Madre

kaylin

Chilský horor „Madre“ je snímkem, který se zaměřuje především na matku, což je pochopitelné. Její herecká představitelka je skvělá. Bohužel se trochu zapomněl na děj, který není nijak zásadně zajímavý, a to i přesto, že jsou zde prvky, které by jednoznačně zajímavé být měly. Autismus, těhotná žena, tajemná žena... To všechno je ale hozeno do podivného mišmaše bez atmosféry. ()

ricci.s

Tehotná žena, nezvládnuteľný autistický syn a filipínska pestúnka, ktorá ho ako jediná dokáže upokojiť, akurát má očividne v úmysle aj niečo iné. Takže pre matku začína nočná mora. Nevedel som, či mám od toho čakať family terror o šialenej pestúnke, alebo psycho o drbnutej matke s depresiami, ktorá si to všetko len predstavuje. Takže bol som zvedavý, ako sa to celé vyvinie. Nevyzeralo to márne, pretože hlavná hrdinka to zahrala vynikajúco. Lenže v tom filme je toľko nezmyslov a logických dier, že to ani nie je možné. Pri vtipných vyvražďovačkách mi to nevadí, ale pri takýchto vážne sa tváriacich filmoch je to o niečom inom. Záver rovnako deravý a úplne neuspokojujúci. V mnohých veciach (matkina kamarátka na konci, manželova nevera, správanie pestúnky) nemám vôbec jasno a tvorcovia nejako nemali v úmysle niečo vysvetľovať. Ale dozvedel som sa, že aj autista sa môže premeniť na úplne zdravého chlapca. Stačí sa s ním len rozprávať po filipínsky. Kto sa povznesie nad to, že IQ Aarona Burnsa ako scenáristu je 85 a menej, tak si to možno aspoň trochu užije. ()