poster

Rande pro šílenou Mary

 • Irsko

  A Date for Mad Mary

 • Slovensko

  Rande pre šialenú Mary

  (festivalový název)

Drama

Irsko, 2016, 82 min

Režie:

Darren Thornton

Producenti:

Ed Guiney

Střih:

Tony Cranstoun
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kocik1
  ***

  Jestli je Mary v tomhle filmu nesnesitelná, tak Charlene je přímo na přes hubu. Film, který se snaží ukázat nám, jak často končívají holčičí přátelství odkudsi ze základky, pokud si holky včas nedokáží přiznat, že každá už je jednou nohou někde jinde a zdvořilostní pokec u kafe jednou za 2 roky úplně stačí. Je to dobře zahrané, má to atmosféru, ALE....pokud byla Mary zavřená půl roku a svět kolem ní se změnil jako by uběhlo 5 nebo 10 let, je něco špatně. Ona by se z Charlene taky nestala taková sebestředná kráva ze dne na den. Mě tedy ten časový nesoulad očividně iritoval. Ten film je zmařená šance, přitom stačilo jen víc si pohrát se scénářem.(10.9.2017)

 • berusche
  ***

  Kdyby stačilo jako řešení poruch chování, aby dotyčný došel k progresu jen proto, že ho jiní odsoudí, bylo by na světě hned lépe. Toliko k absurditě. To, co snímku lze vyčíst naprosto očividně, je to, že scénář jde po povrchu, moc se v tom nebabrá, protože by ihned bylo jasné, že to moc nesedí.Chyběla mi jednoznačně linie "co bylo předtím" a nějaká větší sebereflexe minulých činů hlavní hrdinky. Na teen drama pro náctileté to byl ale slušný kus, herecky obzvlášť zdatné.(9.7.2016)

 • nascendi
  ****

  Pravdepodobne sú štyri hviezdičky nadsadeným hodnotením, ale taký je môj dojem bezprostredne po dopozeraní filmu. Všetko mi na ňom pripadalo prirodzené, bez štylizácie, prikrášľovania alebo snahy po nejakom efekte. Je to film, v ktorom sa prirodzene nemôžem stotožniť so žiadnou z postáv a dokonca by som ani nenašiel postavu, ktorá by mi bola extra sympatické. Ale ako pohľad do spoločnosti, ktorá je mi vzdialená sa mi to páčilo, tak preto štyri.(13.10.2017)

 • Malarkey
  **

  Ulítlá Marie, která opovrhuje vším a všemi dostane nabídku od kamarádky, že by jí na svatbě mohla dělat družičku. V tu ránu se k ní kamarádka chová ještě odpornějc a celý ten, alespoň krátký příběh, začíná nabírat na absurditě, kdy jsem přemýšlel, co dobrého bych si na tomhle filmu měl vůbec odnést.(30.11.2017)

 • Lanark
  ***

  Dovolím si odbočku. V Rande pro šílenou Mary se zkoncentrovala lesk a bídá dramaturgie 51. ročníku KVIFF. Než mě někdo osočí z blábolení, to, že Rande byla pro dramaturgy zlatá karta se přiznal jejich šéf přímo před projekcí. Film, který hýří barvami, hlukem a vypjatými emocemi a který zaměstává po celou dobu vaše smysly tak, abyste nemohli přemýšlet, co se vlastně před vašima očima odehrává. Pokud na tuhle hru nepřistoupíte, začnou vám v hlavě vrtat nepříjemné otázky, kterých postupem času bohužel přibývá. Mám trochu teď dejavu, jelikož mám pocit, že podobný komentář jsem už psal. To, ale není tak důležité. Důležité je, že mám po KVIFF pocit, že díky digitalizaci se sice zdokonalila technická a formální stránka filmů, jenže na úkor toho, že jen málokdo umí odvyprávět příběh tak, aby měl hlavu a patu a abyste se po každé scéně nemuseli deset minut sám sebe ptát: "A proč jako sakra?". A odmítám vysvětlení, že jsem jen natvrdlý. Na to už mám těch flmů nakoukaných trochu moc...(11.7.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace