Reklama

Reklama

Rande pro šílenou Mary

  • Irsko A Date for Mad Mary (více)

Obsahy(1)

Počátek dospělosti může znamenat i konec dětských přátelství. Impulzivní Mary se po půl roce vrací z vězení, kde skončila kvůli brutální školní rvačce. Její nejlepší kamarádka Charlene se bude za tři týdny vdávat. Mary hledá doprovod na svatbu. Vhodného muže se nedaří najít, a k tomu se zdá, že Charlene už nechce trávit s Mary tolik času jako dříve. Mary objevuje útočiště u zpěvačky Jess, ale její zmatky se tím jen prohlubují. Je Jess tím člověkem, kterého Mary celou dobu hledala? A silný vztah k Charlene – bylo to skutečně jen dětské přátelství? V postavě Mary se mísí výbušnost s bezradností a zranitelností, asi jako v každém člověku na prahu dospělosti. Výkon Seány Kerslakeové dodává charakteru Mary jedinečnost, herecká kreace pomáhá filmu přesáhnout žánrové škatulky konvenční romance a coming-of-age story z předměstí. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Videa (2)

Recenze (32)

nascendi 

všechny recenze uživatele

Štyri hviezdičky by boli pravdepodobne nadsadeným hodnotením, aj keď taký bol môj bezprostredný dojem. Všetko mi na ňom pripadalo prirodzené, bez štylizácie, prikrášľovania alebo snahy po nejakom efekte. Je to film, v ktorom som sa prirodzene nemohol stotožniť so žiadnou z postáv a dokonca by som ani nenašiel postavu, ktorá by mi bola extra sympatická. Ale ako pohľad do spoločnosti, ktorá je mi vzdialená, sa mi to celkom pozdávalo, tak preto silné tri. ()

Jhershaw 

všechny recenze uživatele

Očekával jsem, pro festival tolik potřebný, lehce-zábavný-o-životě feelgood film, a málem bych ho i dostal. Nebýt postav, se kterými se nedá sympatizovat. Mary je vpodstatě p*ča, sebestředná, agresivní, se sklony k nadměrnému pití. Po půl roce se vrací z vězení a očekává, že se svými kamarádkami naváže, kde skončily. Jenže její kamarádky se změnily a přijaly odpovědnost dospělého života. Charlene ale není o nic menší sobec, navrátivší se Mary je pro ni hlavně "zařiď mi tohle, tamto", ale nemá čas se s ní ani sejít a tak trochu jí i opovrhuje. Jak ty dvě mohly být nejlepšími kamarádkami, nechápu. V komediální rovině lépe funguje první polovina, kde jde především o to, aby Mary dokázala sehnat doprovod na svatbu. Tahle linie se pak vytratí a trochu se to zkomplikuje, ale jak není "komu fandit", tak se ke konci dostaví hlavně pocit "no a co". Škoda. Lepší 3 * ()

Reklama

berusche 

všechny recenze uživatele

Kdyby stačilo jako řešení poruch chování, aby dotyčný došel k progresu jen proto, že ho jiní odsoudí, bylo by na světě hned lépe. Toliko k absurditě. To, co snímku lze vyčíst naprosto očividně, je to, že scénář jde po povrchu, moc se v tom nebabrá, protože by ihned bylo jasné, že to moc nesedí.Chyběla mi jednoznačně linie "co bylo předtím" a nějaká větší sebereflexe minulých činů hlavní hrdinky. Na teen drama pro náctileté to byl ale slušný kus, herecky obzvlášť zdatné. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Celou dobu si říkám, že se jedná o béčkový film, tak co mě nutí jít s hodnocením nahoru? Mary je trochu z jiného těsta, než jsem normálně zvyklá. Hledá sama sebe a její postupné dozrávání mě zajímalo a o tom to možná celé je. Zřejmě za rok si už nebudu tenhle film pamatovat, ale v tomhle případě bych přivítala nějakou druhou část s Marií a jejíma trablema. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Ulítlá Marie, která opovrhuje vším a všemi dostane nabídku od kamarádky, že by jí na svatbě mohla dělat družičku. V tu ránu se k ní kamarádka chová ještě odpornějc a celý ten, alespoň krátký příběh, začíná nabírat na absurditě, kdy jsem přemýšlel, co dobrého bych si na tomhle filmu měl vůbec odnést. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama