Tajný život koček (TV film)

The Secret Life of Cats

Dokumentární

Velká Británie, 2014, 47 min

Michael Kruk

Martin Clunes

Je to tak na hranici mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Je to velmi pěkně a mile udělaný dokument, ve kterém je několik velmi povedených záběrů. Dozvíme se zde také několik zajímavostí o kočkách a jejich chování. Velmi rychle to uteklo a je to prostě takový fajn dokument - vyprávění - příběh. Možná bych uvítal ještě více faktů a nějakých vědeckých rozborů, ale to by bylo asi na jiný typ dokumentu. Ale u mě spokojenost. Howgh!(14.7.2016)

Příjemný, lehce roztomilý dokument.(31.12.2017)

Už viac ako päť rokov sa nám po dvore okolo domu motá kocúr. Prišiel ako malé mača a teraz je z neho už mladý, nebojácny, sebavedomý kocúrisko. Dostal oficiálne meno José Mário dos Santos Félix Mourinho. Familiárne skrátené na Muríňo. Jemu je to aj tak vcelku jedno. No je to veselé stvorenie. Kočičák. Keď som sledoval anglický dokumentárny film "Tajný život koček", tak mi vkuse behal po mysli náš Muríňo a hovoril som si, že i on sa správa presne tak ako tie mačky v tomto snímku. ****(11.1.2018)

Jako kočkofil a spolubydlící tohoto hrdého tvora jsem se utvrdil v tom, že má náklonnost ke kočkám je oprávněná. Dokument byl plný zajímavých informací. Kéž by každá z malých šelmiček mohla pomáhat lidem zklidňovat srdce a ti by jim ho na oplátku věnovali.(4.1.2018)

Odpočinkový dokument, který mě naučil mhouřit oči na kočky a prozradil mi, co tak zaujatě sledují v trávě, když tam podle mě zrovna vůbec nic není (teda až na tu trávu). Zajímavá fakta jsou dokreslena příběhy několika konkrétních koček, které svolily k účasti na natáčení. Možná je toho dokreslujícího vyprávění až moc - ocenila bych spíš trochu víc faktografie, ale i tak jsem se dozvěděla mnoho zajímavostí a navíc si v dobré kočičí společnosti nádherně zarelaxovala. Pohodový dokument na páteční večer.(14.7.2016)