poster

Stvoření světa

 • Francie

  La création du monde

 • anglický

  The Creation of the World

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

Francie / Československo, 1957, 80 min

Režie:

Eduard Hofman

Kamera:

Zdenka Hajdová
(další profese)
 • Marek1991
  ***

  Spočiatku som sa zabával, neskôr už ani nie, skôr to nudilo. Navyše je jasné, že život musel vzniknúť úplne inak, aj to s tými dinosaurami, neviem, ťažko hodnotiť. Je to tak pre deti vo veľmi nízkom veku, už trocha múdrejšie by si však zaslúžili niečo iné. Animácia zodpovedá roku, v ktorom to vyrobili, no genialitu v tom akosi nenachádzam.(15.2.2014)

 • Eruntano
  *****

  Krásná pohádka s nekonečnou zásobou úžasných nápadů jak ztvárnit různé detaily "božské tvorby" a s perfektně zákeřným pekelníkem. Werich je úžasný vypravěč a hudba (bez ohledu na slabší textovou složku) mi připadá též velmi dobrá. Celkový dojem pak nemůže být jiný než výborný. Též nejsem věřící jako mnozí, ale nechápu, proč by mi biblické téma mělo kazit požitek z filmu nebo jeho příběhu. Nepřipadal mi nijak nebezpečný...(7.10.2007)

 • Elfias Dóže
  *****

  Jako dítě jsem to miloval a jako novopečený kreacionista si to také nepochybně užiji, takže svých 5 hvězdiček si sám u sebe obhájím, i když souhlasím s argumenty, jenž vyčítají, že majorita hodnoticích střílí plný zásobník jenom podle svých dětských vzpomínek. To mě ale nějak nepohoršuje, u pohádek tomu rozumím - ale zároveň se mi dere na rozum otázka, jak co nejobjektivnějším způsobem ohodnotit pohádku? 85%(27.11.2012)

 • sportovec
  *****

  Jeden z vrcholů nejen národního, ale patrně i evropského a světového animovaného filmu nezapře svůj levicový půdorys. Činí tak ovšem ve vzácné vyváženosti taktnosti námětu, scénáře, animace i mluveného slova. K této věci přímo predestinovaný Werich je dalším pozitivním rozměrem této rozverné adaptace biblického tématu. Pokud někoho zaráží její dětské pojetí "zezdola" s pohledem upřeně a zpytavě směřujícím k tomu nedostupnému světu velkých, dospělých a nedotknutelných, je nutné připomenout, že podobná osvojování ujverzálního tématu jsou v lidské historii běžná a že na ně naše doba nemá monopol (připomínám pozoruhodnou knihu ČERNOŠSKÝ PÁNBŮH A PÁNI IZRAELITI nebo lidové hry našeho dávnějšího novověku XVIII. a XIX. století). Vkus a takt, s jakým je toto téma pojednáno, jsou nenapadnutelné a obdivu hodné. Do ryze francouzské látky byl určitě se zdarem promítnut i jemný český humor a všetečná všeshazující zvědavost. Dospělého dětství nikdy není dost. Tento film je něžnou obhajobou této neodstranitelné pravdy. A nejen jí.(28.8.2007)

 • Boss321
  ****

  Krásný animák, který vtipně podává "biblické" stvoření světa. Komentáře Jana Wericha jsou naprosto úžasné!! Tohle by se mělo povinně pouštěm všem malým dětem. A to je jediný důvod proč nedávám plný počet, protože jsem měl šanci tento snímek shlédnout až jako 20-ti letý, tak nebyla možnost plně docenit genialitu tohoto snímku, ale určitě všem doporučuji, opravdu krásné zpracování....(21.12.2008)

 • - S Werichovým komentárom bol film premietaný aj vo Francúzsku, opatrený francúzskymi titulkami. (Raccoon.city)

 • - Jedná se o první celovečerní film studia Bratři v triku. (Zdroj: Panáčci na plátně) (M.B)

 • - Komunistický režim film zakázal z důvodu znázornění boha a rokenrolu. (fiLLthe3DD)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace