poster

O princezně, která ráčkovala (TV film)

Pohádka / Rodinný

Československo, 1986, 62 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (156)

 • crackonosh
  ****

  Stěží uvěřitelná pitomost, která baví i po třiceti a více letech. Láce z toho stříká na všechny strany, ale zejména ústřední skladba Umbabů, umbaba-umba-umba patří do zlatého fondu české televizní pohádky. Přehlídka roztomilých kreténů sestává z úlisného rádce Krampola, nesnesitelné královny Hypochondrie I., její debilní dcery a zoufalého panice-zahradníka. Tahle kombinace funguje lépe nežli sledování Výměny manželek.(21.8.2019)

 • golfista
  ****

  I když Jiří Krampol hraje pouze rádce v uhozeném království, svým výkonem z něj udělal nezapomenutelnou postavu českých pohádek.(7.2.2003)

 • Houdini
  ****

  Možná si někteří vzpomenete na vtip, že tato pohádka bude po roce 1989 první na indexu.(3.3.2003)

 • Enšpígl
  ***

  Myslím si, že tato pohádka nepostrádá nápad a genilní písničku, která zboří hitparády. Jo kdybych já soutěžil v superstar, zazpíval bych umbaba úúúú --umbaba úúú a bylo by po prdeli.(7.11.2006)

 • gouryella
  ***

  Průměrná televizní pohádka, jenž se mi do paměti vryla jen povedenými písničkami.(12.3.2003)

 • Radek99
  ****

  Rotacismus jako symbol aristokracie, Jan Čenský v kovbojských botách, ve kterých vypadá jak vlk z Jen počkej, zajíci, Jiří Krampol jako totální záporák, dokonalé písničky s dokonalými texty a spousta ulítlého humoru... Nevím ani proč, ale tahle pohádka si mě vždycky nějak dokázala strhnout:-)(12.7.2007)

 • Oskar
  *****

  "Ten rrarrach pude za katrr!" Když mi bylo asi pět, moje babička usoudila, že špatně vyslovuju r a ř. Dodnes si myslím, že se mýlila a mohl jsem být ušetřen toho, co následovalo. Vzala mě ke své známé, devádesátileté logopedce v důchodu. Byla skoro hluchá a měla profesionální deformaci - všechno vyslovovala tak pečlivě a hlasitě, že si div nevyvrátila sanice. Totéž chtěla po mně. Měl jsem třeba dokola opakovat jakýsi banální příběh o třech stech třiatřiceti stříbrných křepelkách, které přeletěly stejný počet střech. Tak jsem to suše oddeklamoval, ale logopedka nebyla s mou interpretací spokojená a trvala na tom, že TŘŘISTATŘŘIATŘŘICET střříbrrných atd. V hrůze z jejích mocných čelistí jsem na to přistoupil a od té doby všechno říkal tímto způsobem, aby mě tam babička probůh nevzala zas. Horší je, že mi to už zůstalo. :-) Ne že bych přímo ráčkoval, ale řekněme, že moje r je poněkud drnčivější a ř řinčivější, než je v kraji zvykem. Myslím, že by se mohl založit nějaký Svaz Krákorajících Jedinců. Naší hymnou by samozřejmě bylo Krrálovské rreggae a vyšli bychom do ulic s transparenty "Kdo nemá errr, je amatérr!" :-) 100%(12.5.2006)

 • Zíza
  ***

  Hodně dlouho po shlédnutí jsem štvala rodiče ráčkováním... naštěstí mi to nezůstalo... doufám...(17.10.2009)

 • Segrestor
  ****

  Milé děti, chcete vidět, jak si v dobách normalizace soudruzi představovali reggae? No, docela bizardně, ty vole. Vysvětlím ti to takhle: Rastafariány Bohdalovou s Janžurovou navlíkli do šíleně nepraktických hadrů, že to vypadalo jako úbor nějaké baronky ze sedmnáctýho století. Jeden z nich měl na hlavě takový nešikovně uvázaný šátek s vybledlými rasta barvami. Taneční kreace jednoho z hlavních zpěváků spočívaly v tom, že chodil dokola kolem druhého zpěváka. Ten měl zas na hlavě středověkou rytířskou helmu, patrně proto, aby zamaskovali, že vůbec nezpívá. Text komunistického reggae, vtipně převedeného do kostýmy nabité pohádky, spočíval v tom, že když někdo ráčil kráčet v brnění a měl na něm rádoby erb, a že když nebyl urozen, rychle byl prozrazen, když neříkal krásné ryčné "er". Tak ten si říkal o malér. Kdyby jen ryčné "er", dodávám.(2.11.2012)

 • Brouk
  ****

  Já nemám zvučné eRRRRR! A tak nejsem CHARAKTERRR!!! A ani Krrrrálovské reggae si nezazpívám a proradný rádce s mašličkami (Krampol) místo knoflíků a kolboukem, který by mi Neználek záviděl.... mě dá jako bezcharrrakterního rrrarrracha za katrrr. Móóc prrrríma...(9.10.2004)

 • gudaulin
  ***

  Slušná studiová pohádka z poloviny 80. let, která utkví v paměti díky komediální nadsázce scénáře, několika chytlavým písničkám a hereckému obsazení v čele s Ivou Janžurovou a intrikujícím Jiřím Krampolem coby rádcem. Hlavní hudební motiv zpívaný protagonisty příběhu se dostal do všeobecného povědomí - písnička Královské reggae nejspíš zůstane i v budoucnu evergreenem. Celkový dojem: 60 %.(25.5.2008)

 • Jeanne
  ****

  Tak moc legrační pohádka, že si člověk skoro ani nevšimne toho lepenkového pozadí. A ty příšerné kostýmy do ní vyloženě zapadají!(1.12.2003)

 • Eddard
  ***

  Jedna památná písnička, zbytek zaměnitelná televizní pohádka... 50%(21.6.2006)

 • NinadeL
  *****

  Královské reggae - to je moje ;)(18.3.2009)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Těžko říct, jestli to je tak dobré nebo tak špatné, že si to pamatujete ať chcete nebo nechcete, každopádně, kdo to viděl, tomu by k zapomnění pomohla tak lobotomie, možná spíše dekapitace. Když se pivo víno a zábava rozproudí, často dojde na uuum baba uuum, uuum baba ... (a já až teď zjišťuji, jak blbě to vypadá napsané).(4.9.2010)

 • Xmilden
  ****

  Veliká legenda na pohádkovém poli. Herci předvádějí nadpozemské výkony. Nejkrásnější písnička je v mých očích je "Kdekdo to ví"(2.1.2013)

 • Phobia
  ****

  Jako dítě jsem tuhle pohádku zbožňovala a dala bych jí 95%, jako dospělák bych hodnotila maximálně 60% (a to ještě kdoví jestli). Střeleně veselá pohádka s písničkami, na jejichž melodii i slova si člověk vzpomene i po tolika letech. Výsledné kompromisní hodnocení: 72%(2.3.2009)

 • Tom_Lachtan
  ****

  je vidět, že i studiová pohádka umí bejt kvalitní, stačí dobří (nebo dobře vedení) herci, scénář a pár písniček. Navíc mi jako malé šišlavé ploutvi tahle pohádka dokázala zlepšit náladu(25.12.2012)

 • paascha
  ****

  Moudrrý krrál, krrálovnin brratrranec, když vdával svých 5 dcerr...:-)))))(3.6.2008)

 • Ernia
  ***

  kdysi moje oblíbená pohádka, ale dneska už bych asi nebyla schopná se na to podívat. Doby, kdy jsem obdivovala dádu Patrasovou dávno minuly(7.2.2009)

 • Stegr
  **

  40%(3.11.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8