Frequency (TV seriál)

Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada, 2016–2017, 9 h 6 min (Minutáž: 42 min)

Peyton List, Riley Smith, Devin Kelley, Ada Breker, Mekhi Phifer, Daniel Bonjour, Lenny Jacobson, Anthony Ruivivar, Sean Owen Roberts, Jennifer Spence, Ben Wilkinson, Ava Telek, Melinda Page Hamilton, Alexandra Metz, Julia Benson, Viv Leacock, Emma Greenwood, Ty Consiglio, Garry Chalk, Rob Mayes, Kenneth Mitchell, Tammy Hui, Venus Terzo, Alyssa Diaz, Nicholas Gonzalez, Crystal Balint, Chris McKenna, Nick Purcha, Veena Sood, Elizabeth Weinstein, Jessica Camacho, Sarah Hayward, Kwesi Ameyaw, David Bloom, Curtis Armstrong, Panou, Beth Lacke, Paul Jarrett, Britt McKillip, Rondel Reynoldson, Chad Krowchuk, Gigi Jackman, Kirsten Robek, Catherine Barroll, Anja Savcic, Tanya Champoux, Kelly Konno, Parveen Dosanjh, Briana Buckmaster, Michelle Martin, Ellen Ewusie, Vincent Dangerfield, Bronwen Smith, Julius Fair, Cardi Wong, Michael Charles Roman, Tosca Baggoo

První polovina série (a rovněž asi i celého seriálu, vzhledem k tomu, že další série s největší pravděpodobností nebude) se příliš nepovedla. Úvodní díl bez ostychu vykrádá původní film a i když si to poté začíná jít svou vlastní cestou, několik dalších epizod má až na výjimky spíše průměrnou úroveň. Ve druhé polovině se ale začíná přiostřovat a seriál jakoby byl díl od dílu lepší a lepší. Vrcholem je čtyřdílná pasáž počínající devátou a končící dvanáctou epizodou. Během těchto čtyř dílů nabírá zápletka největší obrátky a v rámci nastavených pravidel i víceméně absentují logické lapsy. Samotné finále je pak po většinu stopáže taktéž velmi dobré, bohužel ho v posledních minutách sráží nepříliš povedený závěr, který je příliš uspěchaný a zanechává více otázek než odpovědí. To by nevadilo, kdyby měla následovat další série, k tomu ale nejspíš nedojde, takže celé finále vyznívá tak nějak do ztracena. 75%.(28.1.2017)

Po vydařeném náběhu první episody se děj přesunul dále a přestal dávat totální smysl... Nápad je to dobrý, ale nemohu se zbavit pocitu, že to fungování mezi "něco udělám v minulosti, promítne se to nějak do budoucnosti" je děláno na způsob "hodí se to pro příběh, nehledejte tam žádnou logiku". Pokud se divák odpoutá od přemýšlení a bude se vozit na tom, co autoři připravili, ok. V tom případě je to ale jen další detektivný seriál, který brzy začne být ohraný. U mě po vydařeném a tajuplném začátku velké zklamání. 3EP 55%(23.10.2016)

Film založený na pôvodnom originálnom snímku z roku 2000 chce byť spojením Osudového dotyku a Temného prípadu. Tá prvá, fantasy stránka podľa mňa nebola celkom vydarená. Zmeny v minulosti sa tu nepremietli do reality vždy perfektne, chýbal tu moment prekvapenia, šoku a niekedy aj prehľadnosti. Ostáva tak skôr tá druhá stránka vyšetrovania kriminálneho prípadu, ktorý so sebou nesie napätie podporené vynikajúcim hudobným motívom. V celkovom meradle potenciál nebol celkom využitý a druhú sériu pozerať určite nebudem, ak nejaká vôbec vyjde.(7.3.2017)

Podobne ako Timeless, epizódnosť seriálu dosť značne uberá na kvalite a záujme diváka. Navyše som si myslel, že sa v seriály budú tvorcovia snažiť upraviť isté prešľapy oproti filmu, ktoré z neho robili len dobrú oddychovku, ale mohol byť bez nich niečím oveľa lepším. Bohužiaľ, dejovo bolo zmenené minimum, skôr sa všade popridávala nudná vata a nezaujímavé jednodielne detektívne skoro prípady. Po štvrtej epizóde mi bol vrah a jeho chytenie už úplne ukradnuté, tak isto ako aj všetky postavy. Popravde, asi mu fandím, nech ich všetkých pochytá. 9/12 - 55%(5.1.2017)

Zajímavý námět převzatý ze skvělého filmu automaticky nedělá dobrý seriál. Pokud tvůrci nemají krom vaty nic navíc, vede to většinou k selhání. Frequency má to štěstí, že má příjemné herecké obsazení, ale že se pomalu každý nový sci-fi seriál, který se odehrává v současnosti, musí zvrhnout ve stereotypní kriminálku mě mrzí. První polovina série totiž není moc dobrá a je to prostě vata. V momentě, kdy se hlavní postavy dopátrají ústředního záporáka, začne se konečně něco dít, ale v konečném důsledku je námět trestuhodně nevyužitý. Nehledě na to, že Frequency si s časovými paradoxy vysloveně vytírá prdel a jakous takous logiku si staví na svých mechanismech, které navíc ne vždy úplně dodržuje. Kdo má tedy alespoň trochu nakoukaná díla o cestování čase, bude chtě nechtě kroutit hlavou. Frequency je tedy, pokud divák překousne občas hodně stupidní jednání postav, v konečném důsledku spíše, byť slušná, celkem rutinní krimi než chytlavé sci-fi, což je prostě škoda. I tak jsem se slušně bavil, na the CW je to totiž velice solidní práce. Plusové body navíc k tomu, že je to vesměs uzavřené. Sice je finále strašně moc hrr, ale dějová linka je uzavřená a žádný otravný cliffhanger se nekoná.(5.9.2017)