Rande pro šílenou Mary

Irsko, 2016, 82 min

Darren Thornton

Ed Guiney

Tony Cranstoun

Celou dobu si říkám, že se jedná o béčkový film, tak co mě nutí jít s hodnocením nahoru? Mary je trochu z jiného těsta, než jsem normálně zvyklá. Hledá sama sebe a její postupné dozrávání mě zajímalo a o tom to možná celé je. Zřejmě za rok si už nebudu tenhle film pamatovat, ale v tomhle případě bych přivítala nějakou druhou část s Marií a jejíma trablema.(10.9.2017)

Pravdepodobne sú štyri hviezdičky nadsadeným hodnotením, ale taký je môj dojem bezprostredne po dopozeraní filmu. Všetko mi na ňom pripadalo prirodzené, bez štylizácie, prikrášľovania alebo snahy po nejakom efekte. Je to film, v ktorom sa prirodzene nemôžem stotožniť so žiadnou z postáv a dokonca by som ani nenašiel postavu, ktorá by mi bola extra sympatické. Ale ako pohľad do spoločnosti, ktorá je mi vzdialená sa mi to páčilo, tak preto štyri.(13.10.2017)

[KVIFF - 2016] Mohlo by se zdát, že půjde o klasickou indie romantickou komedii/drama, ale hned od prvních minut jsme přesvědčeni o opaku. Irové odvedli kvalitní žánrovou práci s několika klišé, které prostě k žánru patří, a k nim přidali i něco navíc. Příběh Mary, která se vrací z vězení a má si najít +1 na svatbu své nejlepší kamarádky, která se ovšem během té doby zásadně změnila. Mary bojuje s opovržením ostatním, ale zároveň také sama se sebou, aby nakonec našla lásku (možná ne takovou, jakou byste čekali). Věřím, že spousta dívek se alespoň v nějakém aspektu najde a tento film pro ně bude mít větší přidanou hodnotu.(13.7.2016)

Rande pro šílenou Mary se mi ze všech filmů, co jsem zhlédla na letošním karlovarském festivalu líbilo asi nejvíc. Hluboký příběh o hledání sebe sama je tentokrát posazen do velice jednoduché linky, kdy se Mary snaží dokázat své bývalé nejlepší kamarádce, že také dokáže žít dospělácký život. Jenže, jak už název napovídá, tahle tak trochu šílená holka to rozhodně nebude mít jednoduché a tak diváka provede řadou osobních selhání, vzletů ale i opravdu vtipných situací. Celkově mohu všem tohle malé velké drama vřele doporučit, překvapí svou lidskostí, jednoduchostí a lehce načrtnutou hloubkou.(13.7.2016)

Jediný film, který se mi podařilo ve Varech vidět - a ačkoliv to bylo naslepo, vůbec nebyl špatný. Ačkoliv se Mary zrovna vrátila z vězení a měla být údajně drsnějšího ražení, ve většině situací působila naopak docela dost normálně, tedy alespoň normálně pro mě. Přesto mě zápletka trochu zklamala, podobné věci jsem viděla, nebo četla už stokrát - prozrazovat ji ale nebudu... :)(7.7.2016)