Reklama

Reklama

Obsahy(1)

U madridské policie spolu v oddělení vražd jednom v týmu pracují komisaři Luis Velarde (Antonio de la Torre) a Javier Alfaro (Roberto Álamo). Při vyšetřování vražd dvou starých žen v městském centru zjišťují podle podobností mezi oběma činy, že by se mohlo jednat o hromadného vraha. Stop po pachateli je však málo, a tak nezbývá než čekat, zda neudělá při dalším činu chybu. Vyšetřování se komplikuje, neboť město je zmítáno nepokoji v souvislosti s probíhající návštěvou papeže. Vrah ale znovu udeří... (mac000)

(více)

Videa (12)

Trailer 4

Recenze (76)

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Nebýt trochu přetažené stopáže, byla by to jedna z nejlepších detektivek za hodně dlouhou dobu. Především proto, že oba kladní hrdinové až tak kladní nejsou, že se scénář s postavami nemaže, že je to temné, drsné a napínavé, že to má parádní konec, a že se na to prostě kurva dobře koukalo. Španělé jako obvykle špičkoví. 90% ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Koktavý polda a násilný plešatý polda pátrají v Madridu, jenž se chystá na příjezd papeže na světové dny mládeže, po sériovém gerontofilním vrahovi stařenek, které nejprve znásilnil. Děsná věta, co? Podobně je tomu s filmem, který se sice tváří jako über cool atmosférická detektivka (v té neznáme vraha, v kriminálce vraha známe od začátku), ale kdo nějakou tu detektivku viděl, asi mu ty dvě hodiny přijdou rozvláčné jako sledování eskymáckého porna v kožiších při minus padesáti. ()

Reklama

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Ta představa působí v krimi žánru strašně směsně a archetypálně. Plešatějící ranař v rozevláté košili a koktající uhlazený intelektuál v obleku pátrají po sadistickém vrahovi. Jenže Alfaro je i přes zbrklé pěsti charakterní dobrák a Velarde naopak lehký sociopat, kteří pracují v chvílemi až nepochopitelné symbióze. Málokdy se urodí tak skvostný scénář, který hraje na podle klasických not, přičemž ale všechny charaktery i situace řeší úplně jinak, než jak je běžný divák zvyklý. Především pak téma motivu vražd starých žen je vcelku neokoukané a režisér se nebojí koketovat s náznaky i s explicitním násilím, přičemž jedno i druhé servíruje přesně tehdy, když to čekáte naopak. Je v to v každém ohledu překvapivé, odvážné i trefně černohumorné. Od scény s opuštěným kotětem to pak nabere neskutečné grády, které s rozdáním karet tempo nejenom neztrácí, nýbrž násobí, protože zásadní dějové zlomy se odehrávají jaksi mimochodem. Vzniknout něco takového na druhé straně Atlantiku, okamžitě se to zaparkuje v pozici „instant classic“. Divím se, že Warneři ještě nevyřvávají do světa zvěsti o okamžitém remaku. ()

TedGeorge 

všechny recenze uživatele

Zase před sebou máme dvojku nesourodých detektivů, kteří vyšetřují (tentokrát obzvlášť brutální) vraždy. To vše se odehrává v dobových reáliách konzervativní španělské společnosti, která očekává brzký příjezd papeže a ubohé dvojce vyšetřovatelů hází klacky pod nohy. U té dvojky vyšetřovatelů se musím zastavit. Zatímco Javier hraný Robertem Álamem je klasický hromotluk, který má problémy doma a zmlátí vás, když se na něj křivě podíváte, jeho kolega Luis fantasticky hraný pro mě neznámým Antoniem de la Torem je koktající pošuk, který je tak trochu sociopat. Zpočátku nic nenaznačuje, že se před vámi rozehrává nezapomenutelná detektivka a rozkrývání identity nechutného vraha stařenek se občas nehýbe z místa. Jenomže pečlivá režie a pracně budovaná atmosféra diváka brzy začne odměňovat. ()

luka4615 

všechny recenze uživatele

Španělé jedou! Kdo by byl býval řekl, že natočí skvěle střižený kriminální příběh, který i navzdory delší stopáži udrží Vaši pozornost v patřičném napětí? Que Dios nos perdone mimoto zaujme také zajímavě zvoleným hudebním podtextem, který se svou zvyšující intenzitou napomáhá k výbornému budování atmosféry v parném Madridu. Snad jediným nedostatkem snímku je jeho občasné zmatené přeskakování mezi jednotlivými dějovými liniemi, což snímku lehce ubírá na výsledném dojmu. Ale i navzdory tomu je snímek Que Dios nos perdone skvěle odsýpající kriminální jednohubkou, která Vás zaujme od začátku až do konce. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (2)

  • Za nízké daně vztahující se na filmaře si tvůrci vybrali Kanárské ostrovy. Téměř všechny scény odehrávající se v interiéru (domy, policejní stanice) byly natočeny na Tenerife. (vojacekr)
  • Celosvětová premiéra proběhla 18. září 2016 na Mezinárodním filmovém festivalu v San Sebastiánu ve Španělsku. (Rominator)

Reklama

Reklama