Death Race 2050

Rallye smrti 2050

Akční / Sci-Fi / Komedie

USA, 2017, 90 min

Je to jednoduché – buďto víte, kdo je Roger Corman, a v tom případě víte naprosto přesně, co od DR2050 dostanete, no a nebo ne. Mně se ty papundeklové káry opravdu líbí a ty cheesy hlášky mi opravdu přijdou vtipné. Nemuselo by tam být to CG, ale to je moje jediná výtka. Jinak je to přesně tak akční, nekorektní, násilné a sexy, jak chcete. Prostě slušný následovník původního Death Race 2000.(16.4.2018)

Je to trash stejně jako před 40 lety původní film, takže nelze čekat nějakej velkej nářez. Navzdory hroznýmu traileru se to ale dá v pohodě dokoukat. Zápory jsou samozřejmě v příšerným CGI a ve volbě Frankensteinova auta jelikož to vypadá jako by jezdil na elektrický tříkolce a je to k smíchu. Rozhodně mě to bavilo víc než ten pitomej remake s Jasonem Stathamem.(17.1.2017)

• iXtr3m3

Odpad tomu nedám, ale nemá k nemu ďaleko. V podstate aj Death Race z 1975teho bol lepší. Toto bola v podstate jeho novšia verzia. V sedemdesiatych rokoch toto prejsť mohlo, lebo tie boli uletené a hipisácke, ale v dnešnej dobe? Hanba a podradné aj pre tých ultra béčkových hercov, ktorí sa tam objavili.(30.1.2018)

Po úctyhodných 42. letech se tvůrci vrátili k původnímu snímku z roku 1975 'Death Race 2000' a s vůlí sobě vlastní natočili jeho přímé pokračování. Striktně ho nazvali 'Death Race 2050', což má smysl ohledně remaku z roku 2008, který si nese alternativní název 'Death Race 3000'. V remaku je koncepce smrtících závodů podaná v jiném prostředí a jinak. Tento snímek se drží konceptu původního a to i po technické stránce celého filmu. Takže svoji atmosférou a estrádní zábavností pokračuje dle dané šablony. Vyhlášenou hvězdu závodu Frankensteina, kterého si původně zahrál David Carradine, si nyní střihl Manu Bennett. A stejně jako u předchozího počinu se jedná o kuriózní snímek automobilového závodu, kde se bodují přejetí lidé. A o filmovou pecku se samozřejmě opět nejedná. Chabý scénář bez špetky alespoň nějaké zápletky nemá čím zaujmout. Výprava je zde vlivem moderních technických možností lepší, čímž i ty auta už nevypadají jako zvětšené hračky. Očekávaně nechybí spousta hlášek a několik slasher scén. Suma sumárum, určitě se jedná o dosti odvážný počin, už vlivem úspěchu daného remaku. Snímek je natočen zcela stejně jako ten předchozí, takže je předem jasné, že pokud neoslovil první film, není sebemenší šance, aby oslovilo i toto přímé pokračování, které když už, tak mělo vzniknout daleko daleko dříve. Ale jak se říká: Pozdě, ale přece.(27.7.2019)

• VasaX

Hrozné efekty, tupý příběh, víceméně špatné herecké výkony, auta jako z autodromu, celé je to příšerně natočené a nechybí tomu dementní dialogy. Takhle to vypadá opravdu zle, ale ve výsledku se to dá zvládnout bez ztráty příčetnosti. A dá se u toho i bavit, pokud to berete s hodně velkou nadsázkou. Protože tady se na nějakou sofistikovanost jako se Stathamem nehraje, takže se tu ani prohrát nedá. Tohle je tak špatné, že by to skoro mohlo být i dobré (aneb jak se k pěti hvězdičkám dostat z druhé strany). Není tu potřeba Statham a lidi, co z tohohle vymámí maximum navzdory potenciálu. Svou špatnsotí to je skoro i zábavné, avšak doporučit se to rozhodně nedá.(2.1.2018)