Mladý floutek Merivel je talentovaným adeptem lékařského řemesla, víc než studiem a knihami je však zaujat proháněním sukní a hledáním způsobů, jak si bez většího úsilí co nejblahobytněji užívat. A pokud život u dvora znamená vzdát se kariéry doktora i vlastní svobody, budiž, za ten přepych a pohodlí to přece stojí. Nebo ne? Budoucí Iron Man a Sherlock Holmes se skvěle popasoval s rolí zhýčkaného přestárlého puberťáka a jeho trnitou cestou za dospělostí. Před lety mě první polovina filmu nudila, druhá nadchla a závěr dojal. Momentálně mě první polovina tolik nenudila, druhá se mi líbila a závěr... moučkovým cukrem posypaný turecký med s cukrovou vatou, brrrrrr. Pozitivní dojem každopádně přetrval - hlavně díky perfektní dobové atmosféře, výbornému obsazení a s tím souvisejícími hereckými výkony. 74%(11.7.2011)

Štěstí je vratkavá věc, stejně jako králova přízeň. Proto je třeba s obojím nakládat s rozumem o čemž se přesvědčil skvělý Downey jako talentovaný lékař. Pěkně pochmurné vyobrazení středověku, kde se mísila opulentní krása královksých zahrad se špínoou obyčejných ulic a všudypřítomnou smrtí. I zbytek osazenska velmi dobrý.(4.1.2011)

Neštandardný historický film z obdobia, ktoré sa na filmové plátna tak často nedostáva. Za pozornosť určite stoja Oskarmi ovenčená výprava a kostýmy, ale aj veľmi dobré herecké výkony a hudba. Po dejovej stránke ma už film tak neupútal a to i napriek tomu, že sleduje mnohé zaujímavé historické udalosti (morová epidémia a požiar v Londýne). 6/10(8.2.2011)

• Heroine

Docela pozoruhodný film, který na můj vkus až příliš rychle střídá žánry. Pohybuje se od lehce trapné komedie, přes romantiku a zamilovanost, drama a neopětovanou lásku, následuje psychologicky originální vztah lékaře a bláznivé ženy, potom chvilka katastrofy, smrt dítěte, a nakonec všechno dopadne dobře. I když má film dobré herce, něco mu chybělo. Nevím přesně co, ale jako by mi každý ze zde zmíněných žánrů přišel v tomhle filmu mírně nepovedený.(12.9.2011)

Přestože se mi novověk snažili vyučující na FF systematicky znechucovat po dobu několika let a částečně uspěli, zůstala pro mě i tak určitá slabost pro tuto dobu, takže jsem si tento snímek odehrávající se v období restaurace Stuartovské monarchie (restaurace - restoration - znovunastolení na trůn, takže nečekejte žádný film o tom, jak si Karel II. otevřel restauraci a vařil tam, zatímco mu Downey léčil psa :-)) velmi užil. Zezačátku jsem se trochu nudil a přišlo mi to o ničem, ale postupně se rozehrál moc zajímavý příběh se skvělými postavami ztvárněnými skvělými herci. Downeyho snad ani není potřeba zmiňovat (po těch iron manech nebo Sherlockovi je docela nezvyk ho vidět oholenýho :-)), dále mě zaujal Sam Neill coby démonický král Karel II., jednoduchá, pološílená a geniální Meg Ryan a v neposlední řadě také Ian McKellen, který hrál sice malou roli, ale dodával jí správné charisma.(4.1.2012)