Cargo

Scénografie:

Josephine Ford

Kostýmy:

Heather Wallace

Predchádzajúci kraťas bol myšlienkovo celkom zaujímavý a nápaditý, a tak tvorcovia nakrútili vlastne to isté, iba v celovečernom formáte. Akurát museli logicky pridať pár vedľajších postáv, aby sa to mohlo dejovo niekam posúvať, no aj tie posuny boli iba minimálne. Pre mňa sa jedná o mierne sklamanie, pretože aj keď je to veľmi pekne natočené, dosť rýchlo to skĺzne do stereotypu a nejaké dve biedne scény s infikovanými je strašne málo na to, aby si to získalo moju pozornosť. 105-minútová prechádzka otca s deckom v postapokalyptickom svete môže byť teoreticky zaujímavá, pokiaľ každú chvíľu bojujú o prežitie a čelia útokom nemŕtvych (mnohým snímkom sa o aj podarilo), ale toto všetko tu chýba, a ani veľké emócie vo mne film nevyvolal. Priemer na jedno pozretie.(18.5.2018)

• malylada

Naprosto zdlouhavý boj o přežití, což je škoda, díky působivému prostředí a hereckým možnostem Martina Freemana. Vidím plno nápadu a náznaků, o než se tvůrci snažili, ale které nikdy nedotáhli správným směrem. Nedojímá, emoce se nepohnou za celou dobu o píď a chybí tomu jakýkoli moment, který by Cargo rozhýbal. Při sledování jsem si vzpomněl na podobnou zombárnu Maggie, podobná premisa, ale více fungující. Prostředí postapokalyptické Austrálie tak zůstává nevyužito a doporučuji spíše nějaký díl National geographic......4/10(9.6.2018)

Ďalšia z nespočetných filmových variácií zombie apokalypsy, prinášajúca opäť iný a do istej miery originálny pohľad na to, ako by to vyzeralo, keby po zemi behali nemŕtvi. Tvorcovia príbeh situovali do vyprahlej austrálskej buše a hoci nie sú skúsenými filmármi, podarilo sa im rutinérsky navodiť bezútešnú, trudnú atmosféru, ktorá je v tomto subžánri kľúčová.(28.5.2018)

• stuntmanMIKE

No jo no... kratasy dnes toci kde kto... sam mam dokonca scenar na kratas, ktory som si sam namietol, vytvoril, sam si v nom zahram a sam si ho zrezirujem... A bude popici... taky som ja frajer. Problem vsak nastane, ked sa tento moj skvost bude pacit viacerym a po mne ako nadejnom reziserskom zazraku sa zacne ocakavat, ze moj genitalny vyron dokazem natiahnut na 105 minut !!! Sam budem vediet, ze na to nemam, no nakoniec sa presvedcim, ze preco nie ? a zacnem na moju kostru nabalovat "vatu", ktorou to akoze natiahnem. Ako to dopadne ? Asi takto jak tento film. Obzvlast, ked moj rozpocet na "celovecerak" bude rovnaky jak ten na kratas. No ale k filmu, ktory sa rozhodol mat posolstvo ako to uz v dnesnej dobe byva.... nasrat posolstvo aj do pornofilmu. A tak tu mame postapokalipticky flak "masa" odlezaneho pol roka na slnku, kde Bilbo Pytel ,vdaka svojej zene so zvedavostou simpanza, putuje krajinou s malym uskriekanym fakanom a mensim problemom s ocnou infekciou (zacne srat ocami, ked ho nakazil zvedavy simpanz v podobe jeho zeny). Putuje a putuje...az kym nenarazi na chlapa, ktory to ma ako jediny vo filme v hlave zrovnane. Ma nepriestrelny plan ako udrzat seba a svoju banku na sperma nazive. Na odputanie pozornosti totizto pouziva australsky druh ludoopa - priameho predchodcu dnesnych ludi - ktoreho zavrie v klietke a laka nan ludi, ktori seru tvarou. No...ale ako to uz v dnesnej dobe byva, treba zaujat jasny postoj a vyslat jasny signal, ze politicka korektnost musi pretrvat aj v case, kedy svet sko ho pozname skonci a radsej zdochnut ako sa vzdat multikulturnych hodnot. No a aby som dalej nespoileroval, tak si to radsej ani nepozrite. Akcia je imrvere mimo zaber...atmosferu to nema... ma to rozpocet mojho piatkoveho nakupu v Lidli a teda nikomu tuto kokotinu odporucat nebudem.(21.5.2018)

Procenty hodně podceněný film s charismatickým Martinem Freemanem, který umí dát filmu emocionální dopad. Nečekejte zombie horor, spíš jde o rodinné drama se zombíkama, kdy se nakažený otec snaží využít dvoudenní lhůtu na záchranu své malinké dcerky. Tempo je pomalejší, ale děj je přehledný a jeho poselství je jasné, všichni rodiče chtějí vědět, zda jejich děti budou v bezpečí. Tři a půl hvězdičky.(23.5.2018)

• - Ve scéně, kdy se Andy (Martin Freeman) baví s Lorraine (Caren Pistorius) a má před sebou malou Rosie, tak ji ohrne klobouček. V dalších scénách má ale Rosie klobouček zase v normálním stavu. (Sayko)