Báječný den

Báječný deň

One Fine Day

Romantický / Komedie / Rodinný

USA, 1996, 108 min

Nemůžu si pomoci, ale je to má nejoblíbenější romantická celovečerní komedie. Působí to jako lehký vánek, který vás pohladí a zanechá ve vás dobrý pocit, než zas odejde. Kráska Pfeiffer a sympaťák Clooney, vtipné dialogy, nesnášenlivost, ale nakonec přece jen láska jako trám. Pokud je potřeba romantiky tak tohle je ideální, když se chcete i trošku zasmát :-)(28.8.2008)

• kleopatra

Ty děti jsou tak strašně úžasný, že bych jejich portfolio přibalovala k antikoncepčním pilulkám...............(24.4.2005)

Oscar 1 nominace: Píseň - "For the First Time"(23.3.2004)

Poměrně povedený filmík určený pouze na oddechový večer, naštěstí si ani nehraje na nic víc, navíc s příjemným Georgem Cloonym a Michelle Pfeifer, prostě pohodička (i když takový děti mít doma, to asi pohodička není :-).(28.6.2005)

• Gemini

Veskrze průměrná dojemno-dramatická "romantika" cílená na nenáročné publikum. Naprosto rutinní práce, kdy režisér vrší za sebe prvoplánově slzopudné záběry postrádající smysl, přičemž vše vrcholí "úžasnou" převlékací montáží Michelle Pfeiffer před koupelnovým zrcadlem (což je už opravdu moc okaté předělávání diváka na vola)... Film sice končí o pár minut později, ale jde naprosto do ztracena. To sice může evokovat dojem toho, že to skutečně byl jen další den z mnoha, po kterém bude následovat ještě mnoho dnů dalších, ale jelikož si snímek není schopen pozornost normálního diváka udržet během jakékoliv předchozí části, může se vám lehce stát, že konec prostě prošvihnete (testováno na lidech:)). 50%, přičemž jistý kredit tomuto a podobným dílům lze přiznat jen při vzpomínce na obdobnou produkci německé nebo italské televize, se kterou se můžete rovněž potkat v první polovině víkendového odpoledne.(2.10.2010)

Teda já jsem buď těhotnej nebo jsem v nějakým citlivým stadiu a už jenom čekám kdy koupím dorty, pozvu k sobě domu tlustoprdky a budeme společně bulet nad každou pusinkou, protože za poslední týden je to už druhej čistokrevnej romanťák který se mě líbil. Báječný den patří mezi vůbec nejkvalitnější romaňtáky, protože až do poslední možný chvíle, se v něm drží humor a je vyprávěn s neuvěřitelnou lehkostí. Navíc George a Michelle jsou takový roztomilý ťuťu ňuňu lidičky že jim člověk tu lásku hrozně přeje. Já jako super romantik přeju Georgovi hlavně ten sex s Mišelkou, protože ona je fakt nebetyčná kočena, u ní nevím jestli se mám dřív dívat na nohy, na zadek, na prsa, nebo do očí či na úsměv a ještě přitom musím stíhat její mimiku. Jako romanticky založený chlapec to hold nemám při sledování Báječnýho dne vůbec lehký.(28.11.2011)

Clooneymu to prostě sekne i v romantické komedii a když mu k tomu navíc sekunduje báječná Michelle Pfeiffer je o příjemný snímek na sobotní televizní večer postaráno.(16.5.2003)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $46,151,454Tržby Celosvetovo $97,529,550/65%/(22.7.2005)

• mandes

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $97,529,550(28.1.2007)

Pohodová komedie... Clooney je naprosto neuvěřitelnej. Ten člověk má ohromný charizma a já ho mám rád!(13.6.2002)

To prostě musel bejt báječnej den, když nevázaný George Clooney potkal věcnou Michelle Pfeiffer a i přes jejich zklamání z romantických vztahů, celkovou rozdílnost povah a dva nepříliš hodné potomky všechno skončilo láskou. Jop, ale kéž by to bylo takhle i ve skutečnosti, hm? Tak snadné a tak opravdové. Mám rád tenhle styl romantických komedií, kde je láska brána s humorem a nadhledem, kde jsou hlavní hrdinové sympaťáci a ta osamělost jim kouká z očí, kde se nezapomnělo na staré pojetí milování jako romantického duševního naplnění. Dnešní pragmatický materialismus vztahů se mi nelíbí, ale tyhle romantické komedie mi na něj dávají zapomenout. Děti jsou sice občas až příliš ukřičené a rozmazlené, ale tempo si snímek udržuje až do nestandardního konce, který ho nepošle jako mnoho jiných filmů k ledu. Příjemné a charismatické obsazení, nápaditý scénář a několik dobrých zápichů ze života (první setkání Clooneyho a Michelle: - Jak víte, že jsem Kirstynin exmanžel?- Protože tohle je její dcera a tohle obyčejně exmanželé dělávají. - A tohle je přesně poznámka exmanželek. Tenhle film se mi prostě líbí a i to je důvod, proč jsem si ho jako jeden z mála koupil na DVD.(28.8.2007)

Zcela nečekaně vcelku slušný film, který si nehraje na vážnou romantickou podívanou, ale jen si tak pomalu a volně pluje ke zdárnému konci. Jeho obrovskou výhodou je vyvážený temporitmus, charismatičtí hlavní představitelé, zajímavá dějová linie (velmi dobře udává tempo) a v neposlední řadě konec, který ač je hodně sladký, rozhodně jej nelze zařadit k těm přesládlým happy endům, jimiž většina romantických filmů končí. [TOP 19/8 60%](26.12.2006)

No nebyl by to krásný pár? Božský Jiřík a s éterickou a krásnou rovněž božskou Michelle? A Ti spratci jako bonus? Krásní lidé, atraktivní job, dítka jak z reklamy na životní rodinné pojištění....(19.6.2005)

• Jeanne

Příběh je pohodový, představitelé sympatičtí, exteriéry i interiéry příjemné ...ale maximálně tak jednou a v sobotní odpoledne, večer by hrozilo usnutí už během druhé třetiny. Prostě nuda - zkrátit to na 80 až 90 minut by Báječnému dnu jistě pomohlo!(22.10.2003)

Nechce se mi k této klasice psát nic jiného, takže jen - One Fine Film.(5.10.2010)

Může se za označením americká romantická komedie skrývat něco příjemného, nebo snad dokonce velmi příjemného a nadprůměrného? Ano, tady je důkaz. Když je tam krásnej chlap a krásná ženská, kteří navíc mají charisma a jsou skvělí herci a scénárista nedal mozku dovolenou, jde to bez problémů. P.S.: Nejlepší sledovat ve dvou. 70%.(11.2.2006)

• ripo

Tieto filmy, kde sa na začiatku všetko komplikuje ale napriek tomu viete, asi ako to skončí, tak tie, fakt nemusím ....(20.12.2014)

Pokud jsem tenhle film kdy viděla dřív, musela jsem mít vlčí mlhu. Nebo jsem ještě nebyla zralá, ale tohle je dokonalost sama. Ta kompaktní funkčnost je až fascinující, s jakým přehledem a nicotnou zápletkou se dá uhrát celý film na bázi jediného zmateného dne, který jen stále někdo komplikuje. Zásadní kouzlo samozřejmě stojí a padá s dokonale neviditelnou formální stránkou a hereckými koncerty nijak se neexhibující přirozeně krásné a opravdové Michelle a kupodivu nijak nevtíravého George. Ti dva nejsou příkladnými protiklady, oni mají k sobě neskutečně blízko právě díky své otevřenosti vůči svým dětem a snaze balancovat mezi péčí o ně a svou kariérou. Není tu nic, co by vyprávění kladlo zásadní překážky, jde jen o ryzí obraz fenoménu 90. let. Vrcholil tlak na svobodné mateřství spojené s ambiciozní kariérou a bonvivánství s odstupem k zodpovědnosti. A pak na řadu přišly rybičky a kočka Lois Lane, která všechno pomohla nasměrovat k ideálnímu konci.(18.6.2012)

Pohodový rodinný film. To je ta nejlepší charakteristika, která mě napadá. Avšak ani Michelle Pfeiffer a George Clooney nepomohou k nadprůměrnosti tohoto snímku. Je to prostě taková oddechovka k odpolednímu posezení s rodinkou u televize.(20.12.2007)

Chemie mezi Clooneym a Pfeifferovou funguje dokonale. Ono taky se není co divit Clooney je opět jako už poněkolikáté sympaťák k pohledání. Jinak se jedná o klasickou romantickou komedii, kterou bych doporučil vysílat někdy o vánocích.(5.3.2012)

Typická nenáročná oddychovka.(11.2.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 5