Noc hrůzy

Scénografie:

John DeCuir Jr.

Kostýmy:

Robert Fletcher

"Fright Night" je jedným z mojich najobľúbenejších vamp-horrorov. Príjemne mrazivá atmosféra, popri ktorej sa nájde miesto aj na akurátnu dávku zábavy. O tú sa stará najmä falošný lovec upírov a neúspešný televízny umelec Peter Vincent. Druhou výraznou postavou tohto filmu je charizmatický upír Jerry Dandrige. Ale najlepšie je, že to celé priamo sála americkým horrorovým feelingom zlatých osemdesiatých rokov. ****(24.1.2008)

Velmi povedený horor s trochu pomalejším rozjezdem, ale o to víc strhujícím finálem. Chris Sarandon je v roli upíra velmi přesvědčivý a po efektním namaskování vypadá opravdu děsivě. Komediální lajnu tohoto béčka zde zastupuje Roddy McDowall jako televizní lovec upírů Peter Vincent, jehož přítomnost ve filmu se mi dost líbila. Celkově vynikající hororová komedie. Upíří podžánr hororu se mi nikdy extra nezamlouval, ale série Fright Night je skvělou výjimkou (oba dva díly).(26.5.2011)

Rukodělné efekty a béčkový punc 80. let 20. století mne v poslední době berou čím dál víc, takže ve chvíli, kdy se nám blíží premiéra stejnojmenného remaku (s Colinem Farrellem a Antonym Yelchinem), sáhl jsem právě po originálu, který ve své době celkem slušně uspěl (při rozpočtu kolem 9 USD mega výdělek z amerických kin 25 USD mega). Nutno dodat, že i z dnešního pohledu uspěl zaslouženě. Film není komediální stylem třeba ZÁHROBNÍHO KOMANDA, je méně dětský a o dost vytrvaleji hraje právě na tu hororovou strunu (s latino upírem Chrise Sarandona není žádná prdel), své lehčí kontury přesto neztrácí - především postavou Petera Vincenta (hraje ji Roddy McDowall), jež pomrkává po velikánech hororového oboru, jakými byli třeba Vincent Price nebo Bela Lugosi... Bavil jsem se a na remake se docela těším. Scénář: Tom Holland. 80%(23.5.2011)

Tom Holland napísal a režíroval tento 80. upírsky film a tak sa stalo, že sa tento žáner vyzdvihol viacej ako po ostatne roky a priniesol obrovský kusisko zábavy. William Ragsdale hraje Charleyho Brewstera, mladíka, ktorý začne byť nervózny, keď uvidí svojho suseda (Chris Sarandon) s veľmi ostrými zubami ktoré sa tešia na krk krásnej mladej ženy. Bohužiaľ, Charliemu nikto neverí.(28.7.2010)

Čo s horororom,ktorý nie je strašidelný alebo s komédiou ktorá nie je vtipná..??!Voči tomuto snímku som ostala vlažná.Jedine jediná atmosféra noci bola nefalšovane podmaňujúca.Ostré zúbky,dlhé pazúre,svietiace oči a ich pohryznutie v tomto snímku bolo o to bolestivejšie,že sa stalo uhryznutím infekčným a k záveru ich na môj vkus bolo až príliš veľa.Mám potrebu vypichnúť a dať do pozornosti jednu pôsobivú scénu a síce,zmenu z vlka na chlapca z mäsa a kostí.Predsa len sa jedná z môjho pohľadu o starý horor a jeho pár scénam bolo dôkladne venované. Upíri v hororoch sú pre mňa už len prežitok,ale občas nezaškodí vybočiť z radu a pozrieť si aj takúto hororovú klasiku ktorou upíria tematika bezpochyby je,no predsa len zostanem verná ,,starému" dobrému slasher-u.(26.9.2015)

• - Režijní debut Toma Hollanda. (Stocki)

• - Ve scéně v čase 0:29:28, kdy Charley (William Ragsdale) tužkou probodne ruku Dandridgemu (Chris Sarandon), protože ho škrtí, je možné si všimnout, že při takovém bodnutí by si poranil krk, což se nestalo. (dc125)

• - William Ragsdale (Charley) si nešťastnou náhodou poranil při filmování chodidlo. Stalo se mu to při natáčení poslední scény toho dne, přesně na Štědrý den 24.prosince. Filmování akčních scén, ve kterých Ragsdale figuruje bylo odloženo do doby, než se jeho zranění dostatečně zahojilo. (Stocki)