Ukrajina v ohni

• USA Ukraine on Fire
Dokumentární
USA, 2016, 95 min

*CARNIFEX*

Zlý zlý OLIVER! Ako si sa opovážil klásť otázky Ty fašista! Čo tam potom, že nehovoríš svoje názory, stačí, že vystupuješ v tomto proRuskom dokumente, a si - odsúdený! Inteligentný človek dokument rozdelí do viacerých sekvencií, pričom si zoberie čo uzná za vhodné v rámci únosnej miery, no v žiadnom prípade ho nemôže vnímať ako "sväté písmo" objektívne mapujúce konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou. Kokotkovia so zlými jazykmi budú tvrdiť, že všetci čo dali viac ako dve hviezdy, sú EŠTÉBÁCI, či tajní agenti KGB. Nuž, tak teda opatrne so svojimi hodnoteniami, lebo je veľmi pravdepodobné, že budete označený za ruského trolla, ktorý skončí s prívlastkom fašistu. No a čo dokument? Nuž propaganda ako hrom to je, ale tak skúsme objektívne vymenovať dokumenty o USA a ich "mierových misiách" v Jemene, Sýrii, Afganistane, Somálsku, či Iraku. Ľudia to určite "pochopia" :) ()

Vitex

Do 95 minut natlačené všechno, co se nedostalo do západního mainstreamového zpravodajství v době, kdy mělo. Jako začátek pro vlastní dohledávání informací dobrý (proto pět), i když mapy jsou klasicky americky často dost blbě (nápis Slovensko tam, kde je ČR :-) ). ()

Marze

Dokument spíš zaplavuje než informuje. Když na Maydan přijeli američtí senátoři v čele s MacKeynem , vypadalo to jak polibek smrti a ukázalo na budoucí válečná léta. ()

Morholt

Stoneova odpověď na Winter On Fire. Už během úvodního dějinného výčtu bylo celkem jasné, za kterou stranu bude dokument kopat. Tvůrci sice zmínili kdejakou blbost, která měla mít v budoucnosti dopad, ale ukrajinskému hladomoru se jaksi obloukem vyhnuli. Majdanské události jsou tudíž také zpracovány jednostrannou optikou. Nicméně přeci jenom to tady působí kapánek vyváženěji a některé věci dávají větší smysl, což je dáno i tím, že Stone a spol. se nenachávají tolik unášet emocemi, ale předkládají pouhá fakta. Že je občas trochu zapatlají, aby jim vyhovovala, je věc druhá. Každopádně tady strašně záleží na tom, na jaké straně stojíte. Zastánci Majdanu budou prskat, odpůrci naopak prohlašovat "My jsme to říkali!". Pravda je pochopitelně někde mezi. 50% ()

Arsenal83

Na urobenie si objektívne obrazu povinnosť vidieť. Pohľad z druhej strany. Treba okresať nános propagandy na jednej i druhej a človek sa dopátra k pravde. Určite rýchlejšie než vlajočkami v profiloch na sociálnych sieťach a nepokrytým poberaním jednostranných správ z mediálnej žumpy. Určite výstižným je komentár Carnifexa. ()

Garson

Průměrný dokument bez nějaké vypovídající hodnoty.Je mi tak nějak ukradená minulost Ukrajiny a více mě zajímá současná vyhrocená situace.Tento rok slavím kulaté výročí 20 let od ukončení své vojenské základní služby a nerad bych vytahoval ze šuplíku vojenskou knížku jen proto,že jsme členy NATO a že chce někdo posloužit cizím mocnostem.Při psaní tohoto komentáře poslouchám píseň THE CURSE od dánské zpěvačky AGNES OBEL,která mi dokáže svou melodií vykreslit budoucí události evropského konfliktu a který se blíží rychleji než letní dovolená.Poslouchat tikot v této písni je jako poslouchat tikot metronomu v obleženém Leningradu,který tikal po celou dobu obléhání a udržoval zbytek života ve zpustošeném městě za 2.světové války.V současném konfliktu Západ proti Východu vůbec nejde o ukrajinské území,ale o to dotáhnout Studenou válku po více jak 60 letech do zdárného konce protože prakticky nikdy neskončila jen se skryla za kapitalistické rozdělení světa a nikdo přesně nedokáže určit zda z toho nebude ta dlouhodobě očekávaná 3.světová válka.Podle mého názoru je příčinou celého problému kromě evropských sankcí vůči nevinnému Rusku i zfalšovaná prezidentská volba v USA a tak následná prohra Donalda Trumpa.Teď v Bílém domě sedí Joe Biden a to je ten hlavní důvod proč nebude mít Vladimir Putin žádné zábrany střetnout se s kteroukoliv armádou na ukrajinském území.Prohra Donalda Trumpa v prezidentských volbách je ve skutečnosti to obávané červené tlačítko na které se přes 60 let čekalo až ho někdo zmáčkne a kupodivu ho nezmáčknul nikdo z vysokých vojenských představitelů armády jak se předpokládalo,ale stiskli ho najednou milióny Američanů a vzali tak nevědomky na sebe riziko největšího konfliktu v moderních dějinách který nastane po Valentýnu. ()

Forsberg11

Trochu komplexnejší pohľad na situáciu na Ukrajine ako nám ho ponúkol zaujatý Netflix. Očividne preto tu má v porovnaní s ním zanedbateľný počet hodnotení. Ľudia bažia po pravde ale, akonáhle majú možnosť pozrieť sa na veci z druhej strany, odvrátia zrak a nevedomky žerú propagandu zaujmových skupín, ktoré im vymývajú mozgy. Zaujímavosťou na tomto dokumente je najmä to, že ho produkoval sám Oliver Stone, ktorý tu osobne vedie rozhovory s Putinom, Janukovičom, či bývalým ministrom zahraničných vecí Ukrajiny. Skutočne pútavý a vyvážený dokument, ktorý poskytuje odpovede na mnohé otázky, bohužiaľ však ešte viac otázok nastoľuje. Úbohá Ukrajina bola k takémuto osudu odsúdená už dávno. Ako inak sa dostať čo najbližšie k Rusku? 85 %!! ()

LudeCZek

jednostranný, manipulační a proruský odpad. USA není o moc lepší než Rusko, ale tohle měl být dokument a jako dokument je to t¨těžce nevyvážené, konspirační a podsouvající svou pravdu. ()

cyphercz

Ano, je to celkem jednostranně pojaté, ostatně Stone se tu baví pouze s Putinem, Janukovyčem a jedním z jeho ministrů, ale i tak je naprostá většina toho, co je v dokumentu zmíněno a ukázáno, lehce ověřitelné i ze západních zdrojů, ať už se to místním odpaďákům líbí nebo ne;) Majdan má s demokracií asi tolik společného, co státní převrat v Československu v 48. ()

Lucas87

Ukrajina je bohatá, akorát oligarchové žijí na úkor obyčejných ukrajinců. Bohužel pak nám tahle chátra cestuje v minibusech po Evropě a dělá bordel na ubytovnách, protože mají zemi v rozkladu a raději pracovně z ní utečou. ()

Jadro

Aj najskalnejší majdanista musí ustúpiť pod tlakom viacerých faktov. Každú dekádu sa viac menej tí istí pokúsili o prevrat, čo im nakoniec vyšlo za cenu desaťtisícov obetí. Po troch rokoch vládnutia ukázali dostať Ukrajinu na vrchlol rebríčka skorupovaných zemí, na najväčšiu nekomplexnosť akýchkoľvek reforiem (jedinú spravili reformu polície), absolútnu cenzúru médií (blokované sociálne siete, všetky medzinárodné koncovky na ukrajinskej IP končia na .ua, blokované ruské kanály a sieť VK), vyhosťovanie ruských komikov, hercov a umelcov, úplný rozklad a vnietenie nenávisti medzi každým, kto si len dovolí spomenúť, že niekedy bolo lepšie.... Aj keď tento koment číta niekto, kto si stále dokáže myslieť niečo iné - len si stačí naštudovať prípad Sakašviliho, ako sa s Porošenkom obímali, ako sa podporovali a nakoniec ako skončil - vyhostený v Holandsku - len nedávno skúšal vlastný maidan, ktorý bol surovo potlačený, no mal 2 milióny fanúšikov - tak otázka, ako by dopadol maidan bez jeho podpory? Bez podpory gruzínca, ktroý prisahal že vždy bude hrdý na to odkiaľ je a bude vždy bojovať sa svoju rodnú zem až pokiaľ sa nevzdal občianstva, aby mohol byť ukrajinským vrcholným činiteľom? Ojojoooj keby sa ten chaos chcel skončiť... ()

Blazkowicz odpad!

Jelikož jsem tento semestr absolvoval jedno PVP o filmech a propagandě, tak byl film o něco jasnější už od začátku. Ať se nikdo nenechá zmást, tady o dokument opravdu nejde. Jednostranná propaganda jede na plné obrátky. Ať už vynecháváním nevhodných faktů (hladomor na Ukrajině a co taková Janukovičova vila nebo oligarchové v Rusku nejsou?) nebo přesně cíleným střihem, mluveným slovem a hudbou. Dokument je přece o tom, že divákovi naservíruje fakta a nechá ho popřemýšlet (můj názor). Tady už je ale divákovi přesně řečeno, co si má myslet. Ukrajinci jsou náckové, všechno financoval Soros a za Majdan může Kalousek. Nikdo nezávislý tu nevystupuje, pouze Stone jako prodejná děvka. Už od dob jeho protiválečných filmů je to prostě sráč, který by se měl sbalit a odletět do Ruska. Stejně jako všichni místní ruští švábi vychvalující toto dílo do nebe. Schválně si zkuste do vyhledávače zadat slovo "rus" a to je teprve prdel. Rusovi nejde věřit ani hovno. Zajímavé počtení třeba tady: https://khpg.org/en/1480891067. Zítra si musím dát tu "západní" propagandu o Majdanu. ()

Matrix44

Je jedno či si myslíte či má, alebo nemá Oliver Stone pravdu, ale už teraz sa vie, že chudákom Ukrajincom bude trvať minimálne 50 rokov, aby sa dostali aspoň na životnú úroveň z obdobia pred revolúciou! A to o rozkradnutom a rozpredanom majetku zahraničným korporáciám ani nehovoriac :( ()

Arutha odpad!

Aha takže Putin si zaplatil Olivera Stona, aby sa podpísal pod propagandistický dokument. Jožko Goebbels dáva palec hore a pozdravuje kamošov fašistov v Rusku, sám by to neurobil lepšie. Predpokladám, že scenár písal nejaký politruk v Kremli. ()

frostbite odpad!

Tendenčný, manipulatívny, jednostranný proruský dokument…Stone má rád konšpirácie a Lopatonok zasa kremlinskú propagandu. Tí dvaja sa našli. Takto sa ale seriózna dokumentaristika nerobí. Propagandistické filmy patria do minulého tisícročia. ()

alien6694

zaujimavy dokumet pozrel som ho len 2 dni dozadu a doslova som cakal ze zacnu rozpravat otom co sa deje prave teraz  pretoze toto je nieco ako dokaz ako zapad manipuluje s verejnou mienkou ()