Tel Aviv v plamenech (festivalový název)

• Izrael

Izrael / Lucembursko / Belgie / Francie, 2018, 97 min

Sameh Zoabi

Sameh Zoabi

Laurent Brunet

Myslel jsem si, že včerejším vyprodaným Parazitem na Arťáku vyprodaný sály skončily, ale omyl lávky, bylo nás opravdu hodně co chtělo vidět Tel Aviv v plamenech a já si dokonce odbyl premiéru sledování filmu ve vaku a začal jsem snít o sále plným vaků. Co naopak nebylo v Košicích prvně, ale vlastně už tradičně, bylo setkání s další milou bytostí před filmem, tentokrát s uživatelkou Swannie, další milou košickou bytostí a zapálenou filmovou fanynkou, kterou jsem v Košicích poznal. Film má nejeden vtipný moment a vtipný dialog, ale přišlo mě jako kdyby si tvůrci báli jít s daleko větši racanzí humoru do izraelsko - palestinskýho "vztahu", je mě jasný že je to třasklavý téma. ale proboha vždyt co lidi sbližuje víc než smích ? Odboural bych některé delší dialogové scény a radši risknul trošku ostřejší humor .(22.6.2019)

Ano, i v Izraeli se natáčejí romantické seriály pro ženy dychtící po vztahových seriálech. Jenže co když do toho začne kecat vedoucí izraelsko palestinského pásma, kterým musí každý den projíždět scénárista tohoto seriálu? Tahle netypická komedie je originální, nápaditá a dokázala mě na mnoha místech rozesmát, ale i přesto jsem měl pocit, že mnohdy jen klouže po povrchu a mohla by být ještě ostřejší, ještě vygradovanější, ještě ujetější, protože místy výrazně ztrácela dech. Ale závěr byl vtipný a svým způsobem skvěle vypointovaný, o tom žádná. Na to, že jsem nevěděl, co od toho mám čekat, mohu film označit za příjemné překvapení někde mezi třema a čtyřma. A možná bych si i v reálu nějakou romantiku z Izraele jen tak ze zvědavosti pustil, abych okoukl, jestli tam fakt mají stejně blbý seriály, jako u nás. Tak třeba to někdy vyjde. [27. Art Film Fest](22.6.2019)

Mila, no nie uplne dopecena komedia. Keby tvorcovia posedeli este par tyzdnov nad scenarom a nemalo to lacny vizual, mohla to byt parada. Takto zabavi, neurazi ale v pamati neostane 6/10(17.6.2019)

Tel Aviv v plamenech je název televizní soap opery odehrávající se krátce před začátkem šestidenní války v roce 1967. Salam je palestinská podržtaška, který tu dostal práci díky svému strýčkovi. Jenže jezdí domů přes hraniční kontrolu, na které se vydává za scenáristu seriálu. Za krátko bude donucen děj seriálu začít opravdu aktivně ovlivňovat, jinak se přes hranici nedostane. A to se mu do toho ještě zamotává vlastní romance, takže za chvíli nebude vědět, kde mu hlava stojí, a diváci doma u televizorů se zřejmě dočkají nejednoho překvapení. Film toho říká dost o vztahu mezi Palestinci a Izraelci, a přesto zůstává v první řadě opravdu vtipnou komedií.(25.3.2019)

Film v kterém ty nejlepší fóry padají jakoby mimoděk. #FEBIO(26.3.2019)

Keby sa všetci izraelci a palestínci vedeli pozrieť na vzájomný konflikt s humorným odstupom, ako tento film, určite by sa čoskoro dohodli a zakopali vojnovú sekeru. Zatiaľ to zjavne nefunguje, ale ten film dáva nádej.(15.6.2019)