Las, 4 rano

• angličtina Forest, 4 am (více)

Forst je bohatý, usporiadane žijúci muž. Keď sa s ním po prvýkrát stretneme, pôsobí ako človek, pre ktorého je svet gombička. Jedného dňa sa rozhodne odísť z firmy, v ktorej pôsobí ako podpredseda. Vzhľadom na škody, ktoré za sebou zanechá, je jeho návrat veľmi nepravdepodobný. – Les, štyri hodiny ráno, o pár rokov neskôr. Napoly zdivočený, zanedbaný a špinavý bezdomovec stavia pasce. Forsta v ňom spoznáte len ťažko. Žije v lese v harmónii s prírodou, v chatrči, ktorú si postavil vlastnými rukami. Spoločnosť mu robí len trojnohý pes. Forst sa živí zväčša zvieratami, ktoré uloví. Jedného dňa sa v jeho dverách zjaví trinásťročná Jadzia. Forst musí opäť raz prehodnotiť svoj život... (MFFK Febiofest)

sochoking

Chlapík je brutálne 'za vodou'! Vlastní prosperujúcu firmu, šňupe koks, trtká kurvy, natiera sa olejíčkami... Má všetko, čo len chce. Jedného dňa sa rozhodne všetkého svetského zbaviť a odíde do lesov, kde si zbuduje chatrč a tam kvasí. Nedaleko je dvojprúdovka, kde stojí prostitútka vo vysokých fialových čižmiach (Olga Bołądź), s ktorou sa zblíži. Obidvaja majú osamelé duše. Príbeh o priateľstve, hľadaní samého seba a o vykúpení sa zo svojich hriechov. Filmy o pustovníkoch mám všeobecne veľmi rád, hoci tento vôbec nie je ezoterický, či špirituálny, tiež sa mi ľúbil. ()

hygienik

Miał jeszcze siedmiu synów i trzy córki. Pierwszą nazwał Gołębicą, drugą Kasją, a trzecią Rogiem Antymonu. (Jób 42: 13-14) V poľštine znie Biblia očarujúco. "Las, czwarta rano" primárne nie je náboženský film, ale kto hľadá, nájde aj tu. Díky, socho! ()

rivah

Film solidně řemeslně natočený, se sugestivním Majchrzakem jako poustevíkem lovícím zvěř a postupně navštěvovaným, ale s mdlým dějem. ()