• sochoking

Pokus o ruského Starmana u mňa zlyhal na blbých držkách a trápnych vtipoch. Cez krv a pot sa mi podarilo dopracovať až po 87. minútu , kde som to po zrelej úvahe vzdal. P.S Starý Lebedev vypadal jak Robert Downey Jr. a mladý Artom pre zmenu ako ruský Ewan McGregor!(4.4.2017)

• Niktorius

Těch několik málo výtvarně a trikově vydařených money-shotů, z kterých se dají sestříhat bombastické trailery slibující velkolepou podívanou, je zde bohužel navlečeno na neskutečně naivní, mizerně odvyprávěný a (ve všech smyslech toho slova) laciný příběh, který jako by vypadl z nějaké sovětské papundeklové produkce o pionýrech ve vesmíru. Ústřední poselství o toleranci by mohlo být mezi jinými moderními ruskými blockbustery, nezřídka se hlásícími k putinovskému siláctví, příjemným osvěžením, ale v tomto podání se prakticky nedá brát vážně. 30 %(3.4.2017)

Jak říká klasik - Rusko, to je životní styl. Ale tohle se Rusům hodně povedlo. Kromě velmi slušnejch efektů ("přistání", obleky a mimozemskej svět) jsou tu i sympatický herci, pár hodně dobrejch vtípků, dobrá hudba (kromě toho pseudo dubstepu) a závěrečná rozprava Lebeděva se Solem byla na blockbuster překvapivě ne úplně blbá. Škoda přehnanýho množství romantiky, mimozemšťan nemusel vypadat jako člověk a ta tlupa levičáckejch poloopic mi dost pila krev. A pak samozřejmě to lokální "nejdřív budeme střílet a pak se ptát". Ale nehodnotím zemi původu, nýbrž film a ten mě velmi příjemně překvapil. Narozdíl od Ochránců, kteří spíš zaváněli parodií.(28.4.2017)

Přitažlivost zaujme hlavně svým technickým zpracováním, které je na opravdu vysoké úrovni (Rusové mě vážně překvapili) - akční sekvence s pádem vesmírné lodi měla vážně grády a netradiční vzhled mimozemšťanů se mi rovněž líbil. Příběh je do jisté míry jedno velké klišé - kontakt dvou rozdílných ras a poukázání na "nízkost" a nevyspělost té lidské - ale na rozdíl od jiných uživatelů mě například romantická linie nijak nerušila. Vedle sci-fi, akce a romantiky se ve filmu našlo i několik humorných vsuvek. Filmu by určitě neuškodila o dvacet minut kratší stopáž, ale i tak nemohu říct, že bych se výrazně nudil.(20.8.2019)

• dr.fish

Tak jako obrázky by byly vynikající, to jo. Jenže film je 12+ a taky je dvanáctiletým dětem určený. Bohužel žádná mentální nadstavba v druhém plánu určená pro dospělé se nekoná, takže jsem se začal po půlhodině nudit. Druhá hodina nabrala kurs do "chocholouškova" a film přestal naprosto dávat smysl. Je třeba si uvědomit, že parta teenagerů zde zachraňuje svět a všechno co potřebuješ je láska. Ze tří pěkných hvědiček to šlo celé do kopru a jediné na co se dalo koukat byla ta docela hezká holka. 20%(1.7.2017)

• - Zbraně použité ve filmu byly odstřelovačská puška SVD Dragunov a AK 74. Zbraň, kterou používá Yulya Lebedeva (Irina Staršenbaum) je pistole Makarov. Dalši technika použitá ve filmu byly vrtulniky KA 50, stíhačky SU 27 a Kamaz Typhon. (K98)