Cesta kolem světa za 80 dní

Cesta okolo sveta za 80 dní

Dobrodružný / Komedie / Akční / Romantický

USA / Německo / Irsko / Velká Británie, 2004, 115 min

• kingik

Tohle má do legendární knižní předlohy hodně daleko. Jenže styl zpracování se už v podstatě nabízel s obsazením Jackieho Chana do hlavní role. To není herec, který by své role pojal seriozně, a především se sem ani moc nehodí. Co však je ještě horší, je tentokrát Steve Coogan, kterému není možné věřit, že je geniálním vědcem, co si poradí za každé svízelné situace. Režijně to není úplně nejhorší, některé scény zachrání rozpačité vyznění, ale přece jen s ohledem na to, že se v dohledné době další adaptace nelze dočkat, bych byl vděčný za poutavé zpracování a ne za nanicovatou komedii, ze které si není možné téměř nic zapamatovat. 40%(9.2.2011)

• Slarque

Tohle se nedá brát jako adaptace Verneova románu. Je to jen sled víceméně nesouvisejících scének, které se dohromady tváří jako bláznivá dobrodružná komedie. Jackie Chan předvede pár svých kousků, jinak stojí za pozornost pouze nezvykle dlouhá řada slavných tváří v drobných cameo rolích. Snad každý z nich vypadá zajímavěji než Steve Coogan v té hlavní.(2.1.2008)

• Djkoma

Kdo dovolil, aby vznikl tento film? Raději to vědět nechci. Jackie Chan jako Passepartout má být největší lákadlo? Proboha, vždyť ten chlap neumí hrát a jen se furt směje a skáče jak může. Ten mě ani tentokrát nepotěšil. Steve Coogan jako Fogg je naprosto strašný. Hloupý idiot co se tváří a dokonce i o sobě tvrdí, že je vědec? To má být hlavní hrdina? To může někoho bavit sledovat jeho stupiditu? Jediná aspoň na oko chytře se chovající postava je hraná Cécilii De France, která dokonce i hezky vypadá. To však nestačí a film s obrovským rozpočtem (110 milionů vzhledem k obsazení a scénáři jsou vyhozený peníze...) působí jako taková dražší reklama pro všechny cameo herce. To je bohužel tvrdý fakt a je jedno jestli jde o guvernéra Arnolda Schwarzeneggera nebo možná ještě lepší a velmi vtipný výstup bratří Owenů (hrají bratry Wrightovy:)). Vše ostatní je prostě špatně a myslím, že se tu nepobaví ani malé děti.(18.2.2007)

• Nancy

Smysl vzniku tohoto filmu mi silně uniká. Ačkoli děti (podle statistik) nečtou a jméno Jules Verne jim moc neřekne, film je dělaný cíleně pro dětské publikum. V kině jsem jsem si připadala, jako když ostatní diváci sledují úplně jiný film - všichni se úžasně bavili, každou chvíli se něčemu smáli a já dospěla do stádia, že mě pomalu i mrzelo, že mám mozek a nedokážu se bavit s nimi. Navíc zapojení Jackieho Chana s jeho bojovým uměním vadilo.(31.1.2005)

Docela příjemný rodinný film. Náměť cesty kolem světa byl dobře podaný. Průmerné zpracování i herci zahráli dobře. Animace, které doplňovali části mezi jednotlivými zeměmi, byli docela chabé na obsazení filmu. Obsazení známých herců do malých rolí byl docela dobrý nápad a to se mi na tom líbilo..:) Za Arnolda v roli Tureckého prince přidávám jednu hvězdičku, byla to snad nejlepší scéna z filmu:) Jackie si musel přitom filmu docela dost namlátit, po těch jeho akrobatických kouskách co předváděl. Ani se nedivim, že Chana nikdo nechce pojistit. Sečteno podtrženo, průměrný film s dobrým obsazení, takže 70%(24.11.2007)

• - Když létající stroj vzlétne z USA směrem do Anglie, vidíme východ slunce vlevo od létajícího stroje, měl by však být před nimi. (Mr.Hudson)

• - Francouz, který hrdinům říká, že jsou blázni, když skočí do koše balóna je cameo sira Richarda Bransona, šéfa hudebního vydavatelství Virgin. Branson je také známý držitel mnohých životunebezpečných rekordů v letu balónem. (imro)

• - Postavu jménem San Francisco Hobo (Rob Schneider) měl původně ztvárnit Johnny Knoxville, ale nakonec vycouval kvůli závazkům na jiných produkcích. (imro)