Film je rekonštrukciou skutočnej udalosti. Rozpráva príbeh učiteľky, Diany Borchardtovej, ktorá si najala študentov strednej školy, aby najprv sledovali a neskôr zavraždili jej neverného muža. Film sa začína vraždou a potom sa vracia k udalostiam, ktoré k nej viedli. Vyšetrovanie vraždy vedie k zatknutiu a obvineniu Borchardtovej a zúčastnených tínedžerov. (oficiální text distributora)

66JIRINA

skutečná událost Vražda - na kterousi učitelka najme své studenty. Šokující je, že docela slušný student se nechal přemluvit, pod psychickým nátlakem učitelky, která lhala o násilí jejího manžela. Byla to ale ona kdo doma dělal teror a násilí. Bohužel byla příliš dobrá herečka. Hlavně šlo paní Dianě o majetek, který chtěla zdědit a vydědit tak i manželovy děti. Svědomí chlapců je ale záhy prozradilo a vše vyšlo na povrch. Zničila hned několik životů - manželův, jeho dětí, a jeho rodičů a v neposlední řadě i jeho vrahů - hlavní strůjce vraždy byl hluboce přesvědčen o týrání paní Diany a věřil že jí pomáhá. Za takový čin ho ale nic neomlouvá a dostal doživotí s podmínkou propuštění po 40ceti letech. Film byl natočený na základě těchto skutečností - nemám co vytknout, snad jen přílišnou jednoduchost. ()

Smok

Ann-Margret si rolu manipulátorskej mrchy a urazenej manželky strihla celkom presvedčivo, ovšem samotný námet neni taký hutný, aby uživil 2x90 minút. ()

Luqi

Železo treba kuť kým je žeravé a tak za necelý rok a pol od rozsudku uzrel svetlo sveta tento "true story"................. Ono to pri takýchto filmoch býva zvykom, že to "true" sú len základné fakty a to ostatné je omáčka vymslená scenáristom a čím dlhší je film, tým tej omáčky je viac. Tento má 180 min................ Z hercov ma zaujal len T. Maguire, tak ako v Spidermanovi, už v tomto filme ukázal, že hrať mentálne zaostalých chlapcov mu ide veľmi dobre............... ()

adamulefa

Tento film som videl keď som bol na návšteve u strýka a tety a pozerali sme to pretože nedávali nič lepšie. Musím povedať, že to nebolo najhoršie. Herecké výkony boli dosť obstojné, napätia tiež trochu bolo. Mladý Tobey Maguire ma prekvapil. I keď tá stopáž ... hmmm... 2x90. Podľa mňa by sa to zmestilo kľudne aj do 1x90 min. ()

aLPaC

Už dlouho jsem neviděl takovou svini, jako byla Ann-Margaret. Vzhledem k tomu, jak jsem ji nesnášel, je to pro herečku vlastně pocta za výborný výkon. To rozhodně o ostatních "kladných" postavách říci nemohu. Ti se opravdu chovali jak dementi. Celkově to není špatné, na TV film to ujde. ()