Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Moskva sa chystá na roj meteoritov ojedinelý za posledných 50 rokov. Mladí i starí okupujú najlepšie pozície na strechách činžiakov, aby jedinečný jav mohli zachytiť na kamery či mobilné telefóny. Avšak s meteoritmi sa rúti na hlavné mesto i neznámy objekt obrovských rozmerov, ktorý prednedávnom zostrelili stíhačky ministerstva obrany. Centrom príbehu je Juľa Lebedeva (Irina Staršenbaum), ktorá sa snaží pomôcť zranenému mimozemšťanovi Hijkenovi (Rinal Mukhametov) dostať sa späť k zvláštnemu elementu pochádzajúcemu z jeho materskej kozmickej lode. Ten sa ocitol v rukách armády a jedine jeho znovuzískanie pomôže Hijkenovi vrátiť sa bezpečne tam, odkiaľ priletel. (sochoking)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (104)

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Pritaženije je tak trochu přitažené za vlasy a je dost nevyváženým filmem. Nevím co tím Bondarčuk vlastně myslel... Film pro teenagery? Romance pro zamilované? Sci-fi? Sám nejsem schpen soudit. Celé je to takový žánrový mišmaš, že po dokoukání jsem nucen říci, že toto je jen film pro mládež. Po skvostném začátku a opravdu luxusní prezentaci současných ruských vojenských sil a jejich techniky ( ne uživateli Millere, stále neobdivuji Putina!) nás filmaři dokrmí skvostným nouzákem emzácké lodi do panelového sídliště. Ješte zde jsem byl nadšen. Pravda tušil jsem, že ti otravní teenageři se budou filmem proplétat více než Oleg, ale že na nich bude postavena celá dějová linie jsem netušil. No a dál, dál to ztratilo logiku a všechno ostatní. Zůstal jen pocit, že to mohlo být sakra dobré.Vždyť to nejdražší se odehrálo hned na začátku a dál to šlo jistě vymyslet lépe... Alespoň, ze na hlavní hrdinku se dalo koukat :-). Dávám za 3 cisterny vody. * * * ()

kulyk 

všechny recenze uživatele

Chcete spoilery? Máte je mít. Nad široširou Rusí sviští bolidy, což je pro třídu gumanisty Bezkulkina Gulibrkova krásná příležitost hlásati rovnost, svornost, bratrství. Za domácí úkol pubíci dostanou observovačku oblohy. Do hry tím vstupuje sestřelený mimozemský bazmeg, nešťastná Vasilisa Vturbinovanaja, zupáček Uvsjegobyl Tatkin Dulezhitnikov i jeho, prozatím nenačatá, dceruška. Již v Soči se Ivan prsil sofistikovanými systémy ku fízlování, kupř. tím na rozeznávání obličejů, díky kterému, jen co ze zemljanky vykoukla hlava libovolné kundí riotky či koza některé z FEMENek, na nich do minuty sedělo pět zelených mužičků. Zde však sajůz gangsta Timur grůp ze sídláku, ve složení Neurotikslav Modrootchkin, Rákos Rákosevič Rákosov, Pitchusa Zlunetiku Dvojnikov a Umirajak Pleschkov, v klidu a opakovaně překračuje přísně střežený perimetr, courá se v zóně zamoření se šajnící baterkou a odnáší si odtamtud tunové suvenýry. Má-li toto být referát o schopnostech sovětských vojsk, tak jsem v klidu, protože takovou armádu by levým zadním kolečkem vyřídili i frajeři z uskupení THE TAP TAP. Vrcholem všeho (kromě alogičnosti prefinálního urban violence) je slečinka, propašovavší si do rodné garáže zaigelitovaného íťáka. Vložka se špitálem, kde mu, na základě úvah retardovaného sextána, poskytně svépomocí transfuzi, u které si i spinkne, mírně vybočuje z již tak obskurního děje. Zas ale na druhou stranu... přináší nové pojetí práce v utajení. Stačí uprostřed nepřátelského prostředí obsadit klíčové prostory, zde operační sál v nemocnici, a zhasnout. Tím je vše posichrované, nenajde vás ani Belzebub. Není se tedy čemu divit, že taková pionýrka s úsměvem ojebe i bezpečnostní protokoly ministerstva války a přilehlých laboratoří, aby si hvězdný poutník mohl odtáhnout zpět do kocábky svůj ,,šrůt", či jak se tomu nadávalo. Základem je však vyděržať, protože na závěr vám mluvící hřeben dokonale vysvětlí lidumilné poslání filmá. Ty dvě hvězdy jsou za triky, panoramata a bombarďáky ústřední Nasti, zbytek si pak vysloužil tak urputné kroucení hlavou, že jsem si málem strhl závit. Nebo jinak - vidět tohle Solženicyn, přidá si dobrovolně sórog ljet na vymrzlé samotce, aby mezi tyhle exoty nemusel již nikdy více zpět. Je hrátek se jmény málo? Na ploše mi straší ještě jeden východní skyfy hit, Ochránci, ovšem po tomto zážitku si budu raději říkat Vyserjoža Senatov. ()

Reklama

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Těch několik málo výtvarně a trikově vydařených money-shotů, z kterých se dají sestříhat bombastické trailery slibující velkolepou podívanou, je zde bohužel navlečeno na neskutečně naivní, mizerně odvyprávěný a (ve všech smyslech toho slova) laciný příběh, který jako by vypadl z nějaké sovětské papundeklové produkce o pionýrech ve vesmíru. Ústřední poselství o toleranci by mohlo být mezi jinými moderními ruskými blockbustery, nezřídka se hlásícími k putinovskému siláctví, příjemným osvěžením, ale v tomto podání se prakticky nedá brát vážně. 30 % ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Ruská produkcia sa hlavne v poslednej dobe snaží točiť veľkofilmy v rôznych žánroch, čo ma samozrejme teší, čím viac rozmanitých pohľadov na témy, ktoré sa predtým vyskytovali hlavne v Hollywoode, tým lepšie, ale zatiaľ čo v ostatných žánroch ich môžem len chváliť, toto sci-fi teda moc nevyšlo. Ale pritom nemôžem tvrdiť, že by bolo Prityazhenie zlé, len je hlavne prakticky úplne zbytočné a nemá sa o čo oprieť. Tu mi prišlo, akoby sa tvorcovia len rozhodli natočiť film o príchode mimozemšťanov, na čo aj mali viditeľne poriadny rozpočet, ale už ich nezaujímalo, aby výsledný produkt aj skutočne za niečo stál a hlavne bol v niečom aj zaujímavejší. S úvodnou fázou nemám najmenší problém, zoznámenie s postavami je pomerne ideálne a už po chvíli začne hlavná, ale nanešťastie nakoniec aj jediná poriadna scéna z celého filmu, havária vesmírnej lode, ktorá je po všetkých stránkach prvotriedne zvládnutá a je radosť na to pozerať. Ale prakticky hneď po nej pokračuje už len zúfalo priemerný film, na ktorý sa síce dá bez väčších problémov pozerať, ale už neponúkne ani jedinú scénu, na ktorú by sa dalo spomínať, jedine ešte ten myšlienkový výlet na planétu mimozemšťanov sa mi celkom páčil, ale to je to jediné, pre dej aj tak zbytočné a podporuje jedine tú romantickú líniu filmu. Inak je to úplne bez nápadu, napätia alebo dobrodružstva, jednoducho úplne všetkého, kvôli čomu sa na podobné filmy rád pozerám. A to sa nezmení až do úplného záveru, lebo ani finále nie je ničím zaujímavé. Veľké šťastie, že aspoň tie postavy sú dostatočne sympatické, obzvlášť veľmi príjemná hlavná hrdinka, jej otec z armády, ale ani priateľ, či už nový alebo starý nie sú vôbec zlí. A tak hlavne vďaka nim som to dokázal bez problémov dopozerať, keď ten scenár za moc nestojí. O akcii sa tu tiež moc hovoriť nedá, spomínaná úvodná havária je skvelá, ale všetko ostatné ma absolútne nezaujímalo, strety s demonštrantami sú teda to posledné, čo ma v tomto žánri zaujíma a tá jedna akčná scéna s mimozemšťanmi ma tiež ničím neoslnila. Technicky sa tu ale nedá nič vytknúť, natočené je to veľmi pekne a aj hudba mi sedela. Takže znovu si Prityazhenie určite nepozriem, ale nemôžem byť zase úplne kritický, vizuálna stránka, postavy a hudba sa mi páčili a na rozdiel od mnohých podobných amerických filmov, ktoré sú pritom omnoho akčnejšie som sa tu aspoň nemusel cítiť trápne. 52% ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Klaatu barada nikto! A když píšu nikto, myslím nikto. Je mi líto, Keanu Reevesi, ale tohle se povedlo daleko lépe. Jakkoli byl příběh děravý, vývoj postav se kupodivu do stopáže vešel, přestože hardcore složky s efekty a emzáckými technologiemi plus vojenskou technikou zabíraly hodně prostoru.  Snad jediné výhrady k... teenagerům...? (hlavní hrdinka byla zjevně školačka, ale gangsta tým, co si hrál tak nějak polovičatě na F&F, byl sestaven z notně starých herců, připomnělo mi to starého Steva McQueena hrajícího středoškoláka). ()

Galerie (32)

Zajímavosti (1)

  • Zbraně použité ve filmu byly odstřelovačská puška SVD Dragunov a AK 74. Zbraň, kterou používá Yulya Lebedeva (Irina Staršenbaum) je pistole Makarov. Dalši technika použitá ve filmu byly vrtulniky KA 50, stíhačky SU 27 a Kamaz Typhon. (K98)

Reklama

Reklama