Ztratili jsme Stalina

• Irsko

• Kanada

Komedie / Drama

Velká Británie / Francie / Belgie, 2017, 106 min

Nemám potřebu tohle někdy vidět znovu, ale rozhodně ukázkově satirická lekce dějepisu na ruský způsob. V Rusku v roce 1953 mohli někteří cokoliv a jiní naopak vůbec nic. Maximálně si mohli stoupnout do řady tam kde se dávaly kulky do hlavy. Steve Buscemi s Jasonem Isaacsem předvádějí to nejlepší co dovedou, stejně jako Tambor, který je opět přizdisráčský. Ve filmu se mluví poměrně hodně sprostě. Neotřelé, zajímavé, informativní, ale zároveň neatraktivní. 70%(21.9.2018)

Hodně odvážně pojatý film o boji nástupníků Stalina o moc. Ovšem velmi povedený. Perfektní komedie plně zobrazující tehdejší realitu, až z toho místy zamrazí a člověk nedokáže uvěřit, že se tehdy tak dalo žít v takovém režimu, který spousta nejenom Rusů tak hodně volá zpět. Za mě palec nahoru, povedená komedie plná černého humoru při udržení historických faktů. Dávám 4* maximální spokojenost.(29.9.2018)

Takto sa má robiť paródia na nedotknuteľných, v rusku by toto vzniknúť nemohlo a bohužiaľ vo väčšine európskych krajín detto, pri takýchto kúskoch nedokážem vyjadriť čistú emóciu, som ovplyvnený starými časmi, a preto dokážem pochopiť tragédiu abnormálnej krutosti režimu, ale zároveň aj snahu o komediálne zľahčenie tragičnosti vtedajších prijebaných čias, myslím si, že mladá generácia, myslím vnímaním po deväťdesiatych, tento kúsok nedokáže vstrebať a pochopiť, takže 75%.(29.9.2018)

No tak tohle byla nářezová černá politická satira se silnou výpovědí o temných stránkách lidské povahy. Chvílemi jsem se válela smíchy, ale chvílemi mi mrzl úsměv. Papá Stalin natáhne ráfky a začne nelítostný boj o koryta a moc. Smečka bezpáteřních hyen čeká na jeho poslední výdech, aby velkolepě projevila svou zkaženost, chamtivost a zrůdnost.Tady se neodpouští ani, že se někdo špatně vyspal a nemá nasazenej ten správnej, beznázorovej a tupej ksicht. Alou do Gulagu a jestli se to někomu nelíbí, tak rovnou ke zdi. Herci se teda vyřádili v čele s Buscemim, Isaacem......o anemické Riseborough, ani nemluvím. Svižná konverzační přestřelka plná oplzlých sprosťáren a nechutných činů. Myslím ,že skutečnost byla ještě mnohem horší. A ty mraky nevinných životů, co byli zmařeny. Každopádně povedená záležitost 90%.(27.10.2018)

Che! Jako bych o tom zrovna před týdnem nenapsal povídku. A osazenstvo ČSFD si moje hluboké znalosti této tematiky nezaslouží, takže si je nechávám pro sebe.(27.10.2018)

• ssscream

Myslím, že na prknech divadla by toto vypadalo o moc lépe než na filmovém plátně. Humor byl ... zvláštní.(30.10.2018)

• Prubner

První třetina má švih, humor, přesnou míru nadsázky a film slušně šlape, bohužel to tvůrcům vydrží tak asi třetinu filmu. Poté se nadsázka často vytrácí, vtipů ubývá, situace se opakují a to intrikování všech proti všem začíná být monotónní, únavné a nudné. Chybí nějaká zápletka, která by to držela pohromadě, sledujeme jen jednotlivé postavy, které spolu bojují o moc, a film čím dál těžkopádněji doklopýtá k závěru. Nic moc.(21.11.2018)

poučné(27.2.2018)

Veľmi vydarená satira, ktorá nepôsobila násilne ani hlúpo a trápne. 7,3/10.(27.2.2018)

Výborně obsazená hovadina(27.2.2018)

Povedená i když nikoli dokonalá parodie s hodně černým humorem na stalinskou krutovládu... a boj o moc mezi soudruhy po smrti velkého vůdce. Svěží audiokomentář režiséra a scénáristů.(4.3.2018)

Absurdní jako Rusko samo komedie z které ale místy mrazí(6.3.2018)

Kez by byla aspon pulka pravda a divak se mohl dozvedet neco vic. Tahle parodie je vytvorena s citem. Netlaci se na pilu, humor je mirny a mistama skutecne povedeny. Neni to ale zadna sranda k popukani a casem me to trosku nudi a zacinam hledat spis nejaka historicka fakta. Kostra deje je ze skutecnych faktu slozena - aspon tak. A ted zalezi na divakovi, jestli si tohle zapamatuje a pri vybaveni historie si, treba i castecne, dosadi tyhle kaspary nebo neco z nich, za ty skutecny svine.(22.3.2018)

Až taková komedie to zase nebyla. Zpočátku to sice vypadalo na další nepodařený pokus Západu natočit něco odehrávajícího se na Východě, ale postupně přitvrzovalo. Scénu chycení, popravy a spálení Beriji za osobního manuálního přispění maršála Žukova bych povinně promítal všem pravověrným komunistům. Teenageři se ovšem asi moc nebudou chytat, v historii většina z nich plave. Ale jinak jako černá konverzační groteska, natočená podle francouzského komiksu, nikoliv knihy (viz nahoře), by ty více přemýšlející mohla zaujmout.(24.3.2018)

Výborná komedie. Britové se s tim nes....(2.4.2018)

Humor černější, než kafe uvařené mouřenínem za bezměsíčné noci, u kterého se smějete a přitom vás mrazí v zádech. Povedená satyra komunistického režimu s tak absurdními výjevy, že by to mohla být i pravda. Film nezapře svůj původ, protože přesto, že se vše odehrává v ruských (sovětských) reáliích humor (možná i díky angličtině) mi přijde jako typicky britský. Z hereckého obsazení, které je všeobecně velmi kvalitní se mi nejvíce líbil Steve Buscemi jako Nikita Sergejevič Chruščov a Jason Isaacs jako generál Žukov.(4.4.2018)

Film vtipnym spôsobom refrektuje to čo sa dialo v ZSSR po Stalinovej smrti.Režiser krutu temu interpretuje ako satiru.Film je zabavny a kruty zaroven.Miestami snimka pôsobi dost nevyrovnane a trocha hystericky a svojsky humor ktory režiser zvolil nemusi sadnut každemu.Stratili sme stalina ma dobry priam až strhujuci zaver,škoda že v podobnom duchu sa nerozvija celi film.6/10.(8.4.2018)

Tohle je kvalitní komedie s řádnou dávkou černého humoru, který je ale, jak všichni víme, ten vůbec nejlepší. Je skvělé, že tento film nespoléhá na laciné žerty, ale na promyšlené vtipy založené na reálných absurditách sovětské politiky. Herecké výkony nejsou nijak dechberoucí, ale celkově je film Ztratili jsme Stalina zábavný. Nečekejte ale nějaký nezapomenutelný filmový zážitek. Spíše se připravte na necelé dvě hodiny dobrého humoru, na který za pár dní zapomenete.(20.4.2018)

• kaller

Moc pěkně zahrané... ale určitý nadhled a vtip, kterého tu nota bene ani moc není, nevyváží hořkost a krutost v pozadí. Pokud by se zmíněnými ingrediencemi nešetřilo, bylo by z toho ve finále asi více, než jen další podprůměrná podívaná.(21.4.2018)

Tri dôvody, prečo som šla na tento film: mám rada čierny a absurdný humor, zaujíma ma história a tento film zakázali premietať v Rusku. A šla som naň sama, lebo som netušila, komu z blízkych ľudí by sa páčil. No mne sa teda páčil, veľmi. Dobrý, aj keď hodne čierny humor bol asi jednou alternatívou, ako zobraziť toto hrozné obdobie v Sovietskom zväze pomerne reálne bez toho, aby uvrhol divákov do úplnej depresie. Toto je film, pri ktorom sa smejete nahlas a pri ktorom Vás aj mrazí. Film, po ktorom začnete na internete hľadať ďalšie informácie o tejto dobe. Film, po pozretí ktorého ste vďační, kedy a kde ste sa narodili. A film, ktorý by ste radi premietli mnohým, hlavne mladým.(26.4.2018)

Z tohohle filmu mám neskutečně rozporuplné pocity. Nicméně všechny tyto pocity jsou kladné. Luxusní satira v tématu, který mě hodně baví. Nejlepší scéna která charakterizuje celý film? Když 6 vrchních hlav sovětského impéria přemýšlí jestli unesou Stalina. U téhle scény jsem se tak nasmál ale zároveň vím, že takhle nějak to opravdu fungovalo. Za mě nejlepší film posledních let(27.4.2018)