Cargo

Josephine Ford

Kostýmy:

Heather Wallace
  • Waldir

Ukážkový príklad toho, že nie každý námet je hodný celovečernej minutáže. Tam kde pôvodný krátkometrážny Cargo exceloval, tak tu celovečerný Cargo nefunguje v dôsledku spomínanej dĺžky, ktorá tvorí spolu s nenapaditým scenárom hlavný problém. Väčšina scén a postáv je vo filme len do počtu a preto aby tam jednoducho bola, neprispievajú pre vývoj príbehu žiadnym zásadným spôsobom. Dve hviezdičky dávam za atraktívny výber lokality a Martina Freemana. Netflix je čo sa týka produkcie filmov prekliatý, ale pevne verím že ma raz niečím tvorcovia prekvapia.(22.5.2018)

Kraťas mě zaujal a tak jsem se těšil na celovečerák, o to víc, když tam hraje Freeman. Bohužel protažení na velkou stopáž nezvládli a film je utahaný a nemá pořádně co nabídnout. Zápletka s černouškem mi přišla zbytečná. Po filmu jsem si vzpomněl na The Road s Viggem a to je prostě jiná liga. Škoda nevyužitého potenciálu. 60%(26.8.2018)

Predchádzajúci kraťas bol myšlienkovo celkom zaujímavý a nápaditý, a tak tvorcovia nakrútili vlastne to isté, iba v celovečernom formáte. Akurát museli logicky pridať pár vedľajších postáv, aby sa to mohlo dejovo niekam posúvať, no aj tie posuny boli iba minimálne. Pre mňa sa jedná o mierne sklamanie, pretože aj keď je to veľmi pekne natočené, dosť rýchlo to skĺzne do stereotypu a nejaké dve biedne scény s infikovanými je strašne málo na to, aby si to získalo moju pozornosť. 105-minútová prechádzka otca s deckom v postapokalyptickom svete môže byť teoreticky zaujímavá, pokiaľ každú chvíľu bojujú o prežitie a čelia útokom nemŕtvych (mnohým snímkom sa o aj podarilo), ale toto všetko tu chýba, a ani veľké emócie vo mne film nevyvolal. Priemer na jedno pozretie.(18.5.2018)

• malylada

Naprosto zdlouhavý boj o přežití, což je škoda, díky působivému prostředí a hereckým možnostem Martina Freemana. Vidím plno nápadu a náznaků, o než se tvůrci snažili, ale které nikdy nedotáhli správným směrem. Nedojímá, emoce se nepohnou za celou dobu o píď a chybí tomu jakýkoli moment, který by Cargo rozhýbal. Při sledování jsem si vzpomněl na podobnou zombárnu Maggie, podobná premisa, ale více fungující. Prostředí postapokalyptické Austrálie tak zůstává nevyužito a doporučuji spíše nějaký díl National geographic......4/10(9.6.2018)

Jeden stál za zrodom výborného horor kraťasu s veľmi solídnou atmosférou i pointou, z ktorého námetu opätovne ťaží (Howling - Cargo), druhý dokonale pracuje s exteriérom, z ktorého dokáže vyťažiť doslova maximum (Ramke - Australia). No a práve pre tieto dôvody, bude očakávanie diváka zrejme priveľké. Týkať sa to bude najmä milovníkov žánru, ktorý by si mali v prvom rade uvedomiť, že základným pilierom snímku, je samotný príbeh (!), pričom i keď sa objavia nejaké tie gore pasáže, nejedná sa o žiadne krvavé hody. Ja mám drámy rád, a tak si pochvaľujem, lebo toto je predsa len trošku nápaditejší počin, než akási tuctová záležitosť, ktorá každo-týždenne spatrí svetlo sveta. Malá rada na záver na "nezaplatenie". Kto doposiaľ nevidel predchádzajúceho "Carga", nech ho v žiadnom prípade nepozerá, aby si zbytočne nepokazil dojmy z rozuzlenia.(18.5.2018)

• - Ve scéně, kdy se Andy (Martin Freeman) baví s Lorraine (Caren Pistorius) a má před sebou malou Rosie, tak ji ohrne klobouček. V dalších scénách má ale Rosie klobouček zase v normálním stavu. (Sayko)

• - Malou Rosie „hrála“ dvojčata Lily Anne McPherson-Dobbins a Marlee Jane McPherson-Dobbins. (Masai)