Takoví normální vozíčkáři

Attila Till

Imre Juhász

Kostýmy:

Andrea Flesch

Maďaři jsou zase nekompromisní. Z vozíčkářů udělají nájemný zabijáky a ještě to pojmou jako legraci. Jako dobře, beru to, zase taková komedie to není, ale je pravda, že jsem z toho měl furt lepší náladu, než když bych koukal na nějakou severskou depresívu. Líbí se mi, jak speciálně Maďaři se svým humorem umí být absurdní a tady to vychytali vysloveně parádně. Závěrečný moment je jen takovým příjemným zpestřením, které mě donutilo zamyslet se nad tím, co jsem vlastně viděl. Jako celek ale film funguje skvěle a je fajn vidět, že i lidé s nemocí pohybového ústrojí nebo na vozíku si dokáží udělat legraci sami ze sebe. Respekt a oceňuji film i jako celek. Stylově podobné jako belgická Hasta La Vista.(28.6.2017)

Klidně bych přidal ještě víc na tom drsným humoru typu mačkání čísla na automatu nebo chytání ryb. Velmi milé překvapení mě čekalo na konci, protože se filmeček ukázal nejen jako vtipný, ale originální a citlivý.(6.11.2016)

"Ve Švédsku a Dánsku dávají hendikepovanejm poukázky do bordelu." Je-li to pravda, tak hluboká poklona, při které mi rupnou záda a stěhuju se na sever pro poukázky. Ovšem v tomto snímku jde o sex jen okrajově a to je škoda, protože by to určitě přineslo nejeden zábavný moment. Jenže tady jsou ve hře comicsoví zabijáci na invalidních vozících, což je nápad hodný velké zábavy, ale ta se dostavovala jen výjimečně - při shybech s vozíkem, při souboji s číselníkem automatu nebo při "rybaření". Jinak je to jen mafiánská story okresního formátu.(26.1.2018)

Čekal jsem to lepší. Černohumornější, bizarnější. Takhle se střídaji momenty absurdního humoru, dramatu a mladického odboje proti rodičím, a spolu to úplně nedrží, tím spíš když je délka zbytečně naředěna na 105 minut. Nicméně - je super, že na východě něco takového vzniká, a je škoda, že něco podobného nenatočí u nás. 70 %(4.7.2016)

Jestli se takhle chovají normální vozíčkáři, tak to si na ně začnu dávat velký pozor. :D Na jednu stranu bylo těžké si zvyknout na hlavní postavy díky svým různým postižením, protože bylo obtížné si je představit v páchání nekalých činností, ale evidentně to možný je. :D Aspoň to mohlo být vtipnější.(3.4.2018)

Čakajte kadečo, len nie "normálnych" vozičkárov. Akčné pasáže ma príliš nebrali, lebo samotný nápad je úplne "prejebaný". No a z humornej stránky sa taktiež dalo vyťažiť viac ...(2.7.2017)

Jejda, tohle bylo zajímavé. Ne tak vtipné jako spíše nahlížené s nadhledem, který vše dělá přes absurdnost uvěřitelným. Originální příběh, originální postavy, zápletky, zkrátka paráda.(1.7.2017)

Já teda nevím, ale asi mám trochu jiný smysl pro humor. Vtipné mi tam nepřipadalo skoro vůbec nic. Střílečka je to dobrá, o tom žádná, ale komedie vážně ne.(26.6.2017)

(Febiofest - Lumiere - 6.3.2017)(7.3.2017)

Jsem čekal komedii a ono je to takřka vážné drama. Ale dost koukatelné.(15.7.2017)

Krušná vozíčkářská realita obalená příběhem z komiksu - není špatný nápad, ale něco mi v tom filmu chybělo...(30.7.2017)

Celkem zábavná temná komedie, které dokáže vyvolat emoce. Také akce a drama jsou dobře vybalancované. Film, který poctivě líčí život lidí s postižením.(3.11.2017)

Tohle je opravdu trošku jiná komedie, než byste čekali. Už jen ta realita, že v hlavní roli je opravdu postižený herec je něčím velmi inovativní a ten nápad se nemusí líbit každému, ale mě osobně potěšil. Příběh, zápletka a závěr není bůhvíjaký zázrak, ale zpracování i černý humor mě neurazil, naopak. Vtip fungoval často a přistihla jsem se několikrát i ve smíchu. Maďaři mají své komedie něčím hodně charakteristické a když si vzpomenu na Revizory, říkám si, že v nich nejsou vůbec špatní. Čtyři slabší.(26.8.2017)

60-70% ... Koncept dobrý, no nemôžem viac hovoriť, bez toho aby som niečo nevyzradil. Ale chýbal mi tam väčší náboj. Ale už dlhšie sa presviedčam, že Maďari točia dobré filmy!(31.10.2017)

Přijde mi, že všichni mad'arští režiséři mají takové parádní jména. No, ale k filmu. V hlavní roli vozíčkáři, to je dejme tomu zajímavý nápad, navíc scénář nevelel cítit laciný soucit a sympatie. Tempo filmu je taky dobré, těžko říct, proč mě film vlastně víc nechytnul. Čekal jsem odvážnější humor a víc sebeironie, takhle tam bylo od každého žánru něco a to u mě nezabodovalo(28.6.2017)

Hrozně mě bavil ten postižák bez vozíčku (Ádám Fekete), fakt výbornej týpek. Jen škoda, že si na diskusi do sálu nepřines ten deodorant ve spreji a nepředved svoje číslo naživo. Taky jsem si vzpomněl na Hasta la vista a podle mě jsou Takoví normální vozíčkáři o kus lepší, je tu víc akce a míň takovejch těch hořkejch momentů. Ale ne že by tam vůbec nebyly emotivní scény (např. narušená svatba od ex), navíc často podepřený údernym soundtrackem. Stopáž je v pohodě, to se jednomu ani nestačí zkroutit záda jako Zolimu. Pointa úplně zahřeje u srdíčka. Celkovej hendikep filmu je tak maximálně 10%, takže ve výsledku parádních (90%)(7.7.2016)

Nakonec to taková jízda (na vozíčku) nebyla. Nešlo to do drsnějšího humoru či psychologie, což byla škoda, protože u takového tématu je to potřeba. 59%.(14.11.2017)

Jeden z nejzajímavějších kousků na KVIFF 2016. Trochu kopírka lepších Hasta la Vista, ale i přesto docela zábavné a herci jsou vážně dobří.(5.7.2016)

o různě handicapovaných již toho bylo napsáno a natočeno dost, nicméně tenhle kousek z maďarské dílny patří k tomu lepšímu. Nejenom, že si ústřední herci dokážou dělat ze svého postižení prdel, ale ještě navíc je film okořeněn akčními doplňky (což se u podobně tematických filmů zrovna moc často nevidí) a samotný konec je pro zamyšlení.................moje hodnocení = 7,5 z 10.(4.1.2018)

51. KVIFF - U mě Jeden z pěti nejlepších snímků na festivalu.(9.7.2016)

<< předchozí 1 2