poster

Střed mého světa

 • Německo

  Die Mitte der Welt

 • Rakousko

  Die Mitte der Welt

 • Slovensko

  Stred môjho sveta

  (festivalový název)
 • USA

  Center of My World

 • Velká Británie

  Center of My World

Drama

Německo / Rakousko, 2016, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Disk
  *****

  Byl jsem k filmu zpočátku dosti nedůvěřivý, ale nakonec si mě Střed mého světa získal. Je to fantastické rodinné drama s parádními hereckými výkony a skvěle vystaveným scénářem. V centru pozornosti se objevují dvě dvojice, konkrétně matka (skvělá Sabine Timoteo) a dcera a syn a jeho přítel. Právě druhá jmenovaná dvojice je sice na vedlejší koleji, nicméně oba herci jsou jsou úžasní a jejich chemie je absolutně přirozená. To potvrzují i jejich četné kontaktní scény, kde jsou Louis Hofmann a Jannik Schümann viděni, jak je Pánbůh stvořil. Musím říci, že na oba byl nádherný pohled, hlavně Jannik Schümann se nenechal zahanbit. Fakt skvělý divácký zážitek.(30.12.2018)

 • eLeR
  ****

  Každý človek má ten svoj stred sveta niekde inde. Záleží na tom, kde sa práve nachádzate a na okolnostiach. Pre Phila to bola jeho rodina, a myslím si, že až keď v nej bolo všetko na poriadku, až vtedy bol spokojný. To je základ. A sklamanie v priateľoch, v prvej láske? To vylieči čas, a niekedy aj cesta do Ameriky. Snáď. Pocitovo veľmi fajin, zaujímavé spracovanie a ten chlapec ma baví stále viac a viac.(31.5.2017)

 • Malarkey
  **

  Pustil jsem si to ze zájmu pro evropský film. Unavený, očekávající relax a odpočinek v nadcházejících dvou hodinách. To vše samozřejmě aniž bych si přečetl obsah. Kdybych věděl, že si mám navléct tepláky, abych se alespoň sladil s některými postavami ve filmu, tak to možná bude stravitelnější. Takhle to místy bylo docela na vypnutí. A nemůže za to jenom podstata příběhu, ale i nuda, jakým byl natočen. Jediné plus shledávám na kameře, která místy vykouzlila zajímavé a pěkné kreace, které film alespoň na chvíli ozvláštnili. Jinak nic moc.(24.10.2018)

 • Stanislaus
  ****

  "Kde se nachází střed světa? - Myslím, že je pro každého jinde. Záleží na tom, kde stojíš a co je důležité." Pro Phila nebylo důležitější věci než jeho rodiny, jejíž rozkol, symbolizovaný ničivým lesním polomem, mu lámal srdce. Střed mého světa nabízí svěží a silný příběh o prvních velkých láskách, přátelství a rodinných vztazích. Zaujal mě styl vyprávění, v němž se přítomnost střídala s výjevy z minulosti, přičemž byl celý příběh zahalen v tajemném hávu skrze zprvu nevysvětlitelné pnutí mezi Glass a Dianne. Rovněž se mi líbilo, jak si tvůrci během filmu hráli s obrazovým materiálem a vkládali do něj různé popkulturní odkazy. I když se příběh z velké části točí okolo dospívajích hrdinů, tak to celé působí dospěle a přirozeně, což člověka vtáhne ještě více do děje.(27.10.2019)

 • tomeš
  ****

  Pěkně zahrané, místy vynalézavě natočené, celkem originální. Byl jsem dobře naloženej a líbilo se mi to, zbaštil jsem to panu režisérovi se vším všudy. (PS: Mám pocit, jakoby němečtí filmaři měli patent na milostné scény. Společně s Freier Fall (2013) patří ty v tomhle snímku snad vůbec k nejlepšímu.)(11.2.2019)