poster

Rande pro šílenou Mary

 • Irsko

  A Date for Mad Mary

 • Slovensko

  Rande pre šialenú Mary

  (festivalový název)

Drama

Irsko, 2016, 82 min

Režie:

Darren Thornton

Producenti:

Ed Guiney

Střih:

Tony Cranstoun
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sofiapetra
  ***

  Jediný film, který se mi podařilo ve Varech vidět - a ačkoliv to bylo naslepo, vůbec nebyl špatný. Ačkoliv se Mary zrovna vrátila z vězení a měla být údajně drsnějšího ražení, ve většině situací působila naopak docela dost normálně, tedy alespoň normálně pro mě. Přesto mě zápletka trochu zklamala, podobné věci jsem viděla, nebo četla už stokrát - prozrazovat ji ale nebudu... :)(7.7.2016)

 • Lanark
  ***

  Dovolím si odbočku. V Rande pro šílenou Mary se zkoncentrovala lesk a bídá dramaturgie 51. ročníku KVIFF. Než mě někdo osočí z blábolení, to, že Rande byla pro dramaturgy zlatá karta se přiznal jejich šéf přímo před projekcí. Film, který hýří barvami, hlukem a vypjatými emocemi a který zaměstává po celou dobu vaše smysly tak, abyste nemohli přemýšlet, co se vlastně před vašima očima odehrává. Pokud na tuhle hru nepřistoupíte, začnou vám v hlavě vrtat nepříjemné otázky, kterých postupem času bohužel přibývá. Mám trochu teď dejavu, jelikož mám pocit, že podobný komentář jsem už psal. To, ale není tak důležité. Důležité je, že mám po KVIFF pocit, že díky digitalizaci se sice zdokonalila technická a formální stránka filmů, jenže na úkor toho, že jen málokdo umí odvyprávět příběh tak, aby měl hlavu a patu a abyste se po každé scéně nemuseli deset minut sám sebe ptát: "A proč jako sakra?". A odmítám vysvětlení, že jsem jen natvrdlý. Na to už mám těch flmů nakoukaných trochu moc...(11.7.2016)

 • kocik1
  ***

  Jestli je Mary v tomhle filmu nesnesitelná, tak Charlene je přímo na přes hubu. Film, který se snaží ukázat nám, jak často končívají holčičí přátelství odkudsi ze základky, pokud si holky včas nedokáží přiznat, že každá už je jednou nohou někde jinde a zdvořilostní pokec u kafe jednou za 2 roky úplně stačí. Je to dobře zahrané, má to atmosféru, ALE....pokud byla Mary zavřená půl roku a svět kolem ní se změnil jako by uběhlo 5 nebo 10 let, je něco špatně. Ona by se z Charlene taky nestala taková sebestředná kráva ze dne na den. Mě tedy ten časový nesoulad očividně iritoval. Ten film je zmařená šance, přitom stačilo jen víc si pohrát se scénářem.(10.9.2017)

 • campix
  ***

  [KVIFF - 2016] Mohlo by se zdát, že půjde o klasickou indie romantickou komedii/drama, ale hned od prvních minut jsme přesvědčeni o opaku. Irové odvedli kvalitní žánrovou práci s několika klišé, které prostě k žánru patří, a k nim přidali i něco navíc. Příběh Mary, která se vrací z vězení a má si najít +1 na svatbu své nejlepší kamarádky, která se ovšem během té doby zásadně změnila. Mary bojuje s opovržením ostatním, ale zároveň také sama se sebou, aby nakonec našla lásku (možná ne takovou, jakou byste čekali). Věřím, že spousta dívek se alespoň v nějakém aspektu najde a tento film pro ně bude mít větší přidanou hodnotu.(13.7.2016)

 • nascendi
  ****

  Pravdepodobne sú štyri hviezdičky nadsadeným hodnotením, ale taký je môj dojem bezprostredne po dopozeraní filmu. Všetko mi na ňom pripadalo prirodzené, bez štylizácie, prikrášľovania alebo snahy po nejakom efekte. Je to film, v ktorom sa prirodzene nemôžem stotožniť so žiadnou z postáv a dokonca by som ani nenašiel postavu, ktorá by mi bola extra sympatické. Ale ako pohľad do spoločnosti, ktorá je mi vzdialená sa mi to páčilo, tak preto štyri.(13.10.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace