Právem odsouzeni (TV seriál)

Conviction

USA, 2016–2017, 9 h 17 min (Minutáž: 42–44 min)

John Frizzell

Emily Kinney, Merrin Dungey, Dylan Taylor, Hayley Atwell, Shawn Ashmore, Eddie Cahill, Manny Montana, John Kapelos, Daniel Franzese, Mike Doyle, Brandon Ludwig, Sarah Allen, Frank Deal, Teri Polo, Tim Guinee, Sheila McCarthy, Mary Ashton, Ana Golja, Bess Armstrong, Kelly AuCoin, Severn Thompson, Ilfenesh Hadera, Susan Heyward, Alex Mallari Jr., Carlo Rota, Christian Campbell, Jason Cerbone, Kathryn Erbe, Allie MacDonald, Lauren Collins, Jordan Hayes, Melanie Nicholls-King, Laura de Carteret, Jennifer Gibson, Shawn Parsons, Patrick Breen, David Huband, Von Flores, Martin Donovan, Armin Amiri, Warren Belle, Craig Arnold, Cassandra Freeman, Michael Pemberton, Martin Roach, Mark Moses, Rob Stewart, Sadie LeBlanc, Anna Khaja, Nigel Gibbs, Shane Daly, Sean Kleier, Nick Baillie, Scott Gibson, Michael Brown, Johan Wester, Phillip Jarrett, Carl Lundstedt, Bernadette Couture, Nicholas J. Coleman, Marisol Ramirez, Ali Hassan, Kiana Madeira, Murray Bartlett, JoNell Kennedy, Christopher Nowak, Stephen Scott Scarpulla, Frederick Weller, Tony Nappo, Matthew Bennett, Kevin Hanchard, Richard Thomas, Marcia Bennett, Kelly Fanson, Stephane Garneau-Monten, Ho Chow, Berto Colon, Ian Paola, Thomas Mitchell, Patrice Goodman, Peter Valdron, Karan Oberoi, Sirena Gulamgaus, Nicki Whitely, Anthony Sherwood

Mně se tenhle seriál líbil. Hayley Atwell byla skvělá. Škoda toho, že se nedožil druhé řady.(30.8.2018)

Skvelý seriál, aký sa na obrazovkách len tak nevidí. Je to iný pohľad na vyšetrovanie a hlavne sa mi páči, akým spôsobom reagujú na súčasnú situáciu a rôzne polarizujúce témy. Nič v seriály nie je jednoznačné a už vôbec nie postavy. každá jedna má svoje tajomstvá, jazvy, dobré aj nie tak úplne dobré stránky. Postavy sú plné života a chcete o nich vedieť viac. A sú skvele zahrané. Bola by veľká škoda, keby to skončilo len pri 13 dieloch.(17.11.2016)

Komplet. Idea toho, co stihnu za 5 dni a v akych podmienkach pracuju je z ineho sveta, ale pripady same o sebe su zaujimave, tim tiez a Hayes v cele je celkom super postava na ktorej sa da este vela budovat. Nie je to must see, ale nebyt ukoncenia, sledovala by som dla vsetkeho aj dalsie serie.(5.2.2017)

• numan

Komunistické agitační vymývání mozků z 50. let má silnou konkurenci. Dnešní americké seriály se stávají stále častěji nástrojem ideologické pseudohumanistické propagandy. Conviction přímo ukázkově podsouvá módní sluníčkářské bludy o tom, že muslimové jsou kultivovaní mírumilovní krásní lidé, černochům se neustále strašlivě ubližuje atd. atp. To je taky to jediné, v čem vybočuje z průměru a místy se proto stává naprosto nestravitelným. Je mi celkem líto Shawna Ashmorea, jeho dvojče Aaron má poslední dobou tak nějak větší kliku na sympatické role. Jeho Sam Spencer - právnický "kluk z plakátu" přímo šustí papírem a marxistickými poučkami.(8.12.2017)

Je to jednoduchý seriál. Poměrně dost "sci-fi" s rychlostí řešení případů a dost klasicky "CSI" vyšetřováním, plno klasicky splácaných postav a nesmí chybět ani složitá romantika a vztahy a minulost a tak dále. Prostě nic nového, ale výplachově koukatelného. --- 2,5* --- Po 13 dílech to mělo ABC zaříznout, následně zaříznutí odvolalo, ale ani tak to moc nevypadá na pokračování via Variety.(6.4.2017)