Noc hrůzy

• Česko Hrůzné noci (více)

Charley Brewster (William Ragsdale) zjistí, že jejich příjemný nový soused je ve skutečnosti upír. O pomoc proto požádá herce Petera Vincenta (Roddy McDowall), který se proslavil rolí lovce upírů. (Netflix)

J*A*S*M

Toto křišťálově čisté osmdesátkové béčko, nenudící ani sekundu, mě velice příjemně překvapilo. Skvělé masky, 80's atmosféra a mile úsměvný děj udělaly z Fright Night film jako stvořený na zkouknutí, když se nechcete bát, ale bavit. Horror movie of the year ()

Tsunami_X

Taková malá síť odkazů a citací obohacená o: zatraceně sexy přerod vdané pipky se závazky (zde v teenagerském věku) na démonickou kost, osmdesátkového gay upíra z posilovny, velkou hereckou poctu a cool šíleného teenagera s fascinujícím chrupem. Na lepší hodnocení je to zbytečně dlouhé, příliš natahované a špatně vygradované. Takže díkybohu za výtečné masky, fascinující FX a „goonies“ feeling. ()

tron

Čo by ste urobili, kebyže sa do vášho blízkeho susedstva nasťahuje charizmatický pán, ktorý sa páči vašej mame... a ktorý je v skutočnosti upír? Solídna hororová komédia má v mojich očiach jediný problém - nepatrí k hororom, na ktorých som vyrastal (KRITERI, GREMLINS, DETSKÁ HRA, DEEP STAR SIX, CH.U.D..) a teraz, keď už som dospelý, sa mi nezdá nijako mimoriadne zaujímavá či kvalitná, aby som ju uznával len preto, že v nej je "Peter Cushing". Musím ale povedať, že hoci zvyčajne nemám rád, ak sa mieša horor s komédiou (a ruku na kolík, upírov "nemusím"), tento kúsok pomerne fungoval ako komédia, tak aj ako (takmer) plnohodnotný horor. Fajn oddychovka s maskami. ()

B!shop

Hodne prijemny prekvapeni, paradni mix mezi komedii a hororem. Pribeh sice neni buhvijak komplikovanej a da se lehce predpovidat, ale je tu spousta skutecne vtipnejch hlasek a vtipku, par povedenejch lekacek, sem tam nakej hezky prasackej zaber s docela obstojnejma trikama a hlavne perfektni atmosfera. Dalsi plus jsou zabavny postavy, herci hrajou na horor docela obstojne a nejvic me bavil neskutecnej dobytkar Stephen Geoffreys jako Evil Ed. Takze filmu nemam moc co vyktnout, proste paradne zabavnej horor. ()

DaViD´82

Nesympatický hlavní hrdina a pomalejší nabírání tempa jsou hlavní nedostatky této jinak veskrze sympatické záležitosti. Obvzláště příznivci Vincenta Price...ehm, Petera Vincenta si přijdou na své. V první půli to sice poněkud drhne, ale v druhé to již šlape jak má. Zábavný oraz od fanoušků pro fanoušky. ()

• Natáčení probíhalo od 3. prosince 1984 do 23. února 1985. (Stocki)
  • Režijní debut Toma Hollanda. (Stocki)
  • Ve scéně v čase 1:23:36 Vincent (Roddy McDowall) odstrčí brašnu, ale v čase 1:26:30 je brašna zase na tom samém místě jako předtím. (dc125)