Stvoření světa

Francie / Československo, 1957, 80 min

Eduard Hofman

Zdenka Hajdová
  • Frajer42

Jo, tenhle film, že měl být filmem pěkným? Řekněte mi, a tentokrát už mi nelžete, co k sakru berete? Nepěkný sled snímku, které na sebe navazují tak hloupě, že tohle opravdu za animaci považovat nelze. Několikrát jsem měl silné nutkání tento nesmysl vypnout a jediné co mě přesvědčilo, abych to nedělal byl snad komentář Jana Wericha, kterého mimo jiné uznávám a chovám vůči němu určitou úctu. Sem tam zazní melodický song, a to je všechno. Jakýsi vousatý stařík neustále tvoří svět a bezpohlavní ďáblík mu jeho tvorbu neustále upgraduje, což se staříkovi nelíbí, tak ho taky čas od času napomene. Bibli a podobné zbytečné nesmysly vycházející z lidové tvořivost znám asi jen tak, aby se neřeklo. Přesto tenhle film se s ní rozchází snad na každém kroku. Tudíž se prostě neubráním dojmu, že je to naprosto zbytečná a dnes už i divácky neatraktivní pohádka. Odpad! Jednoznačně!(31.12.2011)

Velice vtipné a nápadité podání Bible, kde Pánbůh i ďábel využívají sem tam i nějakou tu "hi-tech" věcičku :-) Ovšem dojem mi trochu zkazili ty budovatelský ódy a komentáře ( Kam patří srdce mé? - Doleva, protože je červené! ), kvůli kterým jsem měl chuť přepnout na jiný vysílací kanál. . . . . Nicméně je to dáno dobou, ve které to vznikalo - minulost se už změnit nedá. Bohužel.(29.12.2006)

Krásně nakreslené. Ta barevnost je velmi příjemná a pro děti určitě poutavá. Mě se vždycky líbila, jakou radost jsem měla, když se konečně povedlo rožnout. Příběh ze Starého zákona je zde pojat velmi nevtíravě a každý si zapamtuje, že svět byl stvořen za šest dní + sedmý den odpočinek a že vrcholem byl Adam a Eva, která byla "vyrobena" z Adamova žebra.(19.2.2008)

Když jsem byl malý, zeptal sem se rodičů co je to ta BIBLE?? Co se v ní píše?? A jak tedy bůh udělal ten svět? No a rodiče mi pustily tento hezký filmeček a já k němu mám pořád jistý nostalgický vztah a vždy, když ho česká televize o Vánocích zařadí do programu, neodolám a podívám se na něho. Je to prostě nádhera!!! Animace je jednoduchá, ale účelná a hezká. Film s humorem, elegancí a notnou dávkou nadsázky prezentuje jak Bůh ten náš svět vlastně stvořil a že se u toho, chlapík, zapotil. Nesmím zapomenout na perfektní komentář pana Wericha - jeho "BUDIŽ SVĚTLO!!!" ve mě rezonuje ještě dnes. Tento film je klasikou mezi českými kreslenými filmy a kdo neviděl, není čech :) Myslim, myslim nevím dál, co bych ještě udělal.(2.8.2006)

Celkom príjemná a vtipná variácia na biblické Stvorenie sveta, ktoré našťastie veľmi neurazí biblickú správu veď nakoniec prvých sedem "dní" je tam vykreslených celkom verne. Už tie prídavky - čertíkovia, anjelikovia, zosmiešnenie Boha sa mi už veľmi nepáčilo, takže vyššie hodnotenie žiaľ dať nemôžem.(12.2.2011)

• - Komunistický režim film zakázal z důvodu znázornění boha a rokenrolu. (fiLLthe3DD)

• - S Werichovým komentárom bol film premietaný aj vo Francúzsku, opatrený francúzskymi titulkami. (Raccoon.city)

• - Jedná se o první celovečerní film studia Bratři v triku. (Zdroj: Panáčci na plátně) (M.B)