Čas smyslnosti

Restoration

Drama / Historický / Romantický / Životopisný

USA, 1995, 117 min

Historicky film odohravajuci sa v 17. storoci o premene jedneho bezstarostneho chlapika, ktory si rad uziva so zenami na zodpovedneho chlapa, ktory lieci ludi. Pôsobi to ako zivotopisny film a aj ked si miestami hlavny hrdina musi vytrpiet par nepeknych veci, tak to ma cely cas prijemnu pohodovu atmosferu. Velkym plusom filmu su skvele herecke vykony. Ci uz Roberta Downeyho v hlavnej ulohe, ktoremu ten prerod bez pochybnosti verime a pritom si divaka ziska od zaciatku aj ked je este len bezstarostny suknickar. Vo vedlajsich ulohach sa mihne mnoho kvalitnych hercov. Mna najviac prekvapila Meg Ryan, ktoru nemusim, ale v tomto filme si jej pomätena postava hned ziskala moje srdce. Dokonca aj ten sladky zaver k celkovemu vyzneniu filmu perfektne sedi. Na to, ze je to maly film v ktorom sa len keca, tak prekvapi velkolepa vyprava, ktora vyzera fakt pôsobivo. Vysledkom je nadherny dobový film pre citlivejsie duše. Pochvalu si zasluži aj hviezdne obsadeny CZ dabing. 7/10.(7.5.2017)

Myslím, že film po obsahovej aj pocitovej stránke ani zďaleka nevyťažil toľko, čo vzhľadom na svoj námet mohol. Navyše R. Downey Jr. sa mi do historických snímkov nehodí, naproti tomu v tomto smere aspoň veľká vďaka za D. Thewlisa a krásnu Polly Walker (jej sláva však ešte iba prišla a to so seriálom Rím). Dejová linka síce nebola žiadne terno, ale aspoň nenudila a na záver prišla aj s pekným a hrejivým morálnym odkazom. Najviac sa mi ale páčila výprava a kostýmy, tie boli vskutku veľkolepé. Lepší priemer. 65/100(7.4.2017)

Doktor Merivel zažil čas smyslnosti, čas nesmyslnosti i čas smysluplnosti a sám poznal, že jakkoli se to první blýská a třpytí, pod povrchem není nic, co by stálo za řeč, zatímco pod nánosy špíny a lidského utrpení lze najít ty pravé hodnoty. Nosné téma doplněné kvalitním obsazením a propracovanou výpravou – ale mě to vůbec nechytlo. Hlavní postava mi byla ukradená jak sáňky v létě, král (Sam Neill) byl zajímavý jen jako ukázka, jak málo charismatu může tak slibná postava mít a Hugh Grant je tak nahastrošený, že není prakticky k poznání. Je to dobrý film, ale bohužel mě minul tak širokým obloukem, že jsem ho zapomněla dřív, než skončil.(9.9.2014)

Robert Downey Jr. dokázal, že už tehdy to prostě měl v sobě. Dokázal skvěle zahrát jak toho nezodpovědného floutka na začátku, tak toho zodpovědného správňáka na konci a obojí mu šlo na výbornou. Škoda těch jeho problémů s drogami a podobně, mohl být prvotřídní hvězda mnohem, mnohem dřív. Kromě toho bych chtěl vyzdvihnout Howardovu hudbu, která byla vskutku výborná a k tomu filmu maximálně sedla.(21.5.2012)

Pribeh lekare (znovu uzasny Robert Downey Jr.) se odehrava v Anglii 17.stoleti, kde se monarchie znovu vraci na trun a penez dychtivy lekar se dostava az ke krali, ktery mu dava lekci ze zivota. Behem cesty probuzeni se vraci od prostopasnickeho zivota ke sve stare profesi. Nekteri herci ve velmi netradicnich rolich, ale proc ne. Celkovy pocit prekvapive prijemny a vyprava je prekypuje barevnosti a je uzasna. 80%(31.10.2009)