poster

Svůdná nenávist (TV film)

 • Česko

  Zabíjela nenávist

 • USA

  Seduced by Madness: The Diane Borchardt Story

 • Slovensko

  Zabíjala nenávisť

 • Slovensko

  Zvodná nenávisť

Thriller / Drama / Krimi

USA, 1996, 2x90 min

 • aLPaC
  ***

  Už dlouho jsem neviděl takovou svini, jako byla Ann-Margaret. Vzhledem k tomu, jak jsem ji nesnášel, je to pro herečku vlastně pocta za výborný výkon. To rozhodně o ostatních "kladných" postavách říci nemohu. Ti se opravdu chovali jak dementi. Celkově to není špatné, na TV film to ujde.(14.3.2014)

 • 66JIRINA
  ***

  skutečná událost Vražda - na kterousi učitelka najme své studenty. Šokující je, že docela slušný student se nechal přemluvit, pod psychickým nátlakem učitelky, která lhala o násilí jejího manžela. Byla to ale ona kdo doma dělal teror a násilí. Bohužel byla příliš dobrá herečka. Hlavně šlo paní Dianě o majetek, který chtěla zdědit a vydědit tak i manželovy děti. Svědomí chlapců je ale záhy prozradilo a vše vyšlo na povrch. Zničila hned několik životů - manželův, jeho dětí, a jeho rodičů a v neposlední řadě i jeho vrahů - hlavní strůjce vraždy byl hluboce přesvědčen o týrání paní Diany a věřil že jí pomáhá. Za takový čin ho ale nic neomlouvá a dostal doživotí s podmínkou propuštění po 40ceti letech. Film byl natočený na základě těchto skutečností - nemám co vytknout, snad jen přílišnou jednoduchost.(27.1.2013)

 • Luqi
  **

  Železo treba kuť kým je žeravé a tak za necelý rok a pol od rozsudku uzrel svetlo sveta tento "true story"................. Ono to pri takýchto filmoch býva zvykom, že to "true" sú len základné fakty a to ostatné je omáčka vymslená scenáristom a čím dlhší je film, tým tej omáčky je viac. Tento má 180 min................ Z hercov ma zaujal len T. Maguire, tak ako v Spidermanovi, už v tomto filme ukázal, že hrať mentálne zaostalých chlapcov mu ide veľmi dobre...............(31.8.2009)

 • adamulefa
  ***

  Tento film som videl keď som bol na návšteve u strýka a tety a pozerali sme to pretože nedávali nič lepšie. Musím povedať, že to nebolo najhoršie. Herecké výkony boli dosť obstojné, napätia tiež trochu bolo. Mladý Tobey Maguire ma prekvapil. I keď tá stopáž ... hmmm... 2x90. Podľa mňa by sa to zmestilo kľudne aj do 1x90 min.(18.8.2010)

 • Smok
  **

  Ann-Margret si rolu manipulátorskej mrchy a urazenej manželky strihla celkom presvedčivo, ovšem samotný námet neni taký hutný, aby uživil 2x90 minút.(19.9.2009)