Reklama

Reklama

Boj o miliardu životů

  • USA A Billion Lives
Dokumentární
USA, 2016, 95 min

Režie:

Aaron Biebert

Jaký je dnes svět kuřáků a změnily něco elektronické cigarety? Zamyšlení nad osobní svobodou, korupcí ve společnosti a osudem budoucích generací... Celý život nám říkali, že kouření je špatné, že zabíjí a že kuřáci jsou hloupí. Možná jsme nevěřili. Ale podle odhadů zemře v tomto století jedna miliarda lidí předčasně v důsledku kouření. O to více překvapuje odhalení, že mnoho z nás se snaží přestat pomocí nových metod (elektronické cigarety), které ve stále více zemích zakazují. Na naší cestě za nalezením pravdy jsme projeli celý svět a objevili společné smýšlení. Lidé, kteří se rozhodli kouřit, si zaslouží zemřít. Přestože moderní výzkumy prokázaly, že cigarety opravdu způsobují smrt, počet kuřáků po celém světě nadále stoupá. Miliony z nich umírají předčasně. Jsou oběťmi války, které nerozumějí. Pochybné studie, strach z neznáma, bojové zanícení – to jsou hlavní zbraně. Byly vytýčeny bojové linie a vzplála kulturní válka. Odhalili jsme rozsáhlou korupci. Abychom oddělili pravdu od lží a emoce od faktů, oslovili jsme přední lékaře a vědce. (Česká televize)

(více)

Recenze (12)

d-fens 

všechny recenze uživatele

pre normálneho človeka by malo byť úplne jasné, že vdychovať akýkolvek dym do plúc nie je zdraviu prospešné. Načo tolko dokumentov o tak jasnej veci? A najviac ma serú všetci tí Marlboro Mani a v tomto prípade Winston Man... ak by to myslel(i) smrtelne vážne, vráti všetky prachy ktoré za propagáciu cigariet zarobil. Ale to nehrozí, pretože tento druh ludí zarába vždy na tom, čo v spoločnosti frčí. Keď frčali cigarety, zarábali na reklame pre cigarety, keď frčí antitabaková vlna, zarobia na "svedectvách" pre antitabak dokumenty.... tabakové PR je mŕtve, nech žije marihuana:-/// tabak 21. storočia... (len pre úplnosť, nikdy som nebol závislý na cigaretách, aj keď som sa fakt snažil).... no a ten záverečný socanský apel na akúsi svetovládu snažiacu sa otráviť ludstvo, no comment! (alebo ako sa v súčasnosti u nás hovorí, "dekel v piči"). Ako vystrihnuté z nejakého Michaela Moorea... ()

buchannon 

všechny recenze uživatele

Kouřím. Kouřím tabákové i e-cigarety, ty elektronické mi pomohly snížit spotřebu "normálních" během několika let z 35 na 10 denně!!! Je prokazatelné, že jsou mnohem méně škodlivé, a přesto jsou proti nim vedeny naprosto nesmyslné boje a v některých zemích jsou zakázány pod hrozbou pokuty nebo dokonce vězení (určitě se nikdy nepodívám do "skvělého" Thajska). Tyto boje proti e-cigaretám prezentované v tomto dokumentu mi kurva hnuly žlučí, snad EU nezblbne ještě víc a nezakáže je, budu doufat... P.S.: Kouřilo se, kouří se a kouřit se bude a to nejen v Kouřimi či v Kuřimi. ()

Reklama

bohemia_regent 

všechny recenze uživatele

Myšlenka dobrá a osvěta nejspíš (potvrdit to budou muset teprve dlouhodobější výzkumy) záslužná. Ale ta lavina informací, která se na diváka valí, je těžko vstřebatelná i pro jedince s nadprůměrnou pamětí. Méně by bylo více, tím spíš, že by zbyl prostor pro vyvolání emocí, na které se tentokrát vůbec nedostalo. A pak by i účinek mohl být podstatně silnější. ()

radomiil 

všechny recenze uživatele

Jen lehce dodám, že není vůbec třeba litovat jakýkoli ztracený život kuřáka-jenom těch,kteří díky fatálnímu přístupu těchto jedinců přešli do věčných lovišť také a hlavně podstatně dřív či snad financování záchrany lékařskou péčí)ani jediné peny na takové pomílence,jenž si nedokázali srovnat v makovici jednoduchou logickou otázku, a dát si tzv. jednu k druhé...ve srovnání s alcoholovým bujarismem ten dokáže alespoň zachutnat, narozdíl od smradlavého jevu ztracených duší-miliardy nebo v tomhle případě radši více osob, jaké Nám tu všem zdravě uvažujícím scházet prokazatelně nebudou/tak jakýpak boj/:lidí je vlastně řečeno jako sraček i k čemu nám "nedopomůže" příroda,zvládáme sami dokonale plus nejsmutnějším faktem zůstává stále akceptovaný, škodlivý tabákový podporovaný koncern! ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Vzhľadom na to, že som nefajčiar, nikdy som sa nijako extra nezaujímal o trendy tabakového priemyslu (či už minulé alebo tie súčasné). Doteraz som ani len netušil, že je nejaký rozdiel medzi klasickými cigaretami a tými elektronickými - teda samozrejme okrem toho, že pri jedných je dym a pri druhých "para". Dokument bol síce zaujímavý, ale akosi som čakal, že tam bude väčšia prezentácia histórie a nejakého vývoja ohľadom názorov a trendov počas rôznych dôb. Napokon sa z toho vykľula akási jednostranná reklama na e-cigarety (či to sa len mne zdalo?). Je mi jasné, že kadejaké korporácie majú pod palcom celý tabakový biznis, ktorý si dobre strážia, a tak je čokoľvek nové vytláčané mimo biznisu (ale však tak je to koniec koncov v každom korporačnom biznise). Takže tak.. Ale ak je naozaj e-cigareta plnohodnotnou náhradou klasickej tabakovej cigarety, tak nech sa im darí... P.S. Doteraz nechápem, čo vlastne niekoho donúti začať fajčiť. Zostáva to pre mňa záhadou... ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama