poster

Cesta kolem světa za 80 dní

 • USA

  Around the World in 80 Days

 • Německo

  In 80 Tagen um die Welt

 • Slovensko

  Cesta okolo sveta za 80 dní

Dobrodružný / Komedie / Akční / Romantický

USA / Německo / Irsko / Velká Británie, 2004, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hal_Moore
  ***

  Předlohu jsem nečetl (ano, stydím se) a tak nebudu srovnávat. Jackie Chan hraje jako vždy, a nutno podotknout, že se při jeho bitkách stále usmívám. Originálnější choreografie jsem ještě neviděl :) Množství cameo roliček je příjemným zpestřením, ať už je to šílená role Arnieho Guvernátora, Johna Cleeseho... a při sledování filmu se proto nebudete většinu času nudit.(1.1.2006)

 • Faidra
  *

  Tohle bych neomluvila ani v případě, že by tvůrce vedla dobře míněná snaha vytrhnout Vernea z posmrtné nudy a dopřát mu zdravotní rozcvičku rolováním v hrobě. Jelikož mám za to, že je vedly pohnutky mnohem méně ušlechtilé, nebudu se o nějakou omluvu snažit. Tím spíš, že ani přes všechny zločiny na předloze (jmenovitě vykradení, znásilnění a umučení) se jim nepodařilo dosáhnout ničeho většího než tupého kroužení kolem zeměkoule s hláškujícím magorem a ukecaně uhihňaným "francouzským" komorníkem, které by mi lezlo krkem tak jako tak, ale to, že si ještě k tomu říkají Phileas Fogg a Passepartout, mi hnulo žlučí natolik, že se ta chudinka malá momentálně nachází někde u hypofýzy. Pro Stevieho: vrať se k Tristramovi! Pro Jackieho: vrať se kamkoli! Pro Arnieho: vrať se do guvernérského paláce, než se naštvu natolik, že ti místo Hasta la vista řeknu Adiós!(22.11.2007)

 • DaViD´82
  ***

  Dokážu se přenést přes degradaci z mé oblíbené knihy, ze které krom názvu, pár vlastních jmen a té cesty nezůstalo vůbec nic a odmyslím-li si to, tak je to... Vlastně docela pěkná odpočinková podívaná. Nic víc nic míň. Úvodních patnáct minut film zbytečně kazí, po nich je to dobrá jízda, která si na nic nehraje - naštěstí. Kromě většinou trapných eskapád typu Růžového pantera jsou tu i opravdu povedené scény, pěkně choreograficky vyvedené bojové scény (na to, že jde o dobrodružný film) a pár vskutku skvělých hlášek (Spalte ptáky!). Věčná škoda, že ve scéně s bazénem se nedostavil souboj titánů Arnold versus Chan. Hodnocení OST: 4/5(15.8.2004)

 • Torision
  ****

  Hodně svižnej film, ve kterým exceluje, pro mě doteď celkem neznámej, Steve Coogan. Akční scény jsou zpracovaný správně jakiechanovsky , prostředí se takdy dost povedlo, i když místy je znát, že se natáčelo nikoli ve Francii nebo Číně ale nýbrž ve studiu.Jinak mě to ale potěšilo a rád to zkouknu znova.(16.6.2007)

 • svik
  **

  Slušná podívaná. Jackie se sem vůbec nehodil měl by zůstat u Police Strory. Corani se rozjel špatným směrem, Coogan si moc vyskakovat nemohl a bylo to vidět. Cesta byla moc rychlá a nezajímavá, moc nevyrovnaná a hodně skční. Špatný scénář a jediné co tomu všemu stálo v protiklad byli sem tam vtipné dialogy a scény. Myslím že 2 hvězdičky sou až moc.(17.12.2006)

 • - Snímek získal nominace na Zlatou mělinu v kategorii Nejhorší remake nebo sequel a Nejhorší herec ve vedlejší roli (Arnold Schwarzenegger). (imro)

 • - Ide o malú, ale už o 18. spoluprácu Jackieho Chana so Sammom Hung Kam-Bom. (RomanBond007)

 • - Když skupina na své cestě potkává prince Hapiho (Arnold Schwarzennegr), říkají, že jsou v Turecku. V době, do které je příběh zařazen, se však Turecko nazávalo Osmanská říše. (Mr.Hudson)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace