poster

Čas smyslnosti

 • USA

  Restoration

Drama / Historický / Romantický / Životopisný

USA, 1995, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Phobia
  ****

  Mladý floutek Merivel je talentovaným adeptem lékařského řemesla, víc než studiem a knihami je však zaujat proháněním sukní a hledáním způsobů, jak si bez většího úsilí co nejblahobytněji užívat. A pokud život u dvora znamená vzdát se kariéry doktora i vlastní svobody, budiž, za ten přepych a pohodlí to přece stojí. Nebo ne? Budoucí Iron Man a Sherlock Holmes se skvěle popasoval s rolí zhýčkaného přestárlého puberťáka a jeho trnitou cestou za dospělostí. Před lety mě první polovina filmu nudila, druhá nadchla a závěr dojal. Momentálně mě první polovina tolik nenudila, druhá se mi líbila a závěr... moučkovým cukrem posypaný turecký med s cukrovou vatou, brrrrrr. Pozitivní dojem každopádně přetrval - hlavně díky perfektní dobové atmosféře, výbornému obsazení a s tím souvisejícími hereckými výkony. 74%(11.7.2011)

 • Radyo
  ****

  Zajímavě pojaté historické drama, které dostalo zaslouženého Oscara za kostýmy. Vynikající výkon předvádí v hlavní roli "trestanec" Robert Downey Jr., ale ve filmu je možné spatřit i další známé tváře. Film samotný kromě obdivuhodných kostýmů nabízí i děj, který by měl diváka zaujmout, protože se v žádném případě nesnaží ono renesanční období nikterak idealizovat, naopak má sklon ukázat tuto dobu v takovém světle, v jakém ji asi viděli naši předkové, kteří v těch časech žili.(5.7.2003)

 • Pecival
  ****

  Štěstí je vratkavá věc, stejně jako králova přízeň. Proto je třeba s obojím nakládat s rozumem o čemž se přesvědčil skvělý Downey jako talentovaný lékař. Pěkně pochmurné vyobrazení středověku, kde se mísila opulentní krása královksých zahrad se špínoou obyčejných ulic a všudypřítomnou smrtí. I zbytek osazenska velmi dobrý.(4.1.2011)

 • misterz
  ***

  Myslím, že film po obsahovej aj pocitovej stránke ani zďaleka nevyťažil toľko, čo vzhľadom na svoj námet mohol. Navyše R. Downey Jr. sa mi do historických snímkov nehodí, naproti tomu v tomto smere aspoň veľká vďaka za D. Thewlisa a krásnu Polly Walker (jej sláva však ešte iba prišla a to so seriálom Rím). Dejová linka síce nebola žiadne terno, ale aspoň nenudila a na záver prišla aj s pekným a hrejivým morálnym odkazom. Najviac sa mi ale páčila výprava a kostýmy, tie boli vskutku veľkolepé. Lepší priemer. 65/100(7.4.2017)

 • B!shop
  ****

  Hodne prijemny prekvapeni a to prakticky ve vsech smerech. Film ma paradni kulisy a jeste uzasnejsi kostymy (zaslouzeny oskary), hraje paradni hudba, pribeh sice neni nejak extremne originalni, ale precejen to nepusobi dojmem uz videneho, stane se tu spousta zajimavejch veci a nevyhejba se ani tem drsnejsim jako je mor a je svizne natocenej. No a pak tu je skvely obsazeni. Vsem vevodi Downey, kteryho bych v podobnym typu filmu necekal, ale zvlad to na vybornou, pak tu jsou v mensich, ale vyznamnejch rolich Neill, Thewlis a McKellen a vsichni tri rovnez paradni, Meg Ryan, ktera dostala vetsi prilezitost nez jakou ma bezne ve vsech tech svejch romantickejch komediich a celkem ji slusne vyuzila. No a je tu pouze jeden, kterej to kazi. Hugh Grant, nejen, ze vypada jak homoklada nejtezsiho kalibru, ale navic je silne nesympatickej a proste mi sem nesed. Takze celkove dobre natoceny a obsazeny historicky drama, ktery me zaujalo a bavilo od zacatku do konce.(9.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace