istotu, bežný divák možno nájde zaľúbenie v žánri, v ktorom sa doteraz nevidel. Režisér S. Frank neprišiel s ničím objavným, ale všetkým postavám vdýchol život a ponúkol priestor natoľko, aby vás jednoducho dostal tam kam chce. Všetky postavy vo filme, či už zlé alebo dobré, majú svoju dávku charizmatu. Najväčšiu radosť som mal, keď som zistil, že seriál má "iba" 7 dielov. Fakt nemusím tie seriály s nekonečným množstvom sérií, pozrite kam to dotiahol taký Walking dead - spočiatku pecka, ktorá sa postupne utopila vo vlastných sračkách a dnes to už ani nesledujem. Toto tu nehrozí. Celý film postupne smeruje k záverečnému finále, ktoré je veľmi kvalitné, drsné a krvavé. Dosť ma zaujala herečka Merrit Wever, tá chlapská postava v ženskom tele jej výborne sadla a nielen jej. Hudba rovnako výborná . Jeff Daniels bol s výsledkom určite spokojný, v ničom lepšom ho asi neuvidíme. Max, spokojnosť a hneď ako vyjde dvd alebo bluray tak kupujem a vychutnám si to v plnej kráse. +++ Film obsahuje výborne natočenú nezabudnuteľnú a neočakávanú scénu, v ktorej zomrie jedna z dôležitých postáv, nechcem spoilerovať, ale scénu som si pustil niekoľkokrát. Prezradím iba, že v tom hrá dôležitú úlohu slnko. Budete vedieť o čo ide. 100%.(2.5.2018)

 • cheyene
  ****

  Westerny mám rád a vítám tedy každý nový počin, jenž vyvrací tvrzení, že tento žánr je již mrtvý a nemá čím zaujmout moderního diváka. Godless je zdařilou minisérií, v níž se to hemží zajímavými postavami. Pochválit musím i samotné zpracování, zejména kameru a hudbu, avšak herecké výkony jsou též na skvělé úrovni. Příběh je sám o sobě povedený, ovšem dle mého je jeho roztažení do sedmi epizod spíše méně šťastnou volbou. Celému seriálu chybí pravý spád, jenž jsem měl rád třeba na starším počinu Hell on Wheels či Hatfields & McCoys. Z toho důvodu tedy nemohu dát plné hodnocení, avšak i přesto jsem za každý podobný kousek vděčný.(30.12.2017)

 • Ant
  *****

  Netflix si dal za úkol mě tento rok zničit. Godless je pro mě nejlepší seriál roku. Absolutně geniálně vystavěný příběh po narativní i stylistické stránce, který si hraje s westernovými konvencemi. Srdce mi plesalo nad close upy koltů a upřených pohledů během přestřelek. Je tu místo pro klasické motivy osudového střetu, moudrých indiánů, vlakových loupeží i hořkosladkých romantických setkání. Kamera si skvotně hraje se stíny a vším, co jí visty divokého západu nabízí. Zatímco hudba přináší jeden z nejzapatovatelnějších soundtracků roku. Godless především uspěl v tom, že žánr dokázal ozvláštnit spoustou charakteních ženských hrdinek, které westerny opomíjejí. Tady je ale důkaz jak zábavné a napínavé je mít westernové hrdinky s kolty u pasu. Dockery a Wever jsou jako pistolnice parádní. Scoot McNairy pak rozzáří každou roli, ve které jsem ho tento rok viděla. Neskutečný talent. No a Daniels a O'Connell jsou ve svých rolích osudových soků magnetičtí. všechno v tomhle seriálu funguje až do posledního záběru a na konci jsem si připadala jako přejetá parním válcem. Dost možná nejlepší autorský seriál od True Detective a Fargo a zkrátka (neo)westernový skvost.(1.12.2017)

 • misterz
  ****

  Western kde sa síce moc nestrieľa, no záver v tomto smere ohromí finálnou prestrelkou. Celkom akoby si nechával guľky až nakoniec... Svojou vlastnou produkciou opäť raz Netflix zahviezdil. V poslednom čase neviem ani o jednom príklade, ktorý by ma od nich sklamal...Godless predstavuje netradičný western nielen svojou formou, ale i koncepciou dejovej linky, pri ktorej sú divákovi servírované informácie ohľadom minulosti hlavných postáv pekne pomaly a postupne na báze flashbackov, pričom spolu tak zaujímavo dotvárajú hlavnú os príbehu. Formálna stránka tiež nadchla. Dlhé statické zábery kamery, krásne scenérie, zmysel pre farebnosť... to všetko bolo super. Som spokojný aj s hercami, hlavne záporák bol zaujímavý, dokonca sa mi pozdával viac ako hlavný kladný hrdina, ktorému by trochu viac charizmy navyše neuškodilo. Na druhú stranu je ale tiež pravda, že miestami sa mi tempo snímku zadalo až príliš lenivé, pričom niektoré scénky mi prišli ako zbytočné, nebolo to však nič hrozné, ide čisto iba o vec vkusu a subjektívny pohľad. Verím tomu, že väčšina ľudí ocení všetko od prvej až po poslednú minútu. Silný nadpriemer, s dlhým váhaním nad plným počtom. 85/100(18.12.2017)

 • dO_od
  *****

  // „Ain’t nothing scarier than a man with gun. And ain’t nothing more helpless than a man without one.“ Nic osudovějšího už letos neuvidíte. 10/10(5.12.2017)

 • Janek
  ****

  Chvílemi nejlepší western 21. století, ale hrozná škoda, že zakončení není tak pevné jako to, co mu předcházelo. Velmi autentická dobovka (se zajetými westernovými rituály) se na úplném konci promění ve vykolejenou kovbojku. Ale i tak, hodně dobré!(14.1.2018)

 • mcb
  ***

  V době snahy o experimentování s žánrem westernu záměrně zpátečnický počin, v němž se nekonečná klišé omlouvají znalostí konvencí. Výsledkem je ale naprosto nezajímavá výkladní skříň žánru pro několik nadšenců, která kromě úchvatné kamery a hereckých výkonů nabízí je neživotné stereotypní charaktery a zápletky.(8.2.2018)

 • DwayneJohnson
  *****

  Zase jednou po čase western, co stojí za to. Zručně napsaný a zrežírovaný a těch sedm dílů mi přišlo taky nějak akorát. Jedna přestřelka pěkně na začátek a jedna finální, zase nakonec. Mezitím krapet minulosti, vykreslení jednotlivých charakterů, nějaká ta milostná zápletka a aniž jsem se nadál, byl už vlastně konec. Škoda, ale nedá se nic dělat. Třeba natočí ještě další řadu. PS. Pokud se někdo (i když zcela oprávněně) rozplývá nad hereckým výkonem Jeffa Danielse, tak pro mě je jednoznačnou vítězkou téhle série Merritt Wever, jejíž výkon já osobně řadím ještě o kousek výš.(14.12.2017)

 • ScarPoul
  ****

  Žiadalo by sa mi tam viacej prienikov do postáv. To je jediná výtka. Inak je to poctivá žánrová záležitosť so sympatickými postavami, krásnym prostredím a niektorými chuťovými scénami. Dokonca je tu priestor aj pre akýsi magický realizmus, čo ma potešilo. Finále skvelo natočené, ale čo vo mne zarezonovalo najviac je posledných 10 minút. Má to v sebe predzvesť nových začiatkov aj toho, že nič v zásade nekončí. Scott Frank si odbil srdcovú záležitosť. A je to cítiť z každého políčka. Možno nie je taký scenárista, ktorý by kecal a rozvetvoval príbeh do väčšej komplexnosti, ale to vôbec nevadí. Pozerá sa na to dobre. Je to jeden z tých uzatvorených seriálov, ktoré netlačia na pílu, nenaťahujú zbytočne dej a pritom sú verné svojim postávam aj ústrednej dejovej línií. Jeff Daniels ako zloduch je perfektný a Jack O´Connell mu perfektne sekunduje ako jeho protipól. Páčilo sa mi to. A snažím sa zohnať soundtrack, lebo hudba je tu parádna.(9.3.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace