poster

Manyeobogam (TV seriál)

 • Jižní Korea

  마녀보감

 • anglický

  Secret Healer

 • anglický

  Witch Exemplar

 • anglický

  Mirror of the Witch

Fantasy / Historický / Romantický / Thriller

Jižní Korea, 2016, 20x70 min

 • Jirka_Šč
  ***

  Po epizodě 15: Z velké části mnohokrát viděné. Určité, stále identicky vyslovované, fráze (jako když se někdo na něco ptá, oslovuje krále, atd.) dokáží iritovat. Stejná intonace jako v mnoha jiných seriálech a mnoha filmech (ako keby ich jedna zvuková karta mala). Už to tahá uši. I kulisy jsou mnohokrát viděné. Co dostává seriál z průměru, je Kim Sae-ron. Hraje postavu sedmnáctileté a později dvaadvacetileté dívky - ve svých aktuálně stále ještě patnácti letech! V mých očích nejlepší herečka na place a netuším (doufám), co z této holky ještě vyroste! (speciálně je cool, když jí zbělejí vlasy) ■ Po epizodě 18: Zatím 71%. Některé hloupé prvky porovnatelné se seriálem Faith, ve kterém si zlosynové chodili do přísně střeženého královského paláce jako do hypermarketu (přesto jsem tomu dal 4*). ■ Finálně: Snižuji hodnocení o hvězdičku. Porovnal jsem s věcmi, kterým jsem dal 4*, v závěru mě mnohé pasáže nudily a výraz tváře, který ze sebe v poslední scéně dostane Kim Sae-ron, to nezachrání. Přestože se jedná o pokus vyjádřit něco, co asi ještě žádná patnáctiletá herečka nevyjádřila. Video ost: https://www.youtube.com/watch?v=qM4EPNPQzw4(7.7.2016)

 • Krysap
  **

  Naprosto stejny nazor, jako Lama.lama. A pritom ten prvni dil byl luxusni.. Pak to zacalo byt cim dal vic nudnejsi.. skoda. Byli tam dobri herci, samotnej pribeh taky nebyl vubec spatnej. Ale to s tim palacem a naprosto zbytecnou strazi na mistech, kde museli byt nejvetsi profici.. to je proste k nasrani. Chcete neco od krale? No tak si k nemu zajdete, ne? Primo do jeho komnaty, maximalne date hlidacum par facek a oni vas pusti.. Tohle me stvalo uz ve vic serialech, ale tady to dosahlo vrcholu . Znova opakuju, skoda promarnenyho potencialu, co tohle drama melo.(30.7.2016)

 • Lama.Lama
  **

  No, začátek to mělo skvělý, pak už jsem to jen projížděla, protože to se vážně nedalo! Neustále se opakující schémata, do paláce si chodí kdo chce, jak chce, totální dějová debilita a mnoho dalšího mi nedovolí dát víc jak dvě hvězdy.(23.7.2016)

 • - Jun Heo (허준, 1537/1539 - 1615), v tomto případě ztvárněném jihokorejským hercem Shi-yoon Yoon, byl skutečnou historickou postavou pestrobarevných korejských dějin. Přinejmenším se to alespoň předpokládá. Vůbec jakýchkoliv zmínek o jeho životě je totiž jen velmi málo. Korejští historikové samozřejmě tvrdí, jak inteligentním ve skutečnosti byl a co všechno dokázal, co zakusil a čím si prošel. Do své pozice královského lékaře byl povýšen v devětadvaceti letech. Což je samo o sobě unikátní, protože běžnou praxí tehdy bylo se v daném věku ještě stále učit od svých učitelů a mistrů. Ale těžko říct, jak to ve skutečnosti bylo. Jun je dokonce autorem lékařského průvodce 'Dongui Bogam' (동의보감), který je stále i dnes považován za jednu z tradičních korejských lékařských knih, v níž lze objevit nejenom zaznamenané lékařské postupy, ale také seznam tehdy známých bylin a jejich účinků, tehdejších nemocí apod. Ba co víc, ještě i v současnosti se lze na území Jižní Koree setkat s jeho lékařskými postupy. A to možná právě proto, že se Jun během své praxe nevěnoval jen královské rodině a všem těm svým raritním bylinným extraktům, ale také prostým lidem, chudým a bez peněz, které léčil za použití obyčejných a všudypřítomných bylin, jež si mohli právě i oni dovolit. A aby věděli jak na to i bez jeho pomoci, psal jim dokonce ve srozumitelném přepisu korejského jazyka léčitelské postupy. Samaritán a člověk na svém místě. Není se tedy čemu divit, že se s jeho postavou lze setkat v tolika televizních či filmových ztvárněních: jihokorejský herec Soon-jae Lee, veterán jihokorejské kinematografie, jej v roce 1976 ztvárnil ve filmovém snímku Jibnyeom, In-seok Seo se o jeho postavu v roce 1994 opíral v televizní sérii Dongui Bogam, zatímco Joo-hyeok Kim a Han-byeol Kang se o jeho ztvárnění postarali během rozsáhlé televizní série Hur Jun, The Original Story. (Conspi)

 • - Herec Choi Sung-Won, ztvárňující v prvních epizodách vedlejší postavu ustrašeného přítele hlavního hrdiny Yoon Si-Yoona, odstoupil z seriálu, když mu v průběhu natáčení 4. 5. 2016 diagnostikovali leukémii v počátečním stádiu. (Jirka_Šč)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace