Komentáře uživatelů k TV seriálu (17)

 • SNCIS
  *****

  Obsahuje spoilery: 24 bez hlavního hrdiny - nelítostného drsňáka Jacka Bauera. Místo něj je zde mladá krev, mladý černoušek Eric Carter. Tikací Hodiny změnili barvu a jediné, co připomíná originál je Tony Almeida. Tony je jediná postava, která se objevila hned v první epizodě originalitu i zde. V originalitu se dá říct, že byl po Jackovi, druhá hlavní postava. Výrazná postava i zde je výrazný, avšak v epizodách se nikdy nezdržel déle než pět minut. Tony byl návnada na původní fanoušky, nebo jen já koukal kvůli němu? "Je mi líto, už mi bylo zaplaceno. Vždy dokončím svou práci, když mám své peníze. Musím si udržet reputaci." Jednou z oblíbených postav zde, se stal Ericův bratr. "Chtějí spustit útoky které zabijí hodně lidí, jako vaše matky, sestry, vaše děti a další. A taky mají mého bráchu, ale už vím kde je, takže tady je plán. Vejdeme tam, sebereme Erica a pak posadíme pár džihádistů na zadky." Škoda, že nedostal více prostoru, bavila mne jeho dějová linka a to, co se tvořilo mezi ním a Erickovou ženou. Co se týče příběhu, děje nemám téměř žádné výhrady. - 99,9%.(20.4.2017)

 • Tom Hardy
  **

  Snaha o oživení fenoménu nešťastným způsobem. Že absentuje Jack nutně nevadí - jednou na to dojít muselo. Ale autoři nové série jakoby nechápali, proč se kdysi 24ka prosadila. Jack byl underdog, člověk s problematickou minulostí, který si musel svůj status božana teprve získat. Eric Carter je naproti tomu od začátku dokonalá figurka - v dobrém manželství, se správnými hodnotami, ihned sebejistý v boji, prostě profík na první dobrou. A k tomu se blbě hledá vztah (je to podobně nešťastné střídání jako třeba v případě utečenců v Uprchlíkovi - obyčejný doktor - a Šerifech - vytrénovaný člen speciálních jednotek). Když hlavní postava netáhne, celek logicky nefunguje. Samotný formát má pořád své kouzlo a scenáristé nepředvedli úplnou nulu, ale bez tahouna zkrátka není co stavět. Nemluvě o tom, že seriálu tak trochu vypálil rybník sám Kiefer Sutherland, jehož Designated Survivor mi zvraty a vývojem často připadal "dvacetčtyřkovější" než celé Legacy.(16.5.2017)

 • novoten
  ****

  Neopakovatelný seriálový formát žije dál a i přes původní nemalé obavy jsem za to rád. Legacy totiž do puntíku plní vše, co slibuje jeho titul a odkaz původní 24 táhne dál a inspiruje se jím. Občas ho ale i bohapustě vykrádá a to nejen v tom dobrém (hierarchie zlosynů z tehdejší první sezóny je víceméně zopakovaná, včetně několika klíčových zvratů), ale i v tom zlém, kdy se vždy v oné nejnapínavější chvíli vrátíme k postavám, které nás tolik nezajímají. Kdo tedy kdysi nadával na nadužívané trable Kim Bauer, ten si na eskapádách Ericových blízkých opravdu smlsne. Trochu smolné mínus ale vidím v tom, že nejzajímavějším charakterem není sám hlavní hrdina. Corey Hawkins se snaží z každé scény vytěžit maximum, ale taková Miranda Otto jako Rebecca si sezónu krade pro sebe svým nenápadným půvabem i neutuchajícím charizmatem a třeba Dan Bucatinsky je jako zprvu nenápadný Andy uvěřitelným a zároveň překvapivě odhodlaným ajťákem od vedle. Eric sám tak ve výsledku občas působí jako sympatický hybatel děje, kterému se ale spousta věcí odehraje spíš náhodou. Čtvrtá hvězda do hodnocení zapadla nejen za provázání s jednou z nejoblíbenějších postav originálu, ale hlavně za dojmy z posledního dílu, který sice zbytečně ošidil finální přestřelku, ale o to důraznější pocity přinesl v následcích pro všechny zúčastněné. Prudce klesající sledovanost a následné zrušení tak mrzí, protože tady se dalo snad jen stoupat.(20.4.2017)

 • JohnCZ
  ***

  Jack Bauer je jedinečná postava, ale nejsem zas až taková konzerva, abych nedokázal přijmout spin-off s novým hrdinou v hlavní roli. A strašně rád bych chtěl. Ale Eric Carter je na 24: Legacy prakticky to úplně nejvíc nejslabší. Ten nigga je tak strašně nesympatickej a necharismatickej, že ho prostě diváka absolutně nebaví sledovat a problémy jeho manželky a bratra už vůbec ne. Vedlejší postavy naštěstí mnohé věci vynahrazují. Krom sympatického ajťáka Andyho a roztomilé teen teroristky si seriál pro sebe vyloženě krade Rebecca Ingram v podání Mirandy Otto, která si podobnou roli střihla už v Homelandu a tady opět dokazuje, že ji tyhle role velice sedí. Dějově je to taková klasika, ale přišlo mi to výrazně méně dynamické, než původní série. Možná to bude i statičtější kamerou, kvůli které to místy vypadá laciněji, než by muselo. Ale ono to celkově je takové nejisté a s menším tahem na branku. Na jedno zkouknutí ok, ale šlo by to určitě lépe a to i bez Jacka.(4.5.2018)

 • Wysch
  ***

  V zásadě bych sem mohl zkopírovat komentář k prvním dvěma epizodám, a nic by se nezměnilo. Legacy si opravdu vzalo z původní Čtyřiadvacítky pouze formuli šesté a sedmé řady, přidalo k tomu trochu zbytečnýho harašení mezi Carterovou ženou a bráchou, a završilo to totálním zazděním hlavního faktoru úspěchu prvních řad Čtyřiadvacítky - totiž jeden den v životě jednoho agenta. Zpočátku se opravdu zdálo, že se totiž autoři poučili z komentářů na sociálních sítích Čtyřiadvacítky a věnují polovinu času na obrazovce hlavní postavě, se kterou si divák musí vytvořit pouto. Bohužel postupem času Carter začal dostávat třetinu, druhou třetinu dostala Miranda a třetí se rozdělila mezi zbylé linky. Když už jsme u těch vedlejších linek, některé jsou zbytečné (Nicole a Isaac), jiné zase rychle zabité (sexy Kathryn Prescott), a některé kompletně neutažené - a to jsou hlavně ty politické. Jinak je ale Legacy v zásadě kopií šesté a sedmé řady Čtyřiadvacítky, a to až tak moc, že nemá ve své druhé polovině žádný silnější okamžik, ani setkání s Tonym, ani finálová scéna Mirandy Otto, a dokonce ani rozhodnutí jejího muže uctít její památku svou kandidaturou. Je pravda, že by bylo možná zajímavý sledovat v další řadě vztah Carter / Donovan, jako měli Bauer / Palmer, jenže tak jako tak to vypadá, že by se k tomu ani autoři nedostali, protože Čtyřiadvacítka je zkrátka a jednoduše dnes už jen akční seriál s politickým podtextem. Honem rychle hrrr střílet teroristy, buď z Ruska nebo z Blízkýho Východu, to je šumafuk, hlavně aby měli bombu a hrozili zabitím některé z hlavních postav. Přitom kouzlo Čtyřiadvacítky je v osobitosti postav a jejich přežívání toho jednoho dlouhého dne - a to ne na politický scéně. Doufejme jen, že pokud by náhodou se snažil ještě někdo někdy oživit Čtyřiadvacítku, vy-ere se z vysoka na všechno to politikaření a korupci a globální terorismus a bude se soustředit opravdu na ty postavy a uzavřený příběh, který diváka vtáhne spíš než nějaké stovky mrtvých na mostě.(27.4.2017)

 • ilemas
  ****

  Je to bomba nářez, ale bez Bauera to prostě není ono. Je to jako třeba Terminátor bez Arnolda, také dobré, ale... Kiefer Sutherland prostě táhl celý seriál. Snad se ještě vrátí.(22.10.2017)

 • Colonist
  **

  Neuvěřitelná slabota. Kdyby si dali tvůrci záležet, mohlo by 24 hodin pokračovat i bez Jacka Bauera (ano, rouhám se). K tomu by byly ovšem potřeba 2 základní věci - dobrý scénář a zajímavé postavy. Jenže tenhle spin-off se nepovedl, protože tvůrci byli neskutečně líní. Nesnažili se o žádnou obměnu zaběhnuté formule, a tak je tato série plná čtyřiadvacítkovských klišé a postrádá jakoukoliv originalitu. A hle, stokrát viděné už bez Kiefera prostě nefunguje. Hlavní hrdina je sice sympatický, ale (nic proti Coreymu Hawkinsovi) postrádá jakékoliv charisma. Navíc se tvůrci v rozhovorech před premiérou kasali, jak je to oproti Jackovi úplně jiná postava. Přitom se chová jako Jack, pere se jako Jack, střílí jako Jack, v náročných situacích improvizuje jako Jack. Jenže Jack to prostě není. Navíc Hawkinsovi toho drsného bývalého Rangera a lovce teroristů prostě nevěřím. Kdyby byla jeho postava nějakým nováčkem v CTU, který takovýto příšerný den zažívá poprvé a pořádně neví, co má dělat, bylo by to mnohem uvěřitelnější. Jeho postava by navíc působila více lidsky. Ale to ne, on je už od první epizody superman (viz souboj na staveništi) podobně jako Jack v posledních sériích klasické 24. Jenže Jack k tomu dospěl vývojem. A když už mluvíme o klasické 24...proč tu byl Tony Almeida? Tvůrci měli k dispozici ikonickou postavu, ale absolutně si s ní nevěděli rady. Tony do děje nijak zásadně nezasáhl a vlastně byl úplně zbytečný. Kdyby jeho postavu zaměnili za Bezejmenného žoldáka č. 4, nic by se nezměnilo. Hlavní postavy jsou jinak ploché a nezajímavé. Z té šedi vystupují pouze Rebecca a senátor Donovan. Záporáci jsou vysloveně výsměch. 24 měla vždycky kvalitní záporáky. I obecně negativně vnímaná 6. řada měla výborného Abu Fayeda, jednoho z nejlepších padouchů seriálu. Teroristé v Legaci jsou však k smíchu. Postavy jsou zkrátka jedním z hlavních problémů této série, tím druhým je její děj. Ten je absolutně neoriginální a dějové zvraty tak nemohou překvapit. Jsou předvídatelné. Snad vše, co se tu objevilo, bylo jen variací něčeho, co už známe z původních sérií. Akorát ta akce funguje, protože je kvalitně natočená. Nevidím však žádný důvod, proč si tuto sérii pustit podruhé.(17.8.2018)

 • dragon94
  ****

  Je to dobré a kdo tvrdí, že ne tak lže. Ovšem kvalita jednotlivých epizod byla poněkudnevyvážená. Zatím co první dvě epizody byli naprosto parádní. Zbytek série bylo takové přešlapování s občasnou akcí což se změnilo v posledních 3 epizodách, které to, ale už moc nezachránili. Samotné vyznění dějových linek působí dost nedotaženě a zvláštne, ale nejspíš je to proto, že se počítá s dalšími sériemi. Do dalších sérií bych posílil dějovou linku Cartera a věnoval jí více času než ostatním dějovým linkám. Tady to bylo bohužel přesně naopak. 4* 70%(16.7.2017)

 • Nyck
  ***

  24: Legacy je jako šlehačka ve spreji. Vypadá podobně, chutná podobně a používá se podobně. Ale po chvíli zjistíte, že nedrží tvar, nechutná po smetaně a rozpouští se, protože je v ní především voda. Na pravou šlehačku ze smetany (původní "24") se nechytá, ale pokud máte chuť na sladké, vystačíte si i s ní. 60 %(20.4.2017)

 • Hugomil
  **

  Dvě hvězdy za Tonyho. Jinak úplně nesympatické herecké obsazení.(18.11.2017)

 • bearmeedek
  ***

  Původnímu seriálu dělá akorát ostudu. Tři roky starý restart "Dnes neumírej" dovedl konkurovat úplně původním dílům. Chápu, že Bauer stárne a nemůže podávat výkony ve službě do nekonečna. Třeba se v ruských lázních někdy zotaví. Udělat hlavního agenta z černouška nebyl dobrý nápad. Možná to naplnilo nějaké kvóty. V první řadě byl hrozně nevýrazný a mdlý. To jeho bratr už měl jiné charisma. Černoušků je tu požehnaně, včetně šéfa tajné služby. Takže nějaká akce tu je, ale hlavně to zůstává u snahy. A protože jsem seriál sledoval v televizi, tak stále četnější reklamy, ze kterých se jednou všichni poděláme, tomu při už tak krátké stopáži fakt dodávaly na zajímavosti.(29.10.2017)

 • tranquill
  **

  Nic originálního. Jednou stačí.(31.10.2017)

 • JohnZ87
  ****

  24ka bez Jacka Bauera? Vůbec první spin-off k tomuto jedinečnému seriálu překvapivě funguje i bez jeho ikonického hrdiny. Přispívá k tomu i to, že tvůrčí tým zůstal víceméně stejný a ani pojetí seriálu jako takového se nezměnilo. Kiefer Sutherland se přesunul na pozici jednoho z výkonných producentů a uchoval si tak alespoň nějaké spojení s 24: Legacy. K dalšímu výraznějšímu spojení s předchozími řadami pomohl také návarat Tonyho Almeidy (byť má v jednotlivých epizodách relativně málo prostoru), který se momentálně nechává najímat na špinavou práci, kterou si např. CTU nechce v rámci legálnosti přímo ušpinit ruce. Corey Hawkins ztvárnil ústřední postavu Erica Cartera, který není agentem CTU, ale bývalým armádním rangerem, nicméně s CTU přímo spolupracuje a je s ním spojen především díky bývalé ředitelce Rebecce Ingramové. Ta už sice na CTU oficiálně nepracuje, ale stále je tam jako doma a výrazně zasahuje do zdejšího dění. Osazenstvo CTU je zcela nové, ale s postavami se dá velmi rychle sžít. K těm nejvýraznějším patří analytik Andy Shalowitz, ředitel CTU Keith Mullins nebo třeba analytička Mariana Stiles, která je neteří Edgara Stilese z páté řady 24ky (a je to jakési pomrknutí tvůrců k této výrazné postavě). Na straně záporáků se nepřekvapivě pracuje stále se stejným schématem - od menších ryb k těm větším až po ty největší, které se znenadání zjeví až v posledních fázích seriálu. Není tedy překvapením, že tvůrci opět vyrukují s nějakým tím překvapením. :-) Ze záporných postav ve mě hlubší dojmy zanechali zejména Asim Naseri (Oded Fehr) a Jadalla Bin-Khalid (Raphael Acloque, který mi trochu připomíná Henryho Cavilla). Lze poměrně dobře odhadnout, které postavy budou v průběhu děje takzvaně na odstřel a u některých divák naopak doufá, že nadcházející události přežijí. Samozřejmě ani v 24: Legacy nechybí politická rovina, kterou nejvýrazněji reprezentuje senátor John Donovan (skvělý Jimmy Smits, kterého mnozí znají hlavně jako senátora Baila Organu ze Star Wars), kandidát na amerického prezidenta a také manžel Rebbecy Ingramové. Trochu zamrzí ne zcela dořešená dějová linka s Luisem a méně akční finále. Z dalších postav ještě stojí za zmíňku rozhodně Ericův bratr Isaac Carter nebo Nilaa Mizrani (šéfka senátorovy kampaně). Osobně jsem neměl vůbec potřebu nějak porovnávat Erica Cartera s Jackem Bauerem a je to dobře. Navíc mi Jack v seriálu ani nechyběl, což jen dokazuje, že tvůrci zvládli uchopit nového hrdinu opravdu s citem a nesnažili se za každou cenu vytvořit kopii Jacka Bauera v afroamerickém podání, ale naopak se vydali novým směrem. 85%(1.4.2018)

 • Agent24
  *****

  1. Sezona - Jack Bauer nám zůstal hnít někde v Rusku a tak nám tvůrci naservírovali Erica Cartera. Eric je popravdě úplně opak Jacka. Není tak drsný, není schopný popravit svého kamaráda atd. Jack klidně oddělal Ryanna Chapella. To by Eric prostě neudělal. Corey Hawkins mě popravdě ani nijak nevadil. Myslím si, že se celkem snažil a v průběhu celé sezony se celkem vypracoval a začal mi být i celkem sympatický. Lákadlo Toník je totálně nevyužitý. Aspon v tom finále jsem čekal, že půjde s Ericem, ale on mu naschvál zlomil ruku. Asi Foxu došli peníze :-) ne chápu to. Kdyby tam byl Tony celou dobu tak by zastínil Cartera a seriál by s hlavním hrdinou nedopadl tak jak tvůrci chtějí. Tak snad ta druhá sezona bude a pak jednou se ještě Jack vrátí a všem to natře. Takže první sezona za 100%!!!(21.4.2017)

 • Tomas_PO
  ****

  Jack Bauer bez Jacka Bauera. Prvé diely síce častokrát za 5/5, dramatické, plné typických CTU scén, no záver za 2/5. Príliš sladké, prehľadné a predvídateľné (to boli aj niektoré Bauerovské časti - no Jack to nejako vykompenzoval). Medzi predposledným a posledným dielom som mal pauzu v pozeraní skoro mesiac, nijako ma to neťahalo. Úvodné a stredové diely som však zmákol aj viacero na jeden večer. Celkovo by som tomu dal 3/5, no vyšlo to na 4/5.(30.8.2017)

 • Rian_witcher
  ***

  Není to špatné, ale nedosahuje to kvality předchozích sérií s Jackem Bauerem. Hlavní vinu nese Corey Hawkins, jehož Carter je snesitelný jen v akčních částech seriálu. Hrát rozhodně neumí a v jakékoli jiné herecké poloze působil vyloženě amatérsky. Tam, kde jste věřili Jacku Bauerovi (Kiefer Sutherland) morální rozpolcenost a cítili těžkost rozhodnutí, tam Hawkins absolutně selhává, a vy si jen říkáte: Honem s tou scénou pryč. Z části za horší hodnocení může i nenápaditost scénáristů, kdy po slibném začátku prvních dílů (žákyně a učitel, Carterův bratr a gangy) vše sklouzlo do akcí, které už byly použité v předchozí 24. A to doslova. Některé "zvraty" byly drsně okopírované a lišily se prakticky jen jmény účastníků...(6.5.2017)

 • JackBauer
  **

  Môj nick musi o postoji k serii 24 vraviet viac nez dost. Porovnavat Legacy s povodnou 24 nechcem ale musim. Jedine co sa nam zachovalo je real time format, ktory nie je a nikdy nebol az tak real time a stalica, postava stareho dobreho Tonyho Almeidy, ktory je v serialy uplne zbytocne a nema pre dej ziaden zmysel (ale to nevadi, pretoze aj tak Tony je v kazdej epizode asi 3 minuty) - necakajte nejake logicke vysvetlenie ako sa dostal z vazenia, preco uz nie je zly terorista a ake su jeho motivacie a podobne... Legacy sa snazi byt povodnej 24 ekvivalentom, avsak k dosiahnutiu tohoto ciela si tvorcovia vybrali nespravne chodnicky. Opakovanie a vykradanie dejovych linii (aj tych dobrych ale aj zlych - unos manzelky, prepad CTU, zradca medzi vysoko postavenymi, zmrtvych vstanie hlavneho zaporaka) je na dennom poriadku, vyber hercov je okrem Mirandy a Coreyho uplna katastrofa a nadviazanie nejakeho puta medzi hrdinmi a divakom je velmi problematicke... ktokolvek z nich vratane Erica by mohol zomriet a bolo by mi to uprimne jedno..jednoducho postavy su zle napisane a hlavne Corey i ked sa snazi a je dobry herec ako lead actor to zatial vo svojom veku nezvlada... vsetko je zial podtrhnute velmi nizkym rozpoctom, ktory sa podpisal pod akcne sceny, ktorych je malo a su zle natocene, efekty a dokonca i masky (Bin Khalid) su smiesne (pouzitie CGI vrtulnikov a podobne) dokonca i hudba je v mnohych pripadoch recyklovana a pouzita z predoslych serii.. Aby 24 mohla fungovat dalej a mat uspech, je nutne aby sa tvorcovia zamysleli a uvedomili si, ze serialova tvorba sa od cias 24 velmi posunula a ze to co stacilo pred 10 rokmi dnes v dobe serialovej renesancie nestaci... navyse podla ratingov, ktore boli naozaj smutne, to vypada ze Legacy pre season 2 obnovene nebude... 40%(21.4.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace