V tomhle království je opravdu něco v nepořádku. Paní královnu (I. Janžurová) sužuje hypochondrie, princezna Karolínka (D. Patrasová) je rozmazlená, rádce (J. Krampol) je proradný a vypočítavý. A všichni ráčkují, protože to princezna považuje za znamení urozeného původu. A pak je tu syn chůvy (J. Bohdalová), zahradník Kryštof (J. Čenský), který princeznu tajně miluje. A tak je jen na něm, aby jí napravil hlavu… "Já nemám zámek", "Kdekdo to ví" a hlavně "Královské reggae". To jsou jen některé z nezapomenutelných písniček dnešní veselé pohádky. Pojďme se společně znovu podívat, jak to dopadne s princeznou, která si zakládala na svém „urozeném er“… (Česká televize)

Ozzy2

Dětem se to muselo moc líbit a to je hlavní.Mě se to nelíbilo vůbec.Přišlo mi to naprosto dementní.Prostě už nejsem dítě. ()

HonzaMag

Průměrná televizní pohádka, která by dávno upadla v zapomnění nebýt nápaditých písniček. A kdo nemá errrr tak je amatérrrr! ()

Bobšule

Jedna z pohádek mého končícího dětství, na které patrně nikdy nezapomenu. Přirozeně že kvůli Jiřímu Krampolovi a Královskému reagge. :-) ()

E lan

Televizní klasika s roztomilými hereckými výkony, písničkami a hlavně i příběhem. Přehrávající Bohdalová a Krampol v tomto případě vůbec nevadí, mladí pak sedí také ve svých rolích. Prostě televizní povinnost:-) ()

crackonosh

Stěží uvěřitelná pitomost, která baví i po třiceti a více letech. Láce z toho stříká na všechny strany, ale zejména ústřední skladba Umbabů, umbaba-umba-umba patří do zlatého fondu české televizní pohádky. Přehlídka roztomilých kreténů sestává z úlisného rádce Krampola, nesnesitelné královny Hypochondrie I., její debilní dcery a zoufalého panice-zahradníka. Tahle kombinace funguje lépe nežli sledování Výměny manželek. ()

Nocturno culto

Mně to baví, Krampol tady je nezapomenutelný. Navíc mě zaujala i píseň po které princezna prozřela a zamiloval se do zahradníka. Byla proti obvykle užívaným písním taková jiná, líbivější, až skoro rocková nálada... ()

donkocicak

Tahle pohádka se mi vždycky hrozně líbila. A najdeme zde vynikající herecké obsazení. Janžurová, Bohdalová, Krampol... To je přece krásné a určitě to stojí za podívání, nejen kvůli písničce, která už doslova zlidověla. Staré TV pohádky pro mě mají nesmírný půvab. ()

Tiiso

Pohádka, která je tak šíleně uhozená až si v ní člověk najde v některých částech zalíbení. Ať už to je všudypřítomné ráčkování, písničky, či výborný výchovný podtext, který mnohým pohádkam chybí. ()

ANTYCHRYST

Jedna z Nej.... studiovek, plná legendárních hlášek, postav a hudebních šlágrů :) pan rádce Krampol je perfektní stejně jako dvojice Čenský a Patrasová. Pohádkovejch 100% důkaz toho že za pár šušní a s minimem herců se dá natočit nezapomenutelný příběh, který zahřeje u srdce :) ()

topi80

Po dlouhé době jsem to viděl a nevěřil vlastním očím, co postačí ke vzniku naprosto geniálně debilní pohádky. Příběh je postavený na imbecilním nápadu, který mohl vzniknout v hospodě zhruba mezi sedmým a devátým pivem. Herci navlečení do směšných kostýmů, kterým vládne úžasný převlek Jana Čenského se slušivou helmou. Kdyby se v tomhle někdo prošel jenom po dvoře, tak skončí v nejbližším blázinci. K tomu přidejme zvrácenou choreografii připomínající cvičení chovanců ústavu pro duševně choré, v tanci vyniká nejenom tanec Jiřího Krampola připomínající povyk paviána kříženého s medvědem, ale též noblesní balet Jana Čenského. A když začne do písničky pištět nezaměnitelná Iva Janžurová, je všemu nasazena koruna. Celé je to navíc prošpikováno dadaistickými nápady, jako je slavení 4 narozenin do roka, nebo propracovaných dialogů, za jejichž květnatou stylistiku by se nemusel stydět ani Shakespeare. Úžasná zvrácenost :-) ()

Vikinec

Krásná pohádka o snobismu okořeněná pěknými písničkami. No a Krampol konečně nehrál komunistu. Oskare, s tebou soucítím. Tvůj hořký příběh mě skoro dojal :-). ()