Poté co Pepík s Honzíkem najdou zavřenou mateřskou školku, se oba vydají na svou první samostatnou prochazku po Praze, kde se dostanou jak do muzea, tak do kouzelné země. Jak rádi se vrací domů ke svému lvu... (oficiální text distributora)

WANDRWALL

Film mě zcela fascinoval tím, jaký že je možno i natočit. Ano, to bylo to dobrodružství, kam se taky tento snímek vřazuje, ale jinak odpovídá době vzniku, a pokud dělíme filmy na dobré a špatné, tak zde se kloním k tomu druhému hodnocení. Roztomilé děti zažívají při svém bloudění Prahou zajímavé příhody, ale nejde o realitu, ale blouznivou fantazii. To by nevadilo, pokud by šlo o zábavnou podívanou, a to tenhle film pro mě nepředstavuje. ()

Aleee89

Film Máte doma lva? je jedním z těch, který není dnes moc znám. A je to myslím škoda. Tohle by se mělo pouštět dětem místo některých krávovin, na které se často dívají. Nejsem z něj u vytržení jako jeden můj vyučující, ale přesto se mi dost líbil. Kouzelný, nevinný, magický, imaginativní... Žádnou logiku nehledejte a kochejte se. Na dobu vzniku spousta inovativních nápadů, nezapomenutelné scény a hlášky, ale i zdlouhavé a nudné scény. Dva roztomilí kluci. To vše je Hoblův Lev. ()

Ej Hlemýžď

Velmi příjemný film plný dětské fantazie o dvou bratrech, co mají jet na výlet s mateřskou školou, ale výlet se pro infekci nekoná, školka je zavřená, a tak bratři zažívají různá dobrodružství ve městě. Hrají: Ladiskav Očenášek (Pepík), Josef Filip (Honzík), Olga Machoninová (dívka s okarinou), Miloš Preininger (otec), Dagmar Kofroňová (matka), František Löring (muž s deštníkem, mluví O. Korbelář). Jan Brychta (malíř). Film. získal několik cen na XVI. MFF v Benátkách v r. 1964. ()

fragre

Škoda, že to není krátký film, tak na 40 minut, ten by měl jistě jiný švih. Zde několik pěkných nápadů, zvláště těch animovaných, ale ty se utápí ve vatě, která má zaplnit zbývajících 40 minut. Moc se mi líbí výtvarná stránka zajišťovaná Janem Brychtou, jehož obrázky v dobových dětských časopisech a knihách jsem měl moc rád. Jinak, ten námět, že dva kluci předškolního věku bloudí sami Prahou až do zatmění je dnes tak námět na sci-fi či horor, nikoliv na pohodový dětský film. ()

troufalka

Zestántěný film přinesl dostatek prostoru pro dětský film. Tak mohl vzniknout i tento hravý trikový kousek plný dětské fanazie a poetiky. Prostor daný dětským protagonistům je v tomto filmu ojedinělý, oba hrají skutečně hlavní role, dospělí herci jsou pouze jako nezbytný doplněk. Míra barevné animmace je významná, nevybavím si žádný jiný film z let šedesátých, který by měl tak bohatou trikovou a animovanou složku jako tento. ()

• Před koncem je mezi záběry závodních vozů použit mimo jiné i záznam tragické nehody Wolfganga von Tripse z Monzy 1961. Zahynul, včetně několika diváků. (Miluna11)