Hledání Felliniho

In Search of Fellini

Dobrodružný / Romantický / Drama

USA, 2017, 93 min

Nostalgické drama o dospívání. Dívčí okouzlení Felliniho filmy. Snímek je poměrně sympatický. Zájem diváků živí pouze Ksenia Solo alias Lucy.(26.12.2017)

Nejedná se o žádný filmový zázrak, který by se dal kvalitou přirovnat třeba k Bio Ráj v rámci podobné tématiky. Na druhou stranu se stále jedná o hezký odkaz ke starým italským filmům Federica Felliniho. Taková filmařská jednohubka a pocta italskému režisérovi v podobě jedné nesmělé holky, jejíž cesta do Itálie, a setkání se samotným režisérem, s sebou nese setkání s řadou postaviček z jeho filmů v různých italských městech. Nemá to tu správnou poetickou atmosféru, ač se o ní pokouší, ale i přesto se na to koukalo poměrně hezky.(11.8.2017)

Buď tu slečnu budete nenávidět, nebo milovat pro její křehkost a "naivitu".. Příjemný příběh.(14.8.2017)

• radektejkal

Chudák holka - nejspíš i po bizarním tripu do Itálie, který by jí mohl závidět i Jack Kerouac, zůstane stejně prostomyslná jako předtím. Ledaže uvidí nějaký film od Jacquese Rivetta (který je už také po smrti), a vyrazí na další trip do Francie... Přemíra korpulentních podobenství, fádních dialogů, zastávek v půli cesty, bloudění po Silnici. Všechno to, a mnohem více, bohudík přežije a dostane se jí romantické odměny. Hůř je na tom bohužel divák.(17.12.2017)

• Jara.Cimrman.jr

"Víš jistě, že tě zabíjí rakovina a ne tyhle filmy?"Felliniho filmy jsou pro mě výzvou, kterou patrně nikdy nedokážu překonat. Slavné kusy z jeho dílny jsem totiž viděl, nepochopil jejich genialitu a odmítám se k nim vracet. Naproti tomu taková Lucy je pochopila, což jí přeju a vydala se do Itálie, kde to mám rád. Jenže tohle byla jiná Itálie - ta Felliniovská. Mě to zkrátka moc nebavilo, což je při kombinaci rakovina - vyčleněnost - zhýralost skoro až nemožně, ale kdyby Lucy v cukrárně nepotkala cukráře s nejsladšíma koulema ve městě, tak bych se snad ani nezasmál. A to se v Itálii obvykle směju pořád.(22.9.2017)