poster

Max

 • Maďarsko

  Max

 • Kanada

  Max

 • Velká Británie

  Max

 • USA

  Max

 • Irsko

  Max

Drama / Válečný

Maďarsko / Kanada / Velká Británie, 2002, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  ***

  Scénář: Menno Meyjes .. Známé okolnosti vzestupu toho zlého a zmateného, který neví kudy kam resp. únik na politickou stranu z cesty neškodného umělce; podaný celkově průměrnou formou. Zkuste raději Rise of Evil.(31.3.2009)

 • starbrejkr
  ***

  Předně jsem čekal od filmu něco malimko jinýho. Program sliboval náhled na alternativní vývoj Adolfa Hitlera, kdyby se stal umělcem. To se zde však neděje, film je hlavně o neustálém balancování této osoby mezi světem umění a politiky a myslím, že nakonec není ani moc vzdálený realitě. Dobou, kdy se odehrává, je mírně podobný Vzestupu zla, za kterým vak poněkud zaostal, protože nedokázal potenciál využít naplno. Ten se proboudí zejména při Hitlerových projevech a malých náznacích věcí budoucích. Jsou to však tak silné momenty, že už tak stačí na dobrý film. Ten pak ještě zvedá konec, kde si scénáristi moc hezky pohráli s faktorem osudovosti....sice nic moc neotřelého, ale mělo to sí. Jinak také výborný Cusack, jak jinak.(31.3.2009)

 • MartinNDL
  ***

  Každej dvanáctiletej šprťáček masturbuje nad otázkou co Hitler a umění. Netvrdím, že Menno Meyles by si se svým genitálem nehrál zručně, ale tak trochu to nikam nevede. Dva konflikty - jeden vnitřní a jeden mezilidský, oba jasný a čítelný jako dětský slabikář. Sympatický mi bylo hraní Johna Cusacka a kočičkovitost Leelee Sobieski.(18.10.2010)

 • igi B.
  ***

  Ticícikrát škoda!!! . . . Obsahem (tedy nemyslím ani tak námětem, jako spíše jeho uchopením...) polopatistická a laciná, formou pak docela nezáživná "fikce" (no, ještě že to tvůrci přiznávají), vezoucí se na vlně otřepaných klišé, že Hitler byl už z principu prostě jen hloupoučký, netalentovaný, frustrovaný a uřvaný kaprál, který celý život nevěděl kudy kam... Nejsem opravdu fundovaným(!) znalcem výtvarného díla ni osobního života tehdy ještě >utajeného futuristy, politického kariéristy a vizionářského vůdce< , každopádně toto stále dokola opakované >blbečkování< na jeho adresu mi připadá nejen kontraproduktivní, ale i (z hlediska dávno již možného historického odstupu) laciné a ubohé... Ano - "Budoucnost je podvratná..." - vyřčeno jest ve fatálním závěru filmu - tak proč prosím stále někdo musí z minulosti dělat podvraťáka... (?!) - - - P.S. Za tradičně debilní >vylepšující< český dabing (zase jednou spolehlivě degradující atmosféru filmu na nějakou čétévizáckou nedělní inscenaci) pak - být Vůdcem Jiného prostoru - stavím ke zdi... - - - - - (Poprvé viděno 31.3.2009 na ČT2, komentář zde jako první - 31.3.2009)(31.3.2009)

 • LadyVader
  ***

  Musím souhlasit s komentářem uživatele Deimos, dokonce jsem měla stejnej důvod proč na to koukat jako on, oblíbenou herečku Leelee Sobieski. Bohužel fakt moc prostoru nedostala. Ale dávám tři hvězdy, protože mně to dokázalo udržet vzhůru po odpolední šichtě, i přes úplnou absenci hudby. Jediný co mi dost vadilo bylo že si mladej Hitler psal všechno anglicky...(14.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace