Špunti na vodě

Špunti na vode

Rodinný / Komedie

Česko, 2017, 83 min

• TheDon

"Jééé, je tam nová komedoška, nekoukneme na ni ?" špitla přítulka." Ehm...no...můžeme " opáčil velice rozpačitě cinefil Doník. Proč jsem se jen nechal donutit a nekoukl se třeba po stotřicátépáté na Potkali se u Kolína, kde je zábava zaručena ? Nevím. Asi sem nemyslel hlavou. A co se týče filmu, mnozí tu chválí kást. To jste všichni na cracku ? Liška naprosto bez života, bez jiskry, bez špetky zájmu o svou roli. Bolek Polívková naprosto katastrofální. Táňa Dyk je už invetářem, takže neurazí, nenadchne. No a Langoš suchar je, takže hrál vlastně sám sebe. Jedinej petarďák je Hynek Čermák, u něho je pořád vidět, že ho to nesere a baví. Jinak je film naprostá ztráta času a primárně měl být určen na některou komerční stanici na zpestření nedělního odpoledne lidem, kteří mají IQ bublajícího bahna a hlasitě smějou se tomu, když někdo šlápne do kaluže. 25% P.s.: herecká základna v ČéeR začíná jít nenávratně do prdele...(29.9.2017)

Přiznejme si to na rovinu, to, co na filmu hlavně oceňujeme, je, že Marcel Bystroň dvacet let od TV Bomba stvořil něco, co má hlavu a patu, i když je to, jak poznali i ostatní, ehm, ehm, plagiát. Pan scénárista se dal poslední dobou na zakázky pro jiné režiséry, třeba je to cesta k tomu, že bude dělat klasické, občas vtipné, občas stereotypní filmy se současnými populárními herci. Ti se vyblbnou, diváci to ocení tím, že napíšou, že už viděli mnohem horší věci a everybody happy. 50%.(23.10.2017)

• Radyo

Za mě teda zklamání. Pokud to měla být jakási novější varianta S tebou mě baví svět, tak bohužel selhala na mnoha frontách, počínaje nedotaženým scénářem a konče hereckým obsazením (jakkoliv bylo hvězdné). Zasmál jsem se asi 3x a to si ani nejsem jist, zda to bylo na těch správných místech, kde to tvůrci zamýšleli. Dvě * jsou strop.(7.1.2018)

Překvapení z dimenze, kde český film není esencí upachtěné trapnosti a tvůrčího diletantství, ale naopak žánrové trefy. Ta (ne)chtěná předzvěst letního klonu „české komedie století“ ale paradoxně funguje ve všech myslitelných polohách. Od přesného dětské castingu, který jede pohodu, tak i dospělého, který ten prvoplánový manželský humor trefuje se samozřejmostí běžného života. Jasně, má to občas tendence sklouzávat k prvoplánovitosti a třeba linie s namachrovanými vodáky by ještě potřebovala vyztužit, ale pořád je to v kategorii rodinného filmu o hlavu výš, než běžná produkce. Možná proto, že díkybohu nemá nic dalšího za lubem.(14.4.2017)

Po herecké stránce naprosto perfektní. Lepší casting by fakt asi ani nemohl být. Po haha stránce už je to ale docela průměr, což je škoda, protože využití potenciálu postav, jako jsou Liška, Čermák nebo Polívková, si o pořádnou komedii vysloveně koledovalo.(27.8.2017)

• Fr

„O NAŠÍ VÝPRAVĚ NIKDY NIKOMU NEŘEKNEME! TAK PŘÍSAHÁME!“ /// Chlapi se chovaj jako chlapi (z toho mám radost) a ženský jako ženský - takže útočí na naší důstojnost (z toho… vlastně proč né?). Pánská jízda s děckama a dámská jízda s kolama (jako že šlapou). Chlápci vyhlásej válku dvěma kokůtkům a ženský se fajnově střískaj. Prostě život. A vobčas fór. Jen ti parchanti se chovaj jako parchanti… A to je tak jediný, co tady zvedá náladu. Jinak je to prázdná nádoba, naplněná plytkostí. „POJĎTE VŠICHNI, UDĚLÁME SI SPOLEČNOU RODINNOU FOTOGRAFII!“ … jen běžte, aspoň budete mít nějakou vzpomínku. A ne jako diváci, kteří za 5 minut nebudou vědět, co se tady dělo (a zbytek dne budou hořekovat, nad projebanou hodinou dvacet!). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Myslím si, že jen moje stará má debilní nápady. 2.) Myslím si, že můj chlap se nechová jako chlap. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(20.12.2017)

• Jara.Cimrman.jr

"Davide, zopakuj, co jsem právě řekla." Ať se na mě dámy nezlobí, ale po této rozzlobeně vyslovené větě směrem ke mně, bychom se už patrně nikdy neviděli. Mně zkrátka trojice hlavních ženských postav hrozně štvala a tak si nejsem ani jist, jestli bych je nazval rodovým jménem přežvýkavců či drůbeže. Oni pánové na tom nebyli o moc líp, ale jejich zabržděnost mi připadala chvílemi i vtipná. A když se k tomu přidaly "dokonale" přehrávající děti, tak jsem dostal nálož takové rodinné nepohody, jakou jsem si snad ani nezasloužil.(13.10.2017)

• castor

Dámy se připijí, přijdou o světla na kolech a na cestě spoléhají na hostinského, až nakonec skončí v potoce. Trojice taťuldů má větry z dvojice neškodných blbečků, kteří krouží okolo jedné dcery. Jiné dvě dcery dostanou alergickou reakci, na pohotovosti způsobí tyjátr. V hlavě toho však zůstane víc, ovšem není to pochvala, ale naprosté rozčarování. Světe, div se, ale takhle to v českých domácnostech snad nefunguje. Pokud ano, ať to raději zabalí. Zabalit to ovšem nechce trojice příbuzných (dva bratři a bratránek), kterým po sérii menších nehod partnerky zatrhnou pánskou jízdu na Sázavě. Samy se spontánně rozhodnou pro cyklovýlet, pánové se však o vodu připravit nenechají. Tátové ovšem kromě vody musí ukočírovat i podrážděné puberťáky, jenže veškeré trable jsou totálně vycucané z prstu. Co si budeme malovat, Marcel Bystroň má za sebou scénáře ke dvěma Kameňákům, neoslnil ani tím, když se hodlal zbavit nevěsty (2016). Mnohé situace nemají pointy, mají otřesné dialogy, a když už jde o akci, je natočená dost zoufale a lacině. Zkušeným dospělým hercům není co vytknout (ač dialogy skřípou), s dětmi je to tak půl na půl. Za mě ve výsledku prázdné a nahodilé, ovšem respektuji, že si to své diváky najde.(25.8.2017)

Sestava se to sešla velice pěkná, ale takhle nestydatě vykrádat S tebou mě baví svět, Rafťáky a další bez nějakých invencí a bavičského umu mě opravdu extra nezaujalo. Potenciál tam byl, docela jsem se i těšil, ale na to, že se jedná o rodinnou komedii jsme se extra nezasmáli.(22.10.2017)

Do kina bych na to nešel, trochu dost toporné.. Dětské výkony příšerné...(29.10.2017)

• Pepinec

Naprosto do puntíku to splnilo moje očekávání. A teď ...je to pochvala? Názorná ukázka potlačení rozdílu mezi filmem a plakátem.(24.4.2017)

Tento film jsem měl možnost vidět v letním kině v Jívce. Bylo krásné počasí, ale v polovině filmu mi už byla poněkud zima, ale není nad to si sednout kamkoliv chcete a ještě k tomu s vlastní pohodlnou židlí, točeným pivem a brambůrkami. :-) Film je takový průměr. Pár vtipných scének, jinak klasická, současná česká komedie.(16.8.2017)

Nic extra nás nečeká, pár úsměvných scén, ale jako jednohubka dostačující. Viděl jsem i daleko horší české komedie. Liška neměl chybu, ten pobavil nejvíc. Jeho hlas je geniální a jedinečný .. 6/10 = 65%(20.8.2017)

• MikeCool

Evidentní důkaz, že česká komedie jde do kopru! Z těch několika desítek filmů, co se za rok natočí by se spíše měl natočit jeden nebo dva pořádné bijáky. Tímhle tempem se český film sníží na úroveň venezuelských telenovel. ___ (Provizorní letní kino, Chlumec nad Cidlinou)(27.7.2017)

• kingik

Šprcky ve vodě. Langoš, Lišák a Čermi vyrážejí na český tok Sázava, aby naservírovali poctivý vodácký zážitek, ehm, přežitek. Čas od času přijde vlna, kdy se uloupí námět z jiného proslulého filmu, nejlépe z komedie (minulého) století, který i s jubilejní existencí desítek let může fungovat stejně dobře v létě a o prázdninách. Obrácený koncept, v němž by do jeskyní, lesů a hor vyrazily se svojí drobotinou hormonálně nevybalancované a převelice nepůvabně otylé čtyřicátnice, je krajně zavrženíhodný. Proto vždy uvidíte převelice nepůvabné padesátníky, kteří si hrají na starostlivé taťky jen do okamžiku, než své potomky vítězoslavně předají až do příštích filmových prázdnin svým manželkám. A stát se na řece i mimo ní může leccos. Třeba vaše dvě děti dostanou život ohrožující alergii po požití ovocného poháru, nebo vaše pubertální dcera, jejíž rozbouřené hormony by spoutaly i pedofilního dědu, se kterou jste ale odcizen, protože jste se nikdy nepodílel na její výchově, a její dětská léta jste trávil v zahraničí, a vůbec nejhorší je, když na prázdninách střetnete dva výrostky, kteří vilně krouží kolem vaší dcery do doby, než jim paragrafy vyhlásí válečný stav. Tak tohle jsou tři momenty, které si lze z filmu úspěšně zapamatovat. A dál už toho moc není. Vodáci si do přírody sice přinesli dobrou náladu, jen ten scénář byl v zásadě líný. Marcela Bystroně vzít po hlavě pádlem. Moc kvalitních scénářů na kontě nemá, jestli vůbec nějaký, tudíž by byl zázrak, kdyby stvořil něco extra. Režisér Jiří Chlumský režíruje podle současného trendu, kdy se tak nějak všechno uplácá do jedné hroudy, z níž si divák něco odkrojí, co se bude zamlouvat. Nikdy z toho ale nevznikne nic kompaktního a fakt zábavného. Aby ženský prvek nepřišel zkrátka, drahé polovičky (Anna Polívková, Tatiana Vilhelmová a Slovenka Jana Kvantiková) výletníků se až nesmyslně pohybují kolem jejich trasy, samozřejmě se s nimi neustále míjejí, jen je občas zahlédnou v dálce, aniž by je identifikovaly, z čehož pramení pár vtipů, pro někoho to ale vůbec nemusí být vtipné. Když už film sahal po šesti bodech, přišel krkolomný závěr, prostě pro babičky ve věku šedesáti let. Ostatně si dost dobře nedovedu představit, že by do kina na film přišly mladší ročníky. Ten film je tak zaprděný nemoderní starobou. A co ten název filmu? Čtrnáctiletá slečna, která je na vodě přítomna též pod přísným dohledem rodiče, je "špunt"?! Do příslušné kategorie už moc nespadala ani odrostlá Nelly Řehořová coby Langošova dcera. Chyběl vám vůbec takový film? Mně rozhodně ne. V televizi s podobným triviálním konceptem strašil prázdninově seriálový Matonoha a spol. Jelikož je Langoš, Čermi a Lišák jiná herecká kategorie, dotáhli jej do kin. Pro domácí projekci se tenhle film hodí víc. Jeho osmdesáti minutovou přítomnost lze strpět. Utopit se můžete za jiných, podstatně závažnějších okolností. 4/10(25.8.2017)

• iamek

Myslel jsem, že dno product placementu předvedlo Dědictví 2, ale Špunti na vodě to dno zase posunuli trošku níže. Film je nevtipný, nechtěně trapný, chemie postav nefunguje, dětské postavy jsou nesnesitelné. Liška a Langmajer zase hrajou stejný typ postav jako po celou jejich kariéru, a hlavně v případě Lišky je to škoda, protože narozdíl od Langmajera herecký talent má. Pokud máte rádi předchozi tvorbu Chlumského, tak budete spokojeni.(24.4.2017)

Letní rodinná komedie. Potěší stopáží a hereckými výkony dospěláků. Režisérské vedení dětských herců, nebo jejich talent jsou (pod)průměrné. Nabízí se srovnání s expedicí Apalucha. Tatínkové a děti versus maminky. Proti přirozenému vtipu stojí ovšem opakované používání vulgarit. Zkuste spočítat, kolikrát se ve filmu vyskytnou slova jako vůl, debil, kretén, idiot...(21.8.2017)

• InJo

Kupodivu to není infantilní peklíčko ve stylu "poledňákovských" českých rodinných komedií posledních mnoha let, jak název naznačuje - je to "jen" strašně nijaké a nezajímavé. Žádný aspoň trochu hmatatelný konflikt, výrazný vtip, gag, prostě nic. Obsazení sice hvězdné, ale Langmajer s Liškou mi do svých rolí skoro vůbec nepasují. Ukázkový příklad filmu, který kolem vás proletí a vůbec nic ve vás nezanechá. Ani špatného, ale bohužel ani nic dobrého. 40 %(1.9.2017)

A mě se to líbilo, komedií s takovouhle oddechovou tématikou, bez tragických, či posmutnělých vyústění je v českých luzích a hájích za poslední léta jako šafránu. Pravda z komediálního potenciálu dospělých herců by se dalo vymlátit víc, ale na druhou stranu lepší méně, než přehnaně moc. Rozhodně film nenudí a dokáže příjemně odreagovat a pobavit. Jen houšť takových výtvorů.(24.8.2017)

• Kamca_

Nic jsem od filmu nečekala a vlastně jsem ani nic nedostala. Žádný super zážitek se nekonal. Film je stupidní a trapný. Dalo by se říct, že se nepovedlo vlastně vůbec nic. Ale v poslední době od českých filmů radši nic moc nečekám. Je to ve finále lepší ... 35%.(25.9.2017)

Tohle další z rodinných komedií, kdy ,,udřené'' mamky nechají děti hlídat lenošivým taťkům - aby si odpočinuly a jedou na vejlet. Tím tu máme střet, ženské versus chlapi a navíc správní tátové nečtou jak je známo instrukce a řadu věcí řeší svérazněji tzn. jednodušeji než mamky. Např. na vodu na kterou jede mužská část - dětem bere na několik dní jedno tričko zatímco mamky by naplnily každému dvě konve prádlem. A tak chlapi vyrazí s dětmi na vodu, zatímco ženské na kola. Voda sama pak nabízí celou řadu homorných situací, takže by se mohlo zdát, že tu máme další - S tebou mně baví svět. Nemáme. Herci sice super a to včetně dětí, ale humoru - toho opravdu dobrého - tam bylo pomálu. Jako by se tvůrci nemohli rozhodnout zda je to komedie pro dospělé, nebo pro děti a tak v tomto rodinném filmu máme sem tam humor i opravdu jednoduchý... Oceňuji, že PP tentokrát nijak nerušil . Dosti šílená byla symfonická hudba O. Brouska, který neváhal z jednoduché melodie hrané na foukací harmoniku u sjezdu jezu sáhnout k rozpohybování celého symfonického tělesa... To mi tam vážně nesedělo. Celé to vnímám jako dost nevyužitý potenciál, nicméně s přihlédnutím k soudobým českým komediím to patří k té lepší polovině. Točeno je to na Sázavě a člověk tak nějak zalitoval, že teplé léto už asi nadobro skončilo.... Tři poháry s kiwi. * * *(1.9.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11