Cesta kolem světa za 80 dní

In 80 Tagen um die Welt

Cesta okolo sveta za 80 dní

Dobrodružný / Komedie / Akční / Romantický

USA / Německo / Irsko / Velká Británie, 2004, 115 min

Docela svižná komedie s podle mě velice dobrým Stevem Cooganem a roztomilou Cécile De France. Jinak je to takový guláš spíš pro dětské publikum (osmiletý z toho musej šílet blažeností). Jackie ale už přece jenom stárne a tak jeho kopance a rány nemají takové grády jako zamlada a navíc nemá ani tolik prostoru jako v jeho starších filmech. Arnold je se svým hárem vtipný což se dá celkem říct o všech cameo rolích (dokonce i Rob Schneider mi nevadil a to je co říct). Prostě příjemná komedie s občasnýma hláškama typu "držíte mě za bradavky".(11.5.2005)

• Aluska88

Na tento film jsem se do kina vypravila s neteří a mým bratrem, který vznesl návrh a vlastní snad všechny Verneovky. Tudíž chtěl vidět, jak dopadne toto filmové zpracování. Musím říci, že jsem očekávala průměrný zážitek a ten se také dostavil. Pár dobrých scén, hezká výprava, ale jinak slabý průměr. Rozhodně ne důstojná adaptace literárního génia.(5.1.2006)

Taškařice, při které se pravděpodobně pobaví celá rodina. Efekty a výprava sice nic-moc, ale gagy jsou vtipné a fungují. Slabší části filmu zachraňují hlavně skvěle sehrané ústřední trio a zábavná camea. S knižní předlohou má snímek společný opravdu jen název, což zřejmě nebude vadit dětem pro které je film hlavně určen.(24.11.2007)

Dokážu se přenést přes degradaci z mé oblíbené knihy, ze které krom názvu, pár vlastních jmen a té cesty nezůstalo vůbec nic a odmyslím-li si to, tak je to... Vlastně docela pěkná odpočinková podívaná. Nic víc nic míň. Úvodních patnáct minut film zbytečně kazí, po nich je to dobrá jízda, která si na nic nehraje - naštěstí. Kromě většinou trapných eskapád typu Růžového pantera jsou tu i opravdu povedené scény, pěkně choreograficky vyvedené bojové scény (na to, že jde o dobrodružný film) a pár vskutku skvělých hlášek (Spalte ptáky!). Věčná škoda, že ve scéně s bazénem se nedostavil souboj titánů Arnold versus Chan. Hodnocení OST: 4/5(15.8.2004)

• Tayen

Nechápu, jak někdo může s původním příběhem zacházet tak ohavným způsobem a nemít špatné svědomí. Phileas Fog, ten váženy gentleman, aby se proměnil v potrhlého vynálezce? Kde je indická vdova zachráněna před hranicí (podle mne jedna z nejsilnějších prvů příběhu) a proč je nahrazena jakousi promiskuitní trhlou francouzkou, která se akorát hodí do nějakého kabaretu? Arnie v roli samolibého prince a Jacie Chan, co rozdává rány? To snad ne. Pokud tvůrci chtěli natočit pošahanou komedii, proč nesáhli po něčem jiném a dotýkali se tohoto klenotu? Nesahá ani po paty byť jen stejnojmenému animovanému seriálu.(7.7.2005)

• - Snímek získal nominace na Zlatou mělinu v kategorii Nejhorší remake nebo sequel a Nejhorší herec ve vedlejší roli (Arnold Schwarzenegger). (imro)

• - Kromě této verze vznikaly paralelně i dvě další adaptace Verneova románu, od jejichž natáčení však již bylo upuštěno. První měl v merku mumiofil Stephen Sommers a druhou Stephen Herek. (imro)

• - Se ztrátou okolo 80 milionů amerických dolarů se film stal ve své době největším propadákem nezávislé produkce v historii. Záštitu nad nezávislou společnosti tehdy poskytlo studio Disney. (Mr.Hudson)