poster

Špunti na vodě

 • Česko

  Špunti na háčku

  (neoficiální název)
 • anglický

  River Rascals

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Špunti na vode

Rodinný / Komedie

Česko, 2017, 83 min

Komentáře uživatelů k filmu (96)

 • malylada
  ***

  Taková oddychovka, která občas vykouzlí úsměv a místy obrátí oči v sloup. Nejpozitivnějším dojem zůstává výběr herců ústředních partnerských trojic, kteří v rámci scénáře odvádějí maximum co šlo, neboť zde není opravdu co hrát. Dětští hrdinové už tolik nechytnout, až na nejroztomilejší zrzavou holčičku, kterou jsem kdy viděl. Zápletka je opravdu triviální slepenec scének, které i díky rodinnému humoru fungují. V momentech, kdy se režie snaží o napínavou akci jako jízdu v peřejích v hloubce půl metru, pádů na stojaté vodě, tak to celé působí tragicky, až trapně. Když si tyto momenty člověk odmyslí, dostane průměrnou komedii. Rozhodně se nekoná další S tebou mě baví svět nebo rodinný film s Tomášem Holým.......5/10(21.4.2017)

 • Isherwood
  ****

  Překvapení z dimenze, kde český film není esencí upachtěné trapnosti a tvůrčího diletantství, ale naopak žánrové trefy. Ta (ne)chtěná předzvěst letního klonu „české komedie století“ ale paradoxně funguje ve všech myslitelných polohách. Od přesného dětské castingu, který jede pohodu, tak i dospělého, který ten prvoplánový manželský humor trefuje se samozřejmostí běžného života. Jasně, má to občas tendence sklouzávat k prvoplánovitosti a třeba linie s namachrovanými vodáky by ještě potřebovala vyztužit, ale pořád je to v kategorii rodinného filmu o hlavu výš, než běžná produkce. Možná proto, že díkybohu nemá nic dalšího za lubem.(14.4.2017)

 • juta
  ***

  Tento film jsem měl možnost vidět v letním kině v Jívce. Bylo krásné počasí, ale v polovině filmu mi už byla poněkud zima, ale není nad to si sednout kamkoliv chcete a ještě k tomu s vlastní pohodlnou židlí, točeným pivem a brambůrkami. :-) Film je takový průměr. Pár vtipných scének, jinak klasická, současná česká komedie.(16.8.2017)

 • Pilda17
  ***

  Nic extra nás nečeká, pár úsměvných scén, ale jako jednohubka dostačující. Viděl jsem i daleko horší české komedie. Liška neměl chybu, ten pobavil nejvíc. Jeho hlas je geniální a jedinečný .. 6/10 = 65%(20.8.2017)

 • Pepinec
  **

  Naprosto do puntíku to splnilo moje očekávání. A teď ...je to pochvala? Názorná ukázka potlačení rozdílu mezi filmem a plakátem.(24.4.2017)

 • MikeCool
  **

  Evidentní důkaz, že česká komedie jde do kopru! Z těch několika desítek filmů, co se za rok natočí by se spíše měl natočit jeden nebo dva pořádné bijáky. Tímhle tempem se český film sníží na úroveň venezuelských telenovel. ___ (Provizorní letní kino, Chlumec nad Cidlinou)(27.7.2017)

 • iamek
  **

  Myslel jsem, že dno product placementu předvedlo Dědictví 2, ale Špunti na vodě to dno zase posunuli trošku níže. Film je nevtipný, nechtěně trapný, chemie postav nefunguje, dětské postavy jsou nesnesitelné. Liška a Langmajer zase hrajou stejný typ postav jako po celou jejich kariéru, a hlavně v případě Lišky je to škoda, protože narozdíl od Langmajera herecký talent má. Pokud máte rádi předchozi tvorbu Chlumského, tak budete spokojeni.(24.4.2017)

 • triatlet
  ***

  Letní rodinná komedie. Potěší stopáží a hereckými výkony dospěláků. Režisérské vedení dětských herců, nebo jejich talent jsou (pod)průměrné. Nabízí se srovnání s expedicí Apalucha. Tatínkové a děti versus maminky. Proti přirozenému vtipu stojí ovšem opakované používání vulgarit. Zkuste spočítat, kolikrát se ve filmu vyskytnou slova jako vůl, debil, kretén, idiot...(21.8.2017)

 • ConanVJ
  odpad!

  Za celý film jsem se zasmál jen jednou, takže nevím, co tohle má být za komedii. Strojený trapný rozhovory. Lišta ubohý jako vždy (vrchol vykradená scéna z Policajta ze školky). Film naprostá nuda bez nápadu. Obsazení tragédie. To jsem se zas jednou nechal uvrtat na letní kino. Tuhle sračku už nikdy víc.. 0% :((25.6.2017)

 • dopitak
  *****

  Od začátku jsem se strachoval, když se v titulcích objevil Marcel Bystroň. Zbytečně, tentokrát se (poprvé) povedlo. A ten kdo psal dialogy, zaslouží metál, Špunti jsou totiž hodně dobře napsaná komedie s rozhovory lehkými jak život v létě. Je to sice ten typ humoru, kdy si vtip jde hodně daleko naproti, ale není to trapné, fekální, prostě se vymyká tuzemskému průměru současnosti. Hodně si to do pointy nabíhá, ale je jí dosaženo velmi efektivně. A nepamatuju si, kdy jsem se takhle hodně u filmu zasmál. Letní kino v papírnách Velké Losiny.(13.8.2017)

 • 6thSun
  **

  Začátek celkem dost slibnej, ale jak vlezli na vodu, zábava uplavala do nenávratna. Jo a Liška mně přijde poslední dobou ňákej smutnej, bez jiskry, prostě vyhaslej.(22.8.2017)

 • Hwaelos
  ***

  Špunti na vodě přetékají trochu křečovitým herectvím většiny představitelů, ale několik vtípků je skutečně dobrých a jedna věc se musí snímku nechat - vzbuzuje automatickou touhu vyrazit na vodu. Hlavní problém je snad v tom, že kdyby film vůbec nevznikl, absolutně nic by se nestalo, protože za rok po něm neštěkne pes.(5.8.2017)

 • blackrain
  ****

  Jak by asi tenhle filmový příběh na vodě dopadl, kdyby ho do rukou vzala třeba taková Marie Poledňáková. To mě napadlo hned při úvodních scénách. Ovšem, pak se vkradla další myšlenka, že by se jistě našel nějaký nenechavec, který by národu sdělil, že paní Poledňáková vykradla samu sebe. Přestože se Špunti drží osvědčené klasiky a nepřináší nic nového a převratného, tak jsem byla spokojená. Voda je výborné spestření a může přinést plno dobrodružství. Herecké obsazení bylo povedené. Viděno v kině na Andělu. Žrouty popcornu a načos střílet hned před sálem.(10.5.2017)

 • hygienik
  ***

  Teória tigra pre deti. Chýba tu aspoň jedna dominantná postava, o ktorej by ten film bol. Výkony hercov sú mdlé, niektoré postavy (Nely Řehořová) sú tu priam zbytočné.(21.4.2017)

 • necisty
  *****

  Pro mě jsou letošní české komedie rozhodně příjemným překvapením. Co dřív potápěli Rafťáci a Jak se krotí krokodýli, tak tady to probouzí Špunti na vodě. Zase bych tam ubral klasických a jak to neustále omílám totálně zbytečných depresivních vsuvek - nasraná dcera Lišky nebo záporáci mladí kluci. Ale v celkovém důsledku je to fakt velice vtipná a příjemná komedie s parádní partou. Kdybych vzal v potaz např. roli Vilhemové tady a v otřesné Teorii tygra, tak je to 100 a 1. Přitom i tam to mohlo být podané takhle. Tímhle se inspirujte a točte dál, možná se blízká na lepší časy. ... LFŠ 2017(4.8.2017)

 • LadyPupu
  **

  Někdo tady píše, že to je obyčejná komedie pro obyčejné lidi. No, tak to já teda nejsem obyčejná, páč mě to moc komický nepřišlo, některý scény mi přišly úplně nelogický (např. všichni sedí v mokrejch hadrech x hodin na břehu a po pár hodinách slečna jen tak mimochodem řekne "Mám tu nějaký suchý oblečení!"). Takže když to shrnu - začátek fajn, ale pak už to jde jen a jen do prdele.(23.8.2017)

 • Šimpy
  ***

  Špunti na vodě, aneb poprvé po mnoha letech opět v kině na českém filmu. A světe, div se, já jsem se i bavil. Některé vtipy a gagy vypointované, ale i zahrané. Což je práce nejenom zúčastněných herců, ale především scénáristy, což jsem se dozvěděl až z titulků, že jím je můj favorizovaný Marcel Bystroň. Příjemná oddechovka pro celou rodinu, i když dospělý ocení víc vtipů. Akorát občasné nelogické chování postav....třeba když jim uplavou lodě. "Párkrát" už jsem na vodě byl a zůstat někde v lese místo toho, aby pátrali po lodích, které zřejmě budou někde po proudu uvízlý u břehu, na mělčině, nebo zachráněny dalšími vodáky...nu nevím. Ale stejně jsem zase dostal chuť jet na vodu.(28.4.2017)

 • ghatos
  ***

  S tebou mě baví svět potkal Snowboarďáky. V rámci naší současné "rodinné" produkce průměr, což je malé vítězství. 53%. /KINO ČERNÝ MOST/(13.5.2017)

 • sir-dave
  ****

  Film pro letní kino jako stvořený. Jednoduchý, zábavný, letní, doplněný výborným obsazením. 70%(7.8.2017)

 • kocik1
  **

  Bezzubá a nevtipná tragédie, tolik se snažící býti komedií. Jasně, dá se na to dívat, pokud tedy člověk spolkne závěrečný pokus o holywood nebo třeba to, že holky si zapomněly dát na kolo brašny a světla si připínají ve dne, aby jim je před večerem mohl někdo ukrást. Taťkové také pobavili, když s promáchanýma děckama seděli v lese a čekali, až je někdo zachrání. Ty vogo, to bylo jak někde v kanadských lesích, nikde ani živáčka, natožpak nějaká obec...Tak hlavně, že to dobře dopadlo, že jo a žili šťastně až do smrti.(4.5.2017)

 • jujec
  *****

  Příjemný letní film plný pohody. A je kupodivu i vtipný. Skvělé hlášky i scénář.(5.8.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 5
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace