poster

Hledání (TV film)

 • USA

  Looking: The Movie

Komedie / Drama

USA, 2016, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Narya89
  ***

  Závěr úžasného seriálu Looking z produkce HBO pro mě byl jednoznačným zklamáním. Patrick dokázal akorát utéct od problémů a neshod, které v každém vztahu dříve či později přijdou, a myslel si, jak si tím zázračné srovná život a dospěje. Guess what, sám sobě se utéct nedá a návrat do stejného prostředí to pouze potvrdil, neboť z Patricka opět udělal toho malého vystraseneho klučíka, co se boji rozhodování jako čert kříže a vlastně tak úplně neví, co a koho chce. Rádoby dospělý Patty tak nejdřív svede sotva zletileho hošíka, následně při hledání closure akorát probudí staré emoce v chudáku Kevinovi a v komickem závěru se během pěti minut rozhodne pro náhle single Richieho, o kterém ještě před chvílí říkal, že nemá zájem a že mezi nimi nic není. Chápu, že pocit viny je silný a také Patrickova chronická obava, aby nepromarnil žádnou šanci,ho přiměje, aby ji, resp. ho popadl za pačesy a už nepustil, nicméně z hlediska růstu charakteru tam vidím minimální posun a upřímně Richie je pro mě nejvíc nemastna neslaná postava, která se chová tak trochu neemočně až autisticky a o nějaké chemii nemůže být ani řeč, narozdil od charismatickeho Russella, který kvůli Patrickovi i uronil slzu a jediný ho dokázal tváří v tvář konfrontovat s jeho nedospelosti, což si P raději nechtěl připustit a tak opět utekl, tentokrát do bezpečné ale nikam neposouvajici náruče Richieho. Na tohle jsem fakt musela čekat celý rok?(26.7.2016)

 • Mikeel
  ***

  Tak, jak mě seriál nadchnul, tak mě závěrečný film zklamal. Ukončení dějových linek bylo hrozně zkratkovité, tak nějak bez emocí a oproti tomu, na co jsme byli zvyklí, málo uvěřitelné. Na jednu stranu to tvůrcům nejde zas tak moc vyčítat. To, že byl seriál nucen skončit, mu velmi uškodilo a natočit plnohodnotný závěr nebyl nijak lehký úkol. I tak bylo očividné, že se Looking snaží o definitivní tečku a jakýsi pomyslný happyend, což je to poslední, co bych očekával. Ano, stále tu jsou hodnotné a pravdivé myšlenky, scénář se stále přimyká k autenticitě životních situací a na obsazení se stále sympaticky kouká. Problém spíš vidím v tom, že dějově nedošlo ve filmu - a v návaznosti na seriál - k žádnému posunu, což je škoda. Hledání to nevyšlo nyní, tak snad to jinému žánrově podobnému titulu vyjde příště.(27.7.2016)

 • kaylin
  ***

  Možná je to tím, že jsem nesledoval seriál, tak nemám k postavám potřebný vztah, ale tak nějak si nemůžu pomoct, zas tak mi to převratné nepřijde, ale to bude asi tím, že se na vztah dvojice, kdy oba jsou stejného pohlaví, dívám celkem normálně. Tenhle film je prostě o tom, že každý má svoje problémy a snaží se je řešit, ať už blbě nebo dobře.(16.8.2016)

 • novoten
  *****

  Třetí série by hrdinům ze San Francisca slušela ještě o něco lépe a scéna dialogu v kavárně by rozhodně byla nejlepší epizodou vůbec, ale přesto to Andrew Haigh dokázal. Spojil vymodlené finále s téměř nepřebernou lavinou pravdivých vět a loučí se tak s celým seriálem snad až osudově. Po půldruhé hodince rozhovorů ze života se snad každý, koho někdy vztahy jen trochu potrápily, musí zamyslet nad tím, kam směřuje nebo kam by směřovat chtěl. Nebo nad tím, že ti, kteří se chovají tak trochu jako svině, schovávají někde hluboko nenávratně zlomené srdce. Nebo nad tím, že i když to myslíme dobře, může nás ten druhý vnímat (a často naprosto oprávněně) jako zbabělce. Nebo zkrátka jenom nad tím, že i když se stokrát spálíme, tak sami zůstat nechceme. Děkuju ti, Patricku. Těch životních lekcí a facek mi jen málokterá postava osvětlila tolik, jako se to povedlo tobě.(26.7.2016)

 • Linzi
  ****

  Fakt nechápu lidi, kteří tento a podobné filmy hodnotí odpadem a pak tu strašně nadávají na buzny a podobně. Tak proč se na to díváte? Proč vyhledáváte témata, která vám nejsou po chuti? Nepochopím prostě.... Když vím, že na něco nejsem, tak to snad nevyhledávám, ne?! ... A to už vůbec nemluvím, jak každý má plnou hubu keců o tom, jak naše společnost je vůči gayům tolerantní... No, hahaha... Kecy... Stačí zabruslit do komentářů a diskuzí na webu (a nejen tam). ...(13.1.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace