poster

Cesta kolem světa za 80 dní

 • USA

  Around the World in 80 Days

 • Německo

  In 80 Tagen um die Welt

 • Slovensko

  Cesta okolo sveta za 80 dní

Dobrodružný / Komedie / Akční / Romantický

USA / Německo / Irsko / Velká Británie, 2004, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kikuka
  **

  K dobru slúži, že sa ako tak snažili udržať si ideu príbehu. Na druhej strane, nechápem, ako sa im podarilo toľko vecí tak dokafrať. Jackie im tam dovliekol taký pekný šíkmácky ensamble, nehovorím už o tom britskom, či amíckom. No dobre, aj rakúskom. Jeden múdry ujo povedal, že ked dáte nakopu veľa klišé, tak si vytvoria vlastný svet a je to vlastne celé fajn a cool. Tak sa zamýšľam, či ich v tomto prípade bolo primálo, alebo priveľa. Lebo tu som veru nemala pocit, že by sa klišé spolu skomunikovali a vyčarili dúhu. dfffffffffwesSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS (to nacupkalo miestne tigríča, čo tu labzuje). Ale čínske titulky dodali šmrnc. [v autobuse z Fuzhou do Shanghaia](21.7.2012)

 • Turiec
  ****

  Celkom príjemný dobrodružný film s primeranou štipkou humoru. Môžeme tu nájsť romantiku, dobrodružstvo, bojové umenie Jackieho Chana aj verneovskú posadnutosť vynálezmi. Zo všetkého trošku, zabalené do príjemného rodinného filmu bez snahy o hĺbku, moralizovanie, alebo vykreslenie psychológie postáv. Nesnaží sa robiť umenie. Ide o číru zábavu.(6.7.2004)

 • Tayen
  odpad!

  Nechápu, jak někdo může s původním příběhem zacházet tak ohavným způsobem a nemít špatné svědomí. Phileas Fog, ten váženy gentleman, aby se proměnil v potrhlého vynálezce? Kde je indická vdova zachráněna před hranicí (podle mne jedna z nejsilnějších prvů příběhu) a proč je nahrazena jakousi promiskuitní trhlou francouzkou, která se akorát hodí do nějakého kabaretu? Arnie v roli samolibého prince a Jacie Chan, co rozdává rány? To snad ne. Pokud tvůrci chtěli natočit pošahanou komedii, proč nesáhli po něčem jiném a dotýkali se tohoto klenotu? Nesahá ani po paty byť jen stejnojmenému animovanému seriálu.(7.7.2005)

 • Reiniš
  ***

  Taškařice, při které se pravděpodobně pobaví celá rodina. Efekty a výprava sice nic-moc, ale gagy jsou vtipné a fungují. Slabší části filmu zachraňují hlavně skvěle sehrané ústřední trio a zábavná camea. S knižní předlohou má snímek společný opravdu jen název, což zřejmě nebude vadit dětem pro které je film hlavně určen.(24.11.2007)

 • DaViD´82
  ***

  Dokážu se přenést přes degradaci z mé oblíbené knihy, ze které krom názvu, pár vlastních jmen a té cesty nezůstalo vůbec nic a odmyslím-li si to, tak je to... Vlastně docela pěkná odpočinková podívaná. Nic víc nic míň. Úvodních patnáct minut film zbytečně kazí, po nich je to dobrá jízda, která si na nic nehraje - naštěstí. Kromě většinou trapných eskapád typu Růžového pantera jsou tu i opravdu povedené scény, pěkně choreograficky vyvedené bojové scény (na to, že jde o dobrodružný film) a pár vskutku skvělých hlášek (Spalte ptáky!). Věčná škoda, že ve scéně s bazénem se nedostavil souboj titánů Arnold versus Chan. Hodnocení OST: 4/5(15.8.2004)

 • - Ve scéně, kdy Phil (Steve Coogan) drží tesně před zřícením sochu Happyho, je možné všimnout si, že je naříznutá přesně v místě zlomu. (Mr.Hudson)

 • - Pro obsazení hlavní role se původně uvažovalo s Hugh Grantem. (imro)

 • - Režisér mal veľký problém s výberom krajín, v ktorých sa natáčanie uskutoční. Za dva týždne prešli 18 krajín, z ktorých si mali vybrať hlavné lokality. (Greenpeacak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace