Crisis in Six Scenes (TV seriál)

Komedie

USA, 2016, 2 h 22 min (Minutáž: 23–24 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (32)

70%. Tradiční Woody pro tradičního fanouška, jako jsem já. Upřímně, už jsem dlouho litoval, že Allena nevidím hrát jeho klasickou roli v klasickém prostředí s klasickými fóry. Jeho spojení s Miley Cyrus mi prišlo dost fajn. OČEKÁVÁM BRATRY MARXOVY!(19.1.2017)

Kdo má Woodyho nakoukaného od šedesátek do současnosti, bude mít paradoxně nevýhodu. Stačí si totiž vzít seznam jeho nejznámějších trademarků a jenom si všechna témata odškrtávat. Válka, víra, psychiatrie, paranoia, hypochondrie, literatura, scenáristika - to všechno tu je. Ne ale ve formě čistokrevného seriálu, ale spíše v podobě rozkouskovaného filmu o celkové délce půl třetí hodinky. Televizní forma Allenovi sedí o to méně, že točí opět stejným tempem a v nejobvyklejší náladě, kterou jsme zažili u každého jeho retra nebo nostalgického ohlédnutí, což v době streamovacích služeb působí téměř až nepatřičně a poprvé v kariéře bohužel i trochu manýristicky, protože žánru a koneckonců ani sobě nic nového nepřináší. To všechno bych ale moc rád odpustil, nebýt obřího castingového omylu v podobě Miley Cyrus. Moc jsem si přál, aby tenhle nepochopitelný tah vyšel, jenže jakákoli scéna s bývalou dětskou hvězdičkou je pravým utrpením a ukázkou nefalšovaného neherectví. Trochu problém mám i s Elaine May, kterou moc rád vidím po Mistrově boku celých šestnáct let od legendárních Darebáčků, ale které zároveň při vší její sympatičnosti a snaze bohužel není rozumět každé druhé slovo. Díky vpravdě bláznivému finále se mi po těle užuž začal rozlévat blažený pocit, ale ačkoli chci jít v hodnocení výš, byl bych potom jen slepý fanboy a to si Allen za roztomilou, ale stále pouze jen recyklaci, bohužel nezaslouží. Pokud ale právě tohle bylo jeho poslední herecké představení v hlavní roli, těžko se mohl předvést lépe, protože i za hranicí osmdesátky umí své neurotické koktání na jedničku.(12.10.2016)

Slabota na zakázku. Chcem veriť tomu, že Woody si spravil z Amazonu prdel, aj preto tam hrala katastrofálna otrasná nesympatická a neviemešteaká neherečka Miley Cyrus. Je tu všetko čo máme na Woodyho filmoch (starých aj novších) radi, ale bohužiaľ tu sa šuští papierom a zbytočných scén/postáv/dialógov je tu viac ako by sa patrilo. Allenove podarené hlášky/scénky treba hľadať medzi záplavou balastu a nudných kecov (za mňa vedie skvelá úvodná scénka piateho dielu napr.). Tento "seriál" sa dá pozerať, len ked je na scéne sám autor, inak sklamanie veľké (hoci úprimne, nič svetoborné som ani neočakával).(9.1.2017)

• bouncer

Allena mám rád, ale tohle bylo utrpení dokoukat. 140 minut roztažených na několik měsícůůůůů...(11.1.2017)

Woody sází vtipy do pusy všem, ale stejně jsou legrační jenom obrazy, v nichž koktá on. Miley Cyrus není sexsymbol, spíš těžká kuřačka co mluví, jako kdyby měla o tři čísla větší rovnátka. Témata jdou dost mimo mě, vůbec se nemůžu naučit, že seriál se má odehrávat v sedmdesátých, a ta témata jsou popravdě hodně vyčpělá. Díl od dílu horší, zatím jsme skončili čtyřkou. Pátý díl docela ušel, asi proto, že Miley tu byla všudy všeho pár vět. KONEC. Slabé, s Woodym vtipné, bez něj nijaké. Zůstaneme na třech.(16.10.2016)

Strašne mi to pripomínalo jeho ranné filmy. Kedy absurdné scény a politické výroky sa neustále miesili s podivnými vzťahovými problémami a filozofickými úvahami. Naháňačka po streche je výborná, rovnako ako finálny rozhovor s policajtom. Woody ukazuje to najlepšie zo svojho povestného suchého neurotického humoru a čo si cením najviac je, že sa znova postavil aj pred kameru. Jeho neurotik mi už chýbal. Možno nie výborné, alebo nadčasové, ale určite príjemne nostalgické. Cyrus kupodivu fungujúca.(9.10.2016)

• Sawy

Woody nám pomalu, ale jistě senilní. Náznaky můžeme vidět už v některých jeho celovečerácích, tento seriálový omyl to ale ukazuje naplno. Nemotorný koktejl allenovských trademarků bez tempa a jakéhokoliv ospravdelnění seriálové formy. Kdyby tohle můj milovaný tvůrce pustil do kin sestříhané na hodinu a půl, vzal bych to jako další výplňový film, kterých má ve filmografii spoustu. V této podobě je však Crisis in Six Scenes ukoktaným utrpením pro všechny Woodyho fanoušky. Druhou hvězdičku přidávám za fajnově crazy závěrečný díl, jinak děs a bída. 35 %(27.3.2017)

Woodyho nezavazna serialova sestihubka. Miley Cyrus me tam sice vylozene otravovala, nicmene vtipne to obcas je, hlasky to ma a bavilo me to. Vic od Woodyho v jeho veku necekam. 6/10(26.10.2017)

Minisérii Crisis in Six Scenes jsem sfoukl na jedno posezení a musím přiznat, že je to mnohem větší zábava než Rogue One. Téma je prakticky totožné... mladá dáma (Miley Cyrus) na útěku před zákonem se snaží zvrátit běh vesmíru a svrhnout krutovládu zlého impéria, přičemž jí v tom pomáhá jeden manželský pár v důchodu a čtenářský klub zanícených aktivistek. Pesimismem hýřícího droida tu nahrazuje Woody Allen ve vrcholné formě, fádní válečné běsnění a rádoby osudové okamžiky pak zastupuje příjemný humor vytapetovaný atmosférou 70. let. Korunu všemu nasazuje finální epizoda, která střemhlav graduje do úžasně absurdního vyvrcholení. Pro fandy obrýleného intelektuála je to šité přímo na míru a je úplně fuk, že se mistr v mnoha partech opakuje... ten jeho břitký vtip totiž nikdy neomrzí. PEW PEW, viva la revolución!(25.1.2017)

• Lacike

Tak mam za sebou vsetkych 6 dielov a vôbec to na mna nepôsobi ako serial ale ako dvojhodinovy film umelo rozdeleny na 6 casti. Akurat to vyzera neskutocne lacno a väcsinou sa to odohrava v jednom dome v ktorom rozhovory niekolkych ludi zabera jedna kamera. Amazon holt nie je Netflix. No a dej? Zapletka je dost chatrna. Stary manzelsky par tam zazije par prihod behom ktorych riesia problemy inych postav. A cele je to poprepletane klasickymi Allenovskymi dialogami. Ale chyba im poriadna stava a temy sa preberaju dost povrchne. Az to pôsobi umelo a dost roztahane. Vtipny mi pripadal len napad s citatelskym kruzkom starych babiciek, ktore nadsene preberaju Marxa, Maa a spol. Pri ich rozhovoroch som sa konecne niekolkokrat zasmial. Herecky ma dost srala Miley Cyrus a Elaine May. Allen uz pôsobi dost staro. Najviac ma pobavil v kratkej epizodke Michael Rapaport. Vysledok je velmi slaby odvar stareho dobreho Allena. Pôsobi to ako keby mu dosiel dych nielen pred kamerou ale aj za nou. 4/10.(30.10.2016)

Miley Cyrus je opravdu naprosto úděsná a některé části děje jsou trochu uspěchané...ale jinak jsem vesměs pozitivně překvapen! Woody Allen dokázal v osmdesáti letech zahrát svou klasickou pózu jako zamlada, a hlavně po letošní vyčpělé Café Society napsal opět vtipnou, sarkastickou komedii plnou hlášek i vážných myšlenek. Ve svém seriálovém debutu krom toho na jednu stranu řeší svá obvyklá morální a další složitá témata, ale i zároveň konfrontuje současnou mládež, která podle všeho svým emocionálním rozpoložením stále více připomíná právě tu turbulentní dobu před čtyřiceti, padesáti lety (byť v menší míře) - čímž v mých očích tedy propojuje retro zasazení se současností. Zkrátka povedený, tak trochu nostalgický seriál v duchu klasických "Allenovských" filmů.(17.10.2016)

• Splasher

Jako by mi přinesli již natřikrát vylouhovaný čaj. Ve skleničce. Navíc bez cukru. Takhle špatnej pocit jsem měl naposled při sledování House of Fools. ___ Původní komentář obsahoval i jistou nemístnou poznámku k autorovi, ale kvůli respektu k Allenovi si ho budete muset domyslet sami (klíčová slova: Yung, bowler, Neurotics Boys).(13.10.2016)

• Krustyburg

Krutě o ničem..(3.1.2017)

Spíš než seriál je to další Woodyho film rozsekaný na dvaceti minutové části, což na mě působilo trochu zvláštně, protože to fakt je vyloženě neseriálové. Ale stylově mi to sedlo, je to prostě Woody jak má být a kupodivu mi tu vůbec nevadila ani Miley Cyrus.(30.10.2016)

Hodnocení po prvním dílu.(8.3.2017)

Je tam moc politickýho blábolení ... přijde mi to jako vata proto, aby z toho mohl být seriál a ne jen film. Miley je strašná 'herečka'. Ale bylo fajn zase vidět klasika Woodyho a ty jeho absurdně komický zápletky :)(9.2.2017)

Připomenutí rané tvorby Woodyho Allena, samozřejmě se dostaví pocit, že jste to už u Woodyho někde viděli, ale to se vzhledem k autorově pravidlu - jeden rok=jeden film dá očekávat. Podstatné je, že i tak je to dobře napsané, byť to nemá takový efekt jako kdybyste Woodyho předchozí tvorbu neznali. Členění na díly je spíš symbolické, ale to se dalo očekávat. Woody má svojí (ne)gradační kostru zajetou už léta, stejně jako svůj vlastní žánr filmu, nedá se předpokládat, že by ji chtěl měnit a patrně by to ani nebylo ku prospěchu věci. Taky je otázka, zda-li producenti vůbec chtěli, aby to seriál v klasickém významu toho slova vlastně byl. Příjemně se na to dívá, má to výstižnou atmosféru a lehkost humoru Woodyho raných děl. No a k neprospěchu věci je především casting Miley Cyrus, jednak tu roli neuhraje, jednak se do ní ani typově nehodí (a to jak do role, tak do doby, kdy se seriál (film v kapitolách?) odehrává). Příjemné, vzpomínkové, nostalgické. Rozhodně lepší než Woodyho Café Society ze stejného roku. 70%(12.1.2017)

Sumarizácia najslávnejších Woodyho trademarkov do troj hodinovej úsmevnej a zabudnuteľnej rutiny s fakt zle obsadenou Miley.(1.11.2016)

Kdo se bál (jako já), že už Woodyho neuvidí pro všechno narušování zaběhnutých pořádků "hrát" a recyklovat oblíbené stereotypy, si může oddychnout. Krize obnáší tolik woodyovských klišé, že ani nemá smysl je vyjmenovávat. Nadhled, se kterým tak činí, je ale odzbrojující a skvěle ho charakterizuje jedna z prvních scén série, rozhovor hlavní postavy průměrného spisovatele a scénáristy, toho času pracující na scénáři pro televizní sérii, s kulturně nepříjemně kompetentním holičem: kéž by by zvládali všichni zasloužilí umělci podávat sebevykrádaní tak zábavně! Jestliže na úrovni formy a schématu nic nového pod sluncem, nové fóry představují ryzí zlato. Scény z partnerské poradny Elaine May a čtenářského kroužku seniorek, potýkajících se s Rudou knížkou zaručují záchvaty hlasitého smíchu. Kdo nečeká od televizní série osmdesátiletého komika koperníkovský obrat jako Interiéry či Match Point (a nikdo neříká, že se nějakého takového nedočkáme), bude nadmíru spokojen. Už jen pro radost, že frajer Woody dokáže být v pokročilém věku stále spíš vtipný než legrační.(14.1.2017)

S klidem v srdci můžu říci, že nesnáším Miley Cyrus a ani v roli rebelky, která by jí měla sednout mi nepřišla dobrá. Naprosto vybočovala ze celého filmu, kde se všichni chovají jako ve starých Allenovkách. A už jsme u toho, vidět opět Woodyho v hlavní roli, opět hrajíc svého klasického notorika s řadou hlášek a spoustou intelektuálních bonmotů, je lahůdka. Děkuju Ti.(9.12.2016)

<< předchozí 1 2