poster

Rande pro šílenou Mary

 • Slovensko

  Rande pre šialenú Mary

  (festivalový název)
 • Austrálie

  A Date for Mad Mary

 • Nový Zéland

  A Date for Mad Mary

Drama

Irsko, 2016, 82 min

Režie:

Darren Thornton

Producenti:

Ed Guiney

Střih:

Tony Cranstoun

Kostýmy:

Allison Byrne
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lanark
  ***

  Dovolím si odbočku. V Rande pro šílenou Mary se zkoncentrovala lesk a bídá dramaturgie 51. ročníku KVIFF. Než mě někdo osočí z blábolení, to, že Rande byla pro dramaturgy zlatá karta se přiznal jejich šéf přímo před projekcí. Film, který hýří barvami, hlukem a vypjatými emocemi a který zaměstává po celou dobu vaše smysly tak, abyste nemohli přemýšlet, co se vlastně před vašima očima odehrává. Pokud na tuhle hru nepřistoupíte, začnou vám v hlavě vrtat nepříjemné otázky, kterých postupem času bohužel přibývá. Mám trochu teď dejavu, jelikož mám pocit, že podobný komentář jsem už psal. To, ale není tak důležité. Důležité je, že mám po KVIFF pocit, že díky digitalizaci se sice zdokonalila technická a formální stránka filmů, jenže na úkor toho, že jen málokdo umí odvyprávět příběh tak, aby měl hlavu a patu a abyste se po každé scéně nemuseli deset minut sám sebe ptát: "A proč jako sakra?". A odmítám vysvětlení, že jsem jen natvrdlý. Na to už mám těch flmů nakoukaných trochu moc...(11.7.2016)

 • kocik1
  ***

  Jestli je Mary v tomhle filmu nesnesitelná, tak Charlene je přímo na přes hubu. Film, který se snaží ukázat nám, jak často končívají holčičí přátelství odkudsi ze základky, pokud si holky včas nedokáží přiznat, že každá už je jednou nohou někde jinde a zdvořilostní pokec u kafe jednou za 2 roky úplně stačí. Je to dobře zahrané, má to atmosféru, ALE....pokud byla Mary zavřená půl roku a svět kolem ní se změnil jako by uběhlo 5 nebo 10 let, je něco špatně. Ona by se z Charlene taky nestala taková sebestředná kráva ze dne na den. Mě tedy ten časový nesoulad očividně iritoval. Ten film je zmařená šance, přitom stačilo jen víc si pohrát se scénářem.(10.9.2017)

 • Malarkey
  **

  Ulítlá Marie, která opovrhuje vším a všemi dostane nabídku od kamarádky, že by jí na svatbě mohla dělat družičku. V tu ránu se k ní kamarádka chová ještě odpornějc a celý ten, alespoň krátký příběh, začíná nabírat na absurditě, kdy jsem přemýšlel, co dobrého bych si na tomhle filmu měl vůbec odnést.(30.11.2017)

 • Jhershaw
  ***

  Očekával jsem, pro festival tolik potřebný, lehce-zábavný-o-životě feelgood film, a málem bych ho i dostal. Nebýt postav, se kterými se nedá sympatizovat. Mary je vpodstatě p*ča, sebestředná, agresivní, se sklony k nadměrnému pití. Po půl roce se vrací z vězení a očekává, že se svými kamarádkami naváže, kde skončily. Jenže její kamarádky se změnily a přijaly odpovědnost dospělého života. Charlene ale není o nic menší sobec, navrátivší se Mary je pro ni hlavně "zařiď mi tohle, tamto", ale nemá čas se s ní ani sejít a tak trochu jí i opovrhuje. Jak ty dvě mohly být nejlepšími kamarádkami, nechápu. V komediální rovině lépe funguje první polovina, kde jde především o to, aby Mary dokázala sehnat doprovod na svatbu. Tahle linie se pak vytratí a trochu se to zkomplikuje, ale jak není "komu fandit", tak se ke konci dostaví hlavně pocit "no a co". Škoda. Lepší 3 *(10.7.2016)

 • sofiapetra
  ***

  Jediný film, který se mi podařilo ve Varech vidět - a ačkoliv to bylo naslepo, vůbec nebyl špatný. Ačkoliv se Mary zrovna vrátila z vězení a měla být údajně drsnějšího ražení, ve většině situací působila naopak docela dost normálně, tedy alespoň normálně pro mě. Přesto mě zápletka trochu zklamala, podobné věci jsem viděla, nebo četla už stokrát - prozrazovat ji ale nebudu... :)(7.7.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace