Vlaštovky a Amazonky (festivalový název)

• Irsko

Scénografie:

Suzie Davies

Kostýmy:

Amy Roberts

Příjemný rodinný film s moc pěknou hudbou, která z toho je pro mě tím nejlepším a uvažuji, že se zkusím kouknout po soundtracku. Jinak je to taková pohodová dobrodružná jízda a člověk se trochu vrací do svých dětských let, kdy (aspoň někteří) zažívali obdobná (bez těch dospěláků) dobrodružství. Já tedy ano. Ta výprava s jezerem, ostrovem a nejbližším okolím byla fajn a hodně mě by mě to lákalo k návštěvě. Temnější stránka příběhu tomu dodává dospěláčtější ráz a hlavně určitý punc napětí. Ale příběhově jsem si stejně nejvíce užíval to soupeření i spojení Vlaštovek a Amazonek. Dětští herci byli víceméně přirození, což pak jen podtrhuje dobré dojmy ze sledování.(5.3.2017)

Co mě nejvíc vadí, je špionážní téma. Jednak v původní knize není, jednak dostalo až moc prostoru na úkor ostatního. Rozumím, chtěli to atraktivnější pro současné děti, vycházeli z úvahy, že sám Ransome špiónem byl (pro MI6). Ale stejně mi to tam nesedne a zabralo to až moc místa. Což je škoda, protože když to vyškrtnu, podařilo se pěkně zachytit charaktery, prostředí, atmosféru a bylo pár okamžiků, kdy se mi líbilo moc. ■ "Vlaštovky a Amazonky navždy!" ■ Úvaha: Proč se filmy tolik zaměřují na první knihu? Moc bych si přál Zamrzlou loď kapitána Flinta, Velkou severní nebo Holubí poštu. ■ Jednu * navíc za to, že se do tohoto filmu pustili. ■ Nacházím nečekaný článek: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/bbc-ransomovy-vlastovky-a-amazonky-maji-necekanou-syrskou-linii/1384541(3.4.2017)

Dobrý rodinný film, kterých už se také nevidí tolik. Pravda, je to remake (respektive nová adaptace původní knihy), ale i tak si myslím, že jsou zde velmi dobře zvládnuté postavy - dětské i dospělé - a celkově děj, který je až překvapivě napínaví. Výborně vybraní britští herci tomu pak jen dodávají ještě trochu větší punc, než jaký by film měl bez nich.(10.1.2017)

• dvd-L

Mohu potvrdit, že filmová adaptace z roku 2016 působí jakoby předlohu psala Enid Blytonová a ne Arthur Ransome. Bohužel. Z celého filmu se mi nejvíc líbila první polovina traileru.(21.7.2017)

Nové zpracování knihy, kterou napsal Arthur Ransome, která už byla zfilmovaná v roce 1974 a ještě dříve v roce 1964 dokonce jako televizní seriál. Příběhy o prázdninovém dobrodružství dětí a mládeže byly vždy v jistém smyslu přitažlivé nejen u nás. V tomto případě se jedná o zážitky na jezeře s plachetnicemi a bojem o ostrov. A protože se děj odehrává v roce 1929, kdy se to agenty všude jen hemžilo, muselo to být prostě i zde. Příběh je značně odlehčený, takže nic nervy drásajícího se tu v žádném případě nekoná. Jedná se o pouhopouhý dětský příběh se všemi svými sounáležitostmi. Takže jednoduše řečeno obyčejný rodinný film. Koncepce zpracování je spíše televizní, ale vzhledem k dosavadní tvorbě režisérky není divu. Film je to příjemný, zachycující ducha své doby. Ruku na srdce, kdo by nechtěl prožít to co oni.(22.10.2017)

Takovy trochu mene povedeny TinTin, nicmene pro mensi deti v pohode film. Hlavne to neberte nikdo moc vazne, na coz jsou tu na CSFD nekorunovani experti.(21.1.2017)