poster

Death Race 2050

 • Slovensko

  Rallye smrti 2050

Akční / Sci-Fi / Komedie

USA, 2017, 90 min

 • Raziel_cz
  ***

  Je to jednoduché – buďto víte, kdo je Roger Corman, a v tom případě víte naprosto přesně, co od DR2050 dostanete, no a nebo ne. Mně se ty papundeklové káry opravdu líbí a ty cheesy hlášky mi opravdu přijdou vtipné. Nemuselo by tam být to CG, ale to je moje jediná výtka. Jinak je to přesně tak akční, nekorektní, násilné a sexy, jak chcete. Prostě slušný následovník původního Death Race 2000.(16.4.2018)

 • Corpsegrinder
  ***

  Je to trash stejně jako před 40 lety původní film, takže nelze čekat nějakej velkej nářez. Navzdory hroznýmu traileru se to ale dá v pohodě dokoukat. Zápory jsou samozřejmě v příšerným CGI a ve volbě Frankensteinova auta jelikož to vypadá jako by jezdil na elektrický tříkolce a je to k smíchu. Rozhodně mě to bavilo víc než ten pitomej remake s Jasonem Stathamem.(17.1.2017)

 • iXtr3m3
  *

  Odpad tomu nedám, ale nemá k nemu ďaleko. V podstate aj Death Race z 1975teho bol lepší. Toto bola v podstate jeho novšia verzia. V sedemdesiatych rokoch toto prejsť mohlo, lebo tie boli uletené a hipisácke, ale v dnešnej dobe? Hanba a podradné aj pre tých ultra béčkových hercov, ktorí sa tam objavili.(30.1.2018)

 • MickeyStuma
  ***

  Po úctyhodných 42. letech se tvůrci vrátili k původnímu snímku z roku 1975 'Death Race 2000' a s vůlí sobě vlastní natočili jeho přímé pokračování. Striktně ho nazvali 'Death Race 2050', což má smysl ohledně remaku z roku 2008, který si nese alternativní název 'Death Race 3000'. V remaku je koncepce smrtících závodů podaná v jiném prostředí a jinak. Tento snímek se drží konceptu původního a to i po technické stránce celého filmu. Takže svoji atmosférou a estrádní zábavností pokračuje dle dané šablony. Vyhlášenou hvězdu závodu Frankensteina, kterého si původně zahrál David Carradine, si nyní střihl Manu Bennett. A stejně jako u předchozího počinu se jedná o kuriózní snímek automobilového závodu, kde se bodují přejetí lidé. A o filmovou pecku se samozřejmě opět nejedná. Chabý scénář bez špetky alespoň nějaké zápletky nemá čím zaujmout. Výprava je zde vlivem moderních technických možností lepší, čímž i ty auta už nevypadají jako zvětšené hračky. Očekávaně nechybí spousta hlášek a několik slasher scén. Suma sumárum, určitě se jedná o dosti odvážný počin, už vlivem úspěchu daného remaku. Snímek je natočen zcela stejně jako ten předchozí, takže je předem jasné, že pokud neoslovil první film, není sebemenší šance, aby oslovilo i toto přímé pokračování, které když už, tak mělo vzniknout daleko daleko dříve. Ale jak se říká: Pozdě, ale přece.(27.7.2019)

 • VasaX
  *

  Hrozné efekty, tupý příběh, víceméně špatné herecké výkony, auta jako z autodromu, celé je to příšerně natočené a nechybí tomu dementní dialogy. Takhle to vypadá opravdu zle, ale ve výsledku se to dá zvládnout bez ztráty příčetnosti. A dá se u toho i bavit, pokud to berete s hodně velkou nadsázkou. Protože tady se na nějakou sofistikovanost jako se Stathamem nehraje, takže se tu ani prohrát nedá. Tohle je tak špatné, že by to skoro mohlo být i dobré (aneb jak se k pěti hvězdičkám dostat z druhé strany). Není tu potřeba Statham a lidi, co z tohohle vymámí maximum navzdory potenciálu. Svou špatnsotí to je skoro i zábavné, avšak doporučit se to rozhodně nedá.(2.1.2018)