Cargo

Drama / Thriller / Horor

Austrálie, 2017, 104 min

Až na skvelého Martina Freemana za veľa tento film nestojí. O nemŕtvych tu takmer vôbec nejde. Ich útoky sú len sporadické a málo desivé. Najväčšiu hrozbu snáď predstavoval ten austrálsky upotený vidlák Vic. Bohužiaľ len priemerná záležitosť, ktorá zapadne prachom rovnako ako množsvtvo iných novobobých zombie hororov. Aj kedˇ v tomto prípade sa o horore dá hovoriť len veľmi ťažko. 55 %!!(14.8.2018)

• KoRner

Manželský pár, ktorý neviem ako mohol prežiť nákazu behá bez myšlienky hore-dole až nakoniec zistia, že majú aj potomka a mohli by sa správať zodpovednejšie. Dokážu to? - Je ľahšie si to prečítať, než tento film dopozerať až do konca. (SPOILER: Nie, jasne, že takí dementi pomrú a o decko sa bude musieť postarať malý indián, ktorého nájdu po ceste.)(11.2.2020)

• malylada

Naprosto zdlouhavý boj o přežití, což je škoda, díky působivému prostředí a hereckým možnostem Martina Freemana. Vidím plno nápadu a náznaků, o než se tvůrci snažili, ale které nikdy nedotáhli správným směrem. Nedojímá, emoce se nepohnou za celou dobu o píď a chybí tomu jakýkoli moment, který by Cargo rozhýbal. Při sledování jsem si vzpomněl na podobnou zombárnu Maggie, podobná premisa, ale více fungující. Prostředí postapokalyptické Austrálie tak zůstává nevyužito a doporučuji spíše nějaký díl National geographic......4/10(9.6.2018)

Nepamatuju si, že bych kdy viděl tak lidský zombie film. A to "lidský" myslím v pozitivním významu. Spousta jich je o lidském zlu, ale tenhle ukazuje především to dobré, a jestli někdo nepochopil, že to není horor, ale drama s přesahem, kde jsou oživlé mrtvoly jen manifestace mnohem aktuálnějších problémů, tak je mi ho líto. Krásně natočené, strhující, ze strany Martina Freemana výjimečně zahrané. Pro mě zatím absolutní letošní highlight.(27.5.2018)

Celkem mě překvapuje nižší hodnocení. Děj je sice lehce předvídatelný a do svého subžánru Cargo nepřináší vůbec nic nového, ovšem ta forma, jakou Martin Freeman cítí bolest, utrpení a žádné východisko je přece jenom trošku jinde, než velká část lidí zná z Walking Dead. Stačí několik herců, tíživá atmosféra a pár nechutných zombií. Řekl bych lehký nadprůměr, ovšem za to finále tu čtvrtou hvězdu musím přihodit, to mě, přiznám se, skutečně ohromilo. PS : Film je adaptací krátkometrážního filmu, který jsem právě zjistil, že jsem jej viděl, ovšem srovnání nemám.(6.6.2018)

• - Ve scéně, kdy se Andy (Martin Freeman) baví s Lorraine (Caren Pistorius) a má před sebou malou Rosie, tak ji ohrne klobouček. V dalších scénách má ale Rosie klobouček zase v normálním stavu. (Sayko)

• - Malou Rosie „hrála“ dvojčata Lily Anne McPherson-Dobbins a Marlee Jane McPherson-Dobbins. (Masai)