Poslední dny

(TV film)
  • USA Marilyn Monroe: The Final Days

Díky rozhovorům, dosud neuveřejněným záběrům a sestříhané rekonstrukci filmu se můžete podívat na fascinující záznam o životě a ve své době světově proslulé a zbožňované hvězdy MARILYN MONROE.
MARILYNIN poslední projekt, "Something´s Got To Give (Něco musí prasknout), je jedním z nejzajímavějších snímků filmové historie. MARILYN. Jediné slovo a vybaví se vám nejsmyslnější symbol Hollywoodu. Byla skutečnou divou a citlivou odzbrojující ženou s půvabnými ženskými křivkami a provokativním sexy úsměvem. Jako průkopnice posunovala hranice flmařského umění pro herečky, které pak mohly kráčet v jejích stopách. Byla, a do dnešních dní stále je, sexuální bohyní známou nejen ve Spojených státech a milovanou po celém světě víc jak půl století. (oficiální text distributora)

GodComplex

Vyborny dokument analyzujici posledni dny Marilyn Monroe. Atmosfera produkcniho zakulisi zlate ery Hollywoodu a velka exklusivni porce zaberu z nataceni posledniho filmu Marilyn, ktery vzhledem k predcasne smrti nikdy nebyl dokoncen "Something's Got to Give". Podle techto zaberu zde i pres vsechny problemy a nemoci paradoxne MM vypadala fantasticky (mnohem lepe, nez za dob sve nejvetsi slavy napr. v Some Like it Hot). Skvela a pusobiva piano hudba jen podporuje celkove velmi dojemny feeling a posmutnelou naladu smrti jedne z nejzasadnejsich herecek vsech dob, ktera v sobe i pres role stupidnich blondyn mela neskutecnou magii. Jedine co mi chybelo byla hlubsi analyza jeji smrti, konspiracni teorie, kontroverzni nazory, CIA, mafie, vrazda atd. Ac jsou to spekulace, podobne pribehy v sobe maji dokonalou atmosferu a je skoda, ze se tomu The Final Days dokument zamerne komplet vyhybal. 7/10 ()

Martin741

Nudny dokument o jednej precenovanej herecke, ktora vyrabala same problemy. Pikosky z nedokonceneho filmu su fajn, ale toto je fakt len pre skalnych fans Marilyn Monroe, co ja rozhodne nie som. 58 % ()

sator

Potíže s potížistkou by se to mohlo jmenovat, kromě pikantních záběrů z nedokončeného filmu mě dokument moc nezaujal... ()

Liqid

Doposud nepřekonaný dokument o MM. Důsledné rozebrání téměř dne po dni působí velice zdlouhavě, ale je to natolik zajímavé, že jsem to jen hltal a hltal. Nejzajímavější je asi poslední část, tedy nedokončený film "Something's Got to Give", který byl v roce 1999 vytáhnut z archívu FOXu a sestříhán do přijatelné podoby. ()

rivah

Detailní rozbory spolupráce se studiem a problematického natáčení. Závěrem je téměř celý film "Something's Got to Give"...Trochu rozvláčné, přednostně pro fanoušky MM. ()