poster

Střed mého světa

 • Německo

  Die Mitte der Welt

 • Rakousko

  Die Mitte der Welt

 • Slovensko

  Stred môjho sveta

  (festivalový název)
 • USA

  Center of My World

 • Velká Británie

  Center of My World

Drama

Německo / Rakousko, 2016, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tomeš
  ****

  Pěkně zahrané, místy vynalézavě natočené, celkem originální. Byl jsem dobře naloženej a líbilo se mi to, zbaštil jsem to panu režisérovi se vším všudy. (PS: Mám pocit, jakoby němečtí filmaři měli patent na milostné scény. Společně s Freier Fall (2013) patří ty v tomhle snímku snad vůbec k nejlepšímu.)(11.2.2019)

 • Eodeon
  ***

  typicky schematický zástupce německých snah o obdobu new queer cinema, typicky umělohmotné "drama" poskládané z neobjevného repertoáru pseudoproblémů a předvídatelné pro přemíru tropů a klišé, typicky tematicky povrchní a nanicovatý "feel good flick," poněkud dosebezahleděný a v menší míře chcípácký a vlezlý kýč. možná ne až tak plakátový a motivační jako braková Letní bouře, možná ne až tak nepřesvědčivý ve své manipulativnosti a rozhodně mnohem lépe zahraný, ale pořád jen kýč.(26.3.2018)

 • Disk
  *****

  Byl jsem k filmu zpočátku dosti nedůvěřivý, ale nakonec si mě Střed mého světa získal. Je to fantastické rodinné drama s parádními hereckými výkony a skvěle vystaveným scénářem. V centru pozornosti se objevují dvě dvojice, konkrétně matka (skvělá Sabine Timoteo) a dcera a syn a jeho přítel. Právě druhá jmenovaná dvojice je sice na vedlejší koleji, nicméně oba herci jsou jsou úžasní a jejich chemie je absolutně přirozená. To potvrzují i jejich četné kontaktní scény, kde jsou Louis Hofmann a Jannik Schümann viděni, jak je Pánbůh stvořil. Musím říci, že na oba byl nádherný pohled, hlavně Jannik Schümann se nenechal zahanbit. Fakt skvělý divácký zážitek.(30.12.2018)

 • Aluska88
  ****

  Německo patří k zemím, které filmy s LGBT tématikou opravdu umí. Die Mitte der Welt není výjimka, i když jsem očekávala, že snímek se bude více věnovat vztahu mezi chlapci. Jejich setkání a následný vznik vztahu je zpracován velmi rychle, bez nějaké postupně budované chemie či vzájemného poznávání. Snímek se více zaměřuje na rodinné zázemí hlavní postavy v podání Louise Hofmanna. Louise jsem prvně poznala ve výborném dramatu Freistatt a poté jsem ho viděla v drsném Under Sandet. Postupně nám jsou odkrývány rodinné vazby, vztahy a dlouho zamlčované bolestné skutečnosti. Vztah mezi hochy je tak nějak decentně odsunut na vedlejší kolej, aby se mezitím mohlo začít odvíjet poctivé rodinné drama. Skvěle natočený, i zahraný snímek, jen jsem očekávala větší přínos toho gay faktoru:)(13.7.2017)

 • Malarkey
  **

  Pustil jsem si to ze zájmu pro evropský film. Unavený, očekávající relax a odpočinek v nadcházejících dvou hodinách. To vše samozřejmě aniž bych si přečetl obsah. Kdybych věděl, že si mám navléct tepláky, abych se alespoň sladil s některými postavami ve filmu, tak to možná bude stravitelnější. Takhle to místy bylo docela na vypnutí. A nemůže za to jenom podstata příběhu, ale i nuda, jakým byl natočen. Jediné plus shledávám na kameře, která místy vykouzlila zajímavé a pěkné kreace, které film alespoň na chvíli ozvláštnili. Jinak nic moc.(24.10.2018)