Reklama

Reklama

Frequency

(seriál)
Trailer
Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA / Kanada, (2016–2017), 9 h 6 min (Minutáž: 42 min)

Hrají:

Peyton List, Riley Smith, Devin Kelley, Ada Breker, Mekhi Phifer, Daniel Bonjour, Lenny Jacobson, Anthony Ruivivar, Sean Owen Roberts, (více)
(další profese)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Frequency je seriál, který se inspiroval fimem se stejným názvem. Hlavní zápletkou seriálu je změna přítomnosti v roce 2016, kde žije Raimy Sullivan (Peyton List), skrz činy, které provede Frank Sullivan (Riley Smith) v roce 1996. Frank je policista, který se den před svou smrtí dozví její podrobnosti, a tak změní svůj život tím, že přežije. Změna bohužel přináší i jiné události, které se markantně projeví v roce 2016. (M.Fish)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (14)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Přibližně do poloviny mě to bavilo. Seriál si bral to dobré z filmu a přidal spoustu vlastní invence. Se začátkem druhého příběhu ale kvalita upadala. Postavy, kterým se dalo fandit, začaly působit protivně a nahánění samotného vraha bylo víc než únavné. Poslední čtyři díly jsem dojížděl už jen ze setrvačnosti s prstem na spoušti rychloposuvu. na pocitu z promarněné příležitosti nezměnila ani závěrečná dvacetiminutovka, která byla možná nejpovedenější sekvencí vůbec. Škoda. 40% ()

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

Po vydařeném náběhu první episody se děj přesunul dále a přestal dávat totální smysl... Nápad je to dobrý, ale nemohu se zbavit pocitu, že to fungování mezi "něco udělám v minulosti, promítne se to nějak do budoucnosti" je děláno na způsob "hodí se to pro příběh, nehledejte tam žádnou logiku". Pokud se divák odpoutá od přemýšlení a bude se vozit na tom, co autoři připravili, ok. V tom případě je to ale jen další detektivný seriál, který brzy začne být ohraný. U mě po vydařeném a tajuplném začátku velké zklamání. 3EP 55% ()

Reklama

higuain 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První polovina série (a rovněž asi i celého seriálu, vzhledem k tomu, že další série s největší pravděpodobností nebude) se příliš nepovedla. Úvodní díl bez ostychu vykrádá původní film a i když si to poté začíná jít svou vlastní cestou, několik dalších epizod má až na výjimky spíše průměrnou úroveň. Ve druhé polovině se ale začíná přiostřovat a seriál jakoby byl díl od dílu lepší a lepší. Vrcholem je čtyřdílná pasáž počínající devátou a končící dvanáctou epizodou. Během těchto čtyř dílů nabírá zápletka největší obrátky a v rámci nastavených pravidel i víceméně absentují logické lapsy. Samotné finále je pak po většinu stopáže taktéž velmi dobré, bohužel ho v posledních minutách sráží nepříliš povedený závěr, který je příliš uspěchaný a zanechává více otázek než odpovědí. To by nevadilo, kdyby měla následovat další série, k tomu ale nejspíš nedojde, takže celé finále vyznívá tak nějak do ztracena. 75%. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Film založený na pôvodnom originálnom snímku z roku 2000 chce byť spojením Osudového dotyku a Temného prípadu. Tá prvá, fantasy stránka podľa mňa nebola celkom vydarená. Zmeny v minulosti sa tu nepremietli do reality vždy perfektne, chýbal tu moment prekvapenia, šoku a niekedy aj prehľadnosti. Ostáva tak skôr tá druhá stránka vyšetrovania kriminálneho prípadu, ktorý so sebou nesie napätie podporené vynikajúcim hudobným motívom. V celkovom meradle potenciál nebol celkom využitý a druhú sériu pozerať určite nebudem, ak nejaká vôbec vyjde. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Zajímavý námět převzatý ze skvělého filmu automaticky nedělá dobrý seriál. Pokud tvůrci nemají krom vaty nic navíc, vede to většinou k selhání. Frequency má to štěstí, že má příjemné herecké obsazení, ale že se pomalu každý nový sci-fi seriál, který se odehrává v současnosti, musí zvrhnout ve stereotypní kriminálku mě mrzí. První polovina série totiž není moc dobrá a je to prostě vata. V momentě, kdy se hlavní postavy dopátrají ústředního záporáka, začne se konečně něco dít, ale v konečném důsledku je námět trestuhodně nevyužitý. Nehledě na to, že Frequency si s časovými paradoxy vysloveně vytírá prdel a jakous takous logiku si staví na svých mechanismech, které navíc ne vždy úplně dodržuje. Kdo má tedy alespoň trochu nakoukaná díla o cestování čase, bude chtě nechtě kroutit hlavou. Frequency je tedy, pokud divák překousne občas hodně stupidní jednání postav, v konečném důsledku spíše, byť slušná, celkem rutinní krimi než chytlavé sci-fi, což je prostě škoda. I tak jsem se slušně bavil, na the CW je to totiž velice solidní práce. Plusové body navíc k tomu, že je to vesměs uzavřené. Sice je finále strašně moc hrr, ale dějová linka je uzavřená a žádný otravný cliffhanger se nekoná. ()

Galerie (152)

Zajímavosti (1)

  • Seriál má neodvysílaný epilog, který má skoro 4 minuty. (M.Fish)

Reklama

Reklama