Noc hrůzy

• Česko Hrůzné noci (více)

Víte, co se stane, když zjistíte, že váš soused je upír, a vy jste jen dítě? Patrně vám nikdo neuvěří. Takže se budete muset o celou záležitost postarat sami. V roce 1985 obdržela tato hororová komedie hlavní cenu americké Akademie SF, F a H... (oficiální text distributora)

tron

Čo by ste urobili, kebyže sa do vášho blízkeho susedstva nasťahuje charizmatický pán, ktorý sa páči vašej mame... a ktorý je v skutočnosti upír? Solídna hororová komédia má v mojich očiach jediný problém - nepatrí k hororom, na ktorých som vyrastal (KRITERI, GREMLINS, DETSKÁ HRA, DEEP STAR SIX, CH.U.D..) a teraz, keď už som dospelý, sa mi nezdá nijako mimoriadne zaujímavá či kvalitná, aby som ju uznával len preto, že v nej je "Peter Cushing". Musím ale povedať, že hoci zvyčajne nemám rád, ak sa mieša horor s komédiou (a ruku na kolík, upírov "nemusím"), tento kúsok pomerne fungoval ako komédia, tak aj ako (takmer) plnohodnotný horor. Fajn oddychovka s maskami. ()

DaViD´82

Nesympatický hlavní hrdina a pomalejší nabírání tempa jsou hlavní nedostatky této jinak veskrze sympatické záležitosti. Obvzláště příznivci Vincenta Price...ehm, Petera Vincenta si přijdou na své. V první půli to sice poněkud drhne, ale v druhé to již šlape jak má. Zábavný oraz od fanoušků pro fanoušky. ()

J*A*S*M

Toto křišťálově čisté osmdesátkové béčko, nenudící ani sekundu, mě velice příjemně překvapilo. Skvělé masky, 80's atmosféra a mile úsměvný děj udělaly z Fright Night film jako stvořený na zkouknutí, když se nechcete bát, ale bavit. Horror movie of the year ()

B!shop

Hodne prijemny prekvapeni, paradni mix mezi komedii a hororem. Pribeh sice neni buhvijak komplikovanej a da se lehce predpovidat, ale je tu spousta skutecne vtipnejch hlasek a vtipku, par povedenejch lekacek, sem tam nakej hezky prasackej zaber s docela obstojnejma trikama a hlavne perfektni atmosfera. Dalsi plus jsou zabavny postavy, herci hrajou na horor docela obstojne a nejvic me bavil neskutecnej dobytkar Stephen Geoffreys jako Evil Ed. Takze filmu nemam moc co vyktnout, proste paradne zabavnej horor. ()

Tsunami_X

Taková malá síť odkazů a citací obohacená o: zatraceně sexy přerod vdané pipky se závazky (zde v teenagerském věku) na démonickou kost, osmdesátkového gay upíra z posilovny, velkou hereckou poctu a cool šíleného teenagera s fascinujícím chrupem. Na lepší hodnocení je to zbytečně dlouhé, příliš natahované a špatně vygradované. Takže díkybohu za výtečné masky, fascinující FX a „goonies“ feeling. ()

• Režijní debut Toma Hollanda. (Stocki)
  • Ve scéně na diskotéce je Dandrige (Chris Sarandon) při procházení mezi návštěvníky vidět v zrcadle. O chvíli později, když tančí s Amy (Amanda Bearse), jeho odraz v zrcadlech již vidět není. (Jan Tucnak)
  • V ložnici Charleyho matky je možné si všimnout panenky, která se podobá reálné panence Annabelle. (Matej.Hess)

Související novinky

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020

Režisér Tom Holland (Dětská hra) pracuje na pokračování svého klasického upířího hororu Noc hrůzy z roku 1985. V tuto chvíli si jistě mnozí z vás říkají, že Noc hrůzy přeci už má jednak pokračování z…

Pyšná Emma Stone bez předsudků likviduje zombíky

Pyšná Emma Stone bez předsudků likviduje zombíky

27.06.2011

Pravděpodobně. Nabídku na hlavní roli v Pride and Prejudice and Zombies už před ní dostalo několik hereček, a všechny nakonec vycouvaly. Mia Wasikowska, Anne Hathaway, Natalie Portman... Poslední…