• Maďarsko

• Kanada

• Irsko

Drama / Válečný

Maďarsko / Kanada / Velká Británie, 2002, 105 min

Ticícikrát škoda!!! . . . Obsahem (tedy nemyslím ani tak námětem, jako spíše jeho uchopením...) polopatistická a laciná, formou pak docela nezáživná "fikce" (no, ještě že to tvůrci přiznávají), vezoucí se na vlně otřepaných klišé, že Hitler byl už z principu prostě jen hloupoučký, netalentovaný, frustrovaný a uřvaný kaprál, který celý život nevěděl kudy kam... Nejsem opravdu fundovaným(!) znalcem výtvarného díla ni osobního života tehdy ještě >utajeného futuristy, politického kariéristy a vizionářského vůdce< , každopádně toto stále dokola opakované >blbečkování< na jeho adresu mi připadá nejen kontraproduktivní, ale i (z hlediska dávno již možného historického odstupu) laciné a ubohé... Ano - "Budoucnost je podvratná..." - vyřčeno jest ve fatálním závěru filmu - tak proč prosím stále někdo musí z minulosti dělat podvraťáka... (?!) - - - P.S. Za tradičně debilní >vylepšující< český dabing (zase jednou spolehlivě degradující atmosféru filmu na nějakou čétévizáckou nedělní inscenaci) pak - být Vůdcem Jiného prostoru - stavím ke zdi... - - - - - (Poprvé viděno 31.3.2009 na ČT2, komentář zde jako první - 31.3.2009)(31.3.2009)

Silno hypoteticke spracovanie nie velmi okukanej temy, ktore celemu "pribehu" Hitlera a jeho smerovania v krkolomnych 20-tych rokoch minuleho storocia dava velmi zaujimavy smrnc. Film inak mohol mat, nebyt vyrazneho televizneho vyznenia, vyssie ambicie, kedze vsetkym pritomnym v podstate niet co zasadne vytknut. Takto je to taka lepsia televizna jednohubka.(20.12.2010)

• gudaulin

Hitler: vzestup zla bylo sice dílko nedokonalé, zatížené jednak ryze televizním vzhledem, jednak zkratkovitostí, nicméně v porovnání s Maxem jde o vyloženě mistrovský kousek. Max je jednak z dramatického hlediska mdlý, nezáživný a klišoidní, jednak je zavádějícím způsobem historicky zreslující. Zdaleka tu nejde o to, že umělecký talent Hitlera byl prokazatelně mizivý, jde spíš o to, že tvůrcům se nepodařilo přesvědčivě a realisticky vystihnout jeho charakter a okolnosti, které formovaly jeho hodnotový žebříček. Dialogy, vkládané do úst filmovým postavám jsou nepřesvědčivé a neodpovídají dobovému myšlení.Celkový dojem: 40 %..(1.4.2009)

Scénář: Menno Meyjes .. Známé okolnosti vzestupu toho zlého a zmateného, který neví kudy kam resp. únik na politickou stranu z cesty neškodného umělce; podaný celkově průměrnou formou. Zkuste raději Rise of Evil.(31.3.2009)

Musím souhlasit s komentářem uživatele Deimos, dokonce jsem měla stejnej důvod proč na to koukat jako on, oblíbenou herečku Leelee Sobieski. Bohužel fakt moc prostoru nedostala. Ale dávám tři hvězdy, protože mně to dokázalo udržet vzhůru po odpolední šichtě, i přes úplnou absenci hudby. Jediný co mi dost vadilo bylo že si mladej Hitler psal všechno anglicky...(14.10.2010)