Dead of Summer (TV seriál)

Drama / Mysteriózní / Horor

USA, 2016, 6 h 59 min (Minutáž: 40–43 min)

Dead of Summer je přesně tím typem hororového seriálu, který jsem do těchto horkých letních dnů hledal. Samozřejmě, že jako hororový expert upřednostňuji především náročné horory s vytříbeným scénářem a hutnou hororovou atmosférou, ale čas od času nepohrdnu ani lehce "uvolněnějším" hororem, jenž staví spíše na lekačkách než na atmosféře. V rámci hororové seriálové tvorby patří Dead of Summer bezpochyby k tomu lepšímu, co bylo v posledních letech natočeno, a tak již netrpělivě očekávám další epizody.(6.7.2016)

• LeitoSE

Spracovaním a tematikou je to veľmi podobné minuloročnému seriálu Scream. Bohužiaľ zápletka je aj po dvoch dieloch absolútne nezaujímavá, herci príšerní a napätie to vyvolalo iba svojou dĺžkou epizód. Je však aj možné, že som len prehnane kritický, keďže som mal súčasne cez leto na porovnávanie Stranger Things od Netflixu. Drop 2/10 – 35%(15.8.2016)

Pilot nic moc, druhý díl už zajmavý, Ale pořád celkem nudící průměrný seriál, když není nic jiného... Update po 5. dílu: Stává se z toho celkem kvalitní seriál. Každý díl provází flashbacky hlavních hrdinů. Já obvykle flashbacky nesnáším, ale tady mi příjdou velmi zajímavé a obohacují přítomný příběh. Někdy to je i creepy, třeba ten mrtvý černoch :) 80% A po 10. dílů? Ale jo, 5* si to zaslouží. Vymítačka byla skvělá! 90% za slabší efekty.(30.8.2016)

• Morholt

Máme tady kemp plný dětí, partičku mladých vedoucích, kteří postupně odkrývají nějaký ten svůj osobní příběh, jezerní legendu, tlupu individuí v dekách a dřevěných maskách a navrch strašícího Tonyho Todda. Kdo čeká tradiční táborový slasher, tak bude zklamán. Jisté prvky tu sice jsou, ale vesměs se jedná o neúměrně natahovanou rádoby démonickou slátaninu, která nejede podle žádných pravidel, ale v tomto případě to neznamená svěží vítr, nýbrž totální zmatek. Občas se sice zablýskne na lepší časy a herecky je seriál také relativně snesitelný, ale to je málo. Po pátém díle jsem měl sto chutí to celé odpískat, ale zvědavost nakonec zvítězila. A nestálo to za to. 30%(1.9.2016)

Ze začátku se to tváří jako příjemná duchařina okořeněná špetkou satanismu. V jednotlivých dílech jsou představeny ústřední postavy, což je fajn. V průběhu seriálu však narazíte na nelogičnosti, například někdo zemře za záhadných okolností, ale tábor funguje dál, jako by se nic nedělo. Nejlepší přítel postavy, která umřela, to de facto vůbec neřeší a vše je v pohodě. Někdo vidí ducha, ostatní taky, ale stále si myslí, že to není pravda. Musím však ocenit atmosféru posledních dvou dílů, kdy se příběh řítil do cílové rovinky a opravdu byl děsivý.(10.9.2016)

• - Seriálový kemp Stillwater sa nachádza v americkom štáte Wisconsin. V skutočnosti sa však kemp, v ktorom sa natáčalo, nachádza v Kanade. (Marceloo)