Reklama

Reklama

Střed mého světa

  • Německo Die Mitte der Welt (více)

Po návratu z letního kurzu francouzštiny zjistí sedmnáctiletý Phil, že jeho rodné městečko zasáhla silná bouře. Otřes však neutrpěly jen perfektně upravené zahrádky. Mezi jeho matkou a sestrou panuje podivné dusno, kterému neumí přijít na kloub. Aby unikl napjaté atmosféře, tráví zbytek léta pojídáním zmrzliny a hraním “oblíkaček” s nejlepší kamarádkou Kat. S novým školním rokem přijde i nový student – pohledný a tajemný Nicholas. Poblázněný Phil pozoruje objekt svého zájmu, jak běhá po škole na stadionu, a je štěstím bez sebe, když začne Nicholas opětovat jeho city. Jakmile se však projeví nestálost jeho první lásky, Phil si uvědomí, že se musí nejprve vypořádat s problémy ze své minulosti, aby mohl ustát ty současné. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Recenze (30)

Disk 

všechny recenze uživatele

Byl jsem k filmu zpočátku dosti nedůvěřivý, ale nakonec si mě Střed mého světa získal. Je to fantastické rodinné drama s parádními hereckými výkony a skvěle vystaveným scénářem. V centru pozornosti se objevují dvě dvojice, konkrétně matka (skvělá Sabine Timoteo) a dcera a syn a jeho přítel. Právě druhá jmenovaná dvojice je sice na vedlejší koleji, nicméně oba herci jsou jsou úžasní a jejich chemie je absolutně přirozená. To potvrzují i jejich četné kontaktní scény, kde jsou Louis Hofmann a Jannik Schümann viděni, jak je Pánbůh stvořil. Musím říci, že na oba byl nádherný pohled, hlavně Jannik Schümann se nenechal zahanbit. Fakt skvělý divácký zážitek. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Pustil jsem si to ze zájmu pro evropský film. Unavený, očekávající relax a odpočinek v nadcházejících dvou hodinách. To vše samozřejmě aniž bych si přečetl obsah. Kdybych věděl, že si mám navléct tepláky, abych se alespoň sladil s některými postavami ve filmu, tak to možná bude stravitelnější. Takhle to místy bylo docela na vypnutí. A nemůže za to jenom podstata příběhu, ale i nuda, jakým byl natočen. Jediné plus shledávám na kameře, která místy vykouzlila zajímavé a pěkné kreace, které film alespoň na chvíli ozvláštnili. Jinak nic moc. ()

Reklama

Eodeon 

všechny recenze uživatele

typicky schematický zástupce německých snah o obdobu new queer cinema, typicky umělohmotné "drama" poskládané z neobjevného repertoáru pseudoproblémů a předvídatelné pro přemíru tropů a klišé, typicky tematicky povrchní a nanicovatý "feel good flick," poněkud dosebezahleděný a v menší míře chcípácký a vlezlý kýč. možná ne až tak plakátový a motivační jako braková Letní bouře, možná ne až tak nepřesvědčivý ve své manipulativnosti a rozhodně mnohem lépe zahraný, ale pořád jen kýč. ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Velmi dobré. Paradoxně nanic je tady celá ta vedlejší queer linie s Philem a Nicholasem, která nenabízí nic nového. Ovšem, co stojí za pozornost, je skvěle vybudovaný rodinný thriller, v jehož středu stojí věčně rozháraná matka (vynikající Sabine Timoteo), která kašle na partnery i obvyklé konvence, a frustrovaná dospívající dcera (Ada Philine Stappenbeck). Škoda, že současná německá filmová tvorba zůstává stranou širšího diváckého zájmu. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Německo patří k zemím, které filmy s LGBT tématikou opravdu umí. Die Mitte der Welt není výjimka, i když jsem očekávala, že snímek se bude více věnovat vztahu mezi chlapci. Jejich setkání a následný vznik vztahu je zpracován velmi rychle, bez nějaké postupně budované chemie či vzájemného poznávání. Snímek se více zaměřuje na rodinné zázemí hlavní postavy v podání Louise Hofmanna. Louise jsem prvně poznala ve výborném dramatu Freistatt a poté jsem ho viděla v drsném Under Sandet. Postupně nám jsou odkrývány rodinné vazby, vztahy a dlouho zamlčované bolestné skutečnosti. Vztah mezi hochy je tak nějak decentně odsunut na vedlejší kolej, aby se mezitím mohlo začít odvíjet poctivé rodinné drama. Skvěle natočený, i zahraný snímek, jen jsem očekávala větší přínos toho gay faktoru:) ()

Galerie (23)

Reklama

Reklama