poster

Temná stránka lodní dopravy

 • Česko

  Zděšení pro svět aneb Skutečná cena lodní dopravy

 • Česko

  Skutečná cena lodní dopravy

  (festivalový název)
 • anglický

  Freightened: The Real Price of Shipping

 • Slovensko

  Morská slepota - skutočná cena námornej dopravy

Dokumentární

Španělsko / Francie, 2016, 90 min (Alternativní: 52 min)

Režie:

Denis Delestrac

Scénář:

Denis Delestrac

Diskuze k filmu (6)

  • 20.8.2019  20:18
  jardariha
  (hodnocení, komentáře)

  mrickx: Ps: kdyby prodávali vymazlené kuřecí třeba i za litr, nekoupím si ho, víš proč? Jím odjakživa" vymazlené domácí". Mělo by stát podle tvého pokřiveného žebříčku cca desítku. 

  • 20.8.2019  20:01
  jardariha
  (hodnocení, komentáře)

  mrickx: V podstatě je všechno úplně v pořádku!!! Jaký jsi viděl lodě je mi jedno, já viděl ty z to "tendenčního dokumentu". Jak by měl např. vypadat takový netendenční pravicový dokument? No a jako  kokot, který chce kupovat kuřecí za 80, věz, že kuřecí stojí kolem 40-50Kč,-. A jeslipak víš proč, ty rouro!  Odpovím sám. Protože svět se v prdel obrátil a jsme v totálním hajzlu. Jestlipak jsi zaregistroval, že tu máme další ekonomickou krizi? Jako pravičák s pravicovým mozkem, asi ne. Není mi jedno, jak se zachází se zvířaty, ale lidi jsou v mém hodnotovém žebříčku na vyšším stupínku, takže, pokud jsi ten dokument nepochopil, nemel voloviny o levici! Mimichodem, kupuju vepřové kolem 130,-Kč a hovězí cca za 200,-Kč kližku. V zasraných skopčáckých krámech stojí vepřové 70. Prober se!

  • 20.8.2019  17:15
  mrickx
  (hodnocení, komentáře)

  jardariha: v prdli seš možná ty vypisováním v diskuzích jak je všechno v prdeli. zvedni tu prdel a něco se sebou dělej. přestaň čumět na tendenční dokumenty jestli se na ně nedokážeš dívat racionálně. předpokládám že zaoceánskou loď si viděl max. v televizi. námořníka asi taky. řeš primárně věci co trápí tebe a tvé blízké a ne, že nějakej námořník nemá měsíc přístup k internetu. je to jeho volba. z povahy člověka a uspokojení potřeb nic lepšího než je tenhle způsob dopravy zboží zatím není. z ekologického hlediska jsou dnešní lodě rozhodně někde jinde než před 20, 30 lety. nedávno jsem viděl dokument greenpeace o chovu kuřat v USA. hruza, chudaci zvířata ale poptávka lidí po kuřecím je tak extrémní, že lepší způsob než hromadný chov zavřený v obrovským hangáru prostě není. se vsadím, že kdyby v krámu prodávali kuřecí z vymazlenýho chovu za osm stovek tak šáhneš po tom za osmdesát z velkochovu a tak je to bohužel se vším... peace vole

  na příspěvěk reagoval jardariha , jardariha
  • 19.8.2019  16:18
  jardariha
  (hodnocení, komentáře)

  mrickx: Lodě plující pod jinými vlajkami jsou největším znečišťovatelem na planetě, povolání námořník je nejrizikovější zaměstnání a ono se vlastně nic neděje? Díky takovým, jako ty, jsme tam, kde jsme. V prdeli.

  na příspěvěk reagoval mrickx
  • 19.8.2019  09:39
  mrickx
  (hodnocení, komentáře)

  silne levicovy dokument... resi se tam proc lode plujou pod vlajkama jinych statu, jak kapitalisti vykoristujou chudaky delniky a nici zivotni prostredi. chvilema jsem mel pocit abych bych sledoval československou televizi v roce 1985.

  na příspěvěk reagoval jardariha
  • 13.11.2018  18:59
  jardariha
  (hodnocení, komentáře)

  Tak, jako Vančura. Těžká depka, vztek, bezmoc. Všechno, co nosím, je vpodstatě Čína. Kdyby se nechal koupit hadr Czech made, koupím ho. Taková možnost sice existuje, ale je dražšší. Za sportovní oblečení utrácím 10titisíce, protože je na míru, ale jinak nosím Čínu a Vietnam. Nic jiného mi totiž nezbývá, protože defacto ti, nabídnou odpovídající velikost. To samozřejmě v eshopu. Kamenné obchody jedou to samé v DĚTSKÉ VELIKOSTI. Dokument potvrzuje, že se vezeme do hajzlu. Pomalu, ale nezadržiteně.