Umění milování (festivalový název)

• Polsko

Umenie milovať

(festivalový název)

Životopisný / Drama

Polsko, 2017, 117 min

Důležité téma, příliš dlouhá stopáž. Možná je škoda, že se snímek soustředil jen na vývoj do sedmdesátých let a nenabídl ani náznak reflexe vývoje náhledu na lidskou sexualitu v období následujícím. Také mi chyběl trochu kritičtější přístup: alespoň naznačit, že i Wisłocká se v "ordinaci" setkávala s tématy, která řešit nedokázala, a ve kterých její přístup zkrátka s časem doznal potřebného vývoje.(2.11.2017)

• Anteia

Lepší drátem do oka než 117 minut intenzivní nudy u tohohle snímku, nechápu ten hype, ale jako halucinogen dobrý - ke konci jsem se zoufalostí z celé té špatnosti nemohla přestat smát, ale definitivně mě dorazil záběr sledující celý proces tisku knihy, který je navíc celý ohraničený květinovým aranžé.(7.8.2017)

Tento snímek se mi velmi líbil a opět se ukazuje, že polské produkci v posledních letech ty autobiografické snímky jdou velmi dobře a výsledky jsou skutečně nadstandardní. Pí. Michalina Wislocka byla z mého pohledu velmi obdivuhodná a odvážná žena, která se nebála s relativně choulostivými tématy předstoupit na veřejnost a publikovat knihy ze své lékařské praxe o lidské sexualitě. Navíc to byla bezesporu velmi krásná a atraktivní žena, která bezesporu prožila naplněný život, a tím samozřejmě nemyslím jen ten sexuální. Oceňuji skvělý výkon Magdaleny Boczarske, která ústřední roli ztvárnila opravdu přesvědčivě a pohled na ni byl vskutku oku lahodící.(16.5.2018)