V zoufalé snaze utéci náhlé pandemii se Andy (Martin Freeman) a Kay (Susie Porter) schovávají na hausbótu s jejich jednoroční dcerkou Rosie. Stanou se ale oběťmi útoku, při kterém Kay zemře a Andy je infikován a zbývá mu jen 48 hodin, než se transformuje do jednoho z těch, kterým se tak dlouho snažili unikat. Andy se proto sám musí vydat na riskantní cestu k nalezení nového opatrovníka pro své dítě. (Eleazar)

gemi

Celý příběh se točí okolo toho, že Andy je pitomec, který se do postapo světa plného zombíků fakt nehodí. Takže udělá fatální pitomost, která je tak blbá, že mu to až přejete. No a zbytek filmu se z toho snaží vyhrabat, jenže je to prostě tele, takže to není vůbec jednoduché... Hlavní problém filmu spočívá v dramaturgii. I průměrný díl TWD je napínavější než celý tento film. ()

Waldir

Ukážkový príklad toho, že nie každý námet je hodný celovečernej minutáže. Tam kde pôvodný krátkometrážny Cargo exceloval, tak tu celovečerný Cargo nefunguje v dôsledku spomínanej dĺžky, ktorá tvorí spolu s nenapaditým scenárom hlavný problém. Väčšina scén a postáv je vo filme len do počtu a preto aby tam jednoducho bola, neprispievajú pre vývoj príbehu žiadnym zásadným spôsobom. Dve hviezdičky dávam za atraktívny výber lokality a Martina Freemana. Netflix je čo sa týka produkcie filmov prekliatý, ale pevne verím že ma raz niečím tvorcovia prekvapia. ()

Sayko

Vzhledem k velmi známému herci Martinu Freemanovi jsem čekal pořádnou podívanou, ale té jsem se nedočkal. Herecký výkon Freemana byl samozřejmě výborný, toho prostě žeru.. ale celkově mi film přišel takový, mdlý. O pandemii jsme se nic nedozvěděli a "zombie" se objevovali, když to rejža zrovna potřeboval. Příběh tedy utahaný, nic moc neříkající, ale výběr destinace na jedničku, jelikož pokud nemáš prachy na CGI města, zajeď do Austrálie, tam to vypadá vylidněně dobře. No, takový průměrný film, v kině by to byl určitě lepší zážitek. Znovu už bych se nepodíval. ()

ricci.s

Predchádzajúci kraťas bol myšlienkovo celkom zaujímavý a nápaditý, a tak tvorcovia nakrútili vlastne to isté, iba v celovečernom formáte. Akurát museli logicky pridať pár vedľajších postáv, aby sa to mohlo dejovo niekam posúvať, no aj tie posuny boli iba minimálne. Pre mňa sa jedná o mierne sklamanie, pretože aj keď je to veľmi pekne natočené, dosť rýchlo to skĺzne do stereotypu a nejaké dve biedne scény s infikovanými je strašne málo na to, aby si to získalo moju pozornosť. 105-minútová prechádzka otca s deckom v postapokalyptickom svete môže byť teoreticky zaujímavá, pokiaľ každú chvíľu bojujú o prežitie a čelia útokom nemŕtvych (mnohým snímkom sa o aj podarilo), ale toto všetko tu chýba, a ani veľké emócie vo mne film nevyvolal. Priemer na jedno pozretie. ()

Raziel_cz

Nepamatuju si, že bych kdy viděl tak lidský zombie film. A to "lidský" myslím v pozitivním významu. Spousta jich je o lidském zlu, ale tenhle ukazuje především to dobré, a jestli někdo nepochopil, že to není horor, ale drama s přesahem, kde jsou oživlé mrtvoly jen manifestace mnohem aktuálnějších problémů, tak je mi ho líto. Krásně natočené, strhující, ze strany Martina Freemana výjimečně zahrané. Pro mě zatím absolutní letošní highlight. ()

• Malou Rosie „hrála“ dvojčata Lily Anne McPherson-Dobbins a Marlee Jane McPherson-Dobbins. (Masai)
  • Ve scéně, kdy se Andy (Martin Freeman) baví s Lorraine (Caren Pistorius) a má před sebou malou Rosie, tak ji ohrne klobouček. V dalších scénách má ale Rosie klobouček zase v normálním stavu. (Sayko)