Frequency (TV seriál)

Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada, 2016 - 2017, 9 h 6 min (Minutáž: 13x42 min)

Atmosféra je slušná a postavy taktiež. Problémom sú niekedy trochu nelogické reakcie postáv, čo celé snaženie výrazne zráža na kolená. Za všetky uvediem príklad a verím, že to nebude spoil. Ak ide detektív niekoho zatknúť, on je pešo a páchateľ v aute, sú od seba asi 50m, predsa mu nebude mávať odznakom, pištoľou a kričať, že je policajt. Reakcia páchateľa je jasná a mne ostáva iba trpká pachuť na jazyku, pretože takto by sa v skutočnosti nesprával ani policajt začiatočník.(22.5.2017)

• Politik

První díl 80%, druhý díl 60%. Super námět, některé scény dost slušné, ale obecně mi to přijde horší a horší. Nepravděpodobné události, hloupý rozhodnutí atd. Bohužel celá první série se moc nikam neposunula a celé to hodnotím 60%. Docela ztráta času. Edit: Měním názor, i když ten námět je super a herci jsou sympatičtí, tak je to celé 40% záležitost. Všechno co šlo udělat špatně, se špatně udělalo. Zdlouhavé a o ničem.(27.1.2017)

• Morholt

Přibližně do poloviny mě to bavilo. Seriál si bral to dobré z filmu a přidal spoustu vlastní invence. Se začátkem druhého příběhu ale kvalita upadala. Postavy, kterým se dalo fandit, začaly působit protivně a nahánění samotného vraha bylo víc než únavné. Poslední čtyři díly jsem dojížděl už jen ze setrvačnosti s prstem na spoušti rychloposuvu. na pocitu z promarněné příležitosti nezměnila ani závěrečná dvacetiminutovka, která byla možná nejpovedenější sekvencí vůbec. Škoda. 40%(29.1.2017)

Film založený na pôvodnom originálnom snímku z roku 2000 chce byť spojením Osudového dotyku a Temného prípadu. Tá prvá, fantasy stránka podľa mňa nebola celkom vydarená. Zmeny v minulosti sa tu nepremietli do reality vždy perfektne, chýbal tu moment prekvapenia, šoku a niekedy aj prehľadnosti. Ostáva tak skôr tá druhá stránka vyšetrovania kriminálneho prípadu, ktorý so sebou nesie napätie podporené vynikajúcim hudobným motívom. V celkovom meradle potenciál nebol celkom využitý a druhú sériu pozerať určite nebudem, ak nejaká vôbec vyjde.(7.3.2017)

Tak trochu původní film natažený do 13-ti epizod... Občas trochu zmatek co kde a hlavně kdy... Dalo by se trochu lépe pracovat s časovými změnami... Změn, třeba i malých, bylo sakra hodně, ale následky vyzněly mnohdy úplně do ztracena, nebo se neprojevily vůbec... Fajn bylo, že si Raimy pamatovala vždy původní i změněnou realitu, což se dalo mnohem víc rozvinout a lépe využít... Pokud si pamatuju, tak film skončil happy-endem... Tady to v podstatě končí přesně tam, kde to začalo (matka žije, otec ne), což asi není úplně ono... Ale i přes výhrady to bylo dobrých 13 dílů se slušným obsazením a líbilo se mi to, i když se z toho dalo vytřískat mnohem víc... 74%(28.1.2017)