Poslední dny (TV film)

Marilyn Monroe: The Final Days

Dokumentární / Životopisný

USA, 2001, 90 min

Vyborny dokument analyzujici posledni dny Marilyn Monroe. Atmosfera produkcniho zakulisi zlate ery Hollywoodu a velka exklusivni porce zaberu z nataceni posledniho filmu Marilyn, ktery vzhledem k predcasne smrti nikdy nebyl dokoncen "Something's Got to Give". Podle techto zaberu zde i pres vsechny problemy a nemoci paradoxne MM vypadala fantasticky (mnohem lepe, nez za dob sve nejvetsi slavy napr. v Some Like it Hot). Skvela a pusobiva piano hudba jen podporuje celkove velmi dojemny feeling a posmutnelou naladu smrti jedne z nejzasadnejsich herecek vsech dob, ktera v sobe i pres role stupidnich blondyn mela neskutecnou magii. Jedine co mi chybelo byla hlubsi analyza jeji smrti, konspiracni teorie, kontroverzni nazory, CIA, mafie, vrazda atd. Ac jsou to spekulace, podobne pribehy v sobe maji dokonalou atmosferu a je skoda, ze se tomu The Final Days dokument zamerne komplet vyhybal. 7/10(4.7.2010)

Nudny dokument o jednej precenovanej herecke, ktora vyrabala same problemy. Pikosky z nedokonceneho filmu su fajn, ale toto je fakt len pre skalnych fans Marilyn Monroe, co ja rozhodne nie som. 58 %(11.5.2013)

Doposud nepřekonaný dokument o MM. Důsledné rozebrání téměř dne po dni působí velice zdlouhavě, ale je to natolik zajímavé, že jsem to jen hltal a hltal. Nejzajímavější je asi poslední část, tedy nedokončený film "Something's Got to Give", který byl v roce 1999 vytáhnut z archívu FOXu a sestříhán do přijatelné podoby.(2.7.2011)

• sator

Potíže s potížistkou by se to mohlo jmenovat, kromě pikantních záběrů z nedokončeného filmu mě dokument moc nezaujal...(29.9.2012)