The Mummy's Shroud

Don Banks

Anthony Nelson Keys

Chris Barnes
  • Bloody13

Tomuhle Hammeru z egyptského prostředí jsem nějak nepřišel na chuť. Slabší příběh o oživlé mumii, která na rozkaz svých pánů-oživatelů masakruje nežádoucí osoby, by mi ani nevadil, dokonce jsem překousl fakt, že mumie začne řádit až ve druhé půli filmu. Dokonce i papírové kulisy jsem přehlížel. Problém je prostě ten, že já jsem u Hammeru hold zvyklý na typickou gotiku, kde hraje prim skvělá výprava, starý zámek a samozřejmě jedinečná atmosféra, která z těch filmů dělá něco víc, než jen brakové horory. Tenhle snímek však všechno tohle postrádá, takže si raději vrátím zpět k Drákulovi. Jo a Peter Cushing tu vůbec nehraje, jak je uvedeno zde v databázi.(31.8.2010)

Prvních 40 minut je to celkem zdlouhavě rozjíždějící se dobrodružný film, teprve pak se začne něco dít. Naivní a velmi jednoduchý děj o kletbě smrti, která postihne ty, co naruší klid mumie. Barevné šerosvitové scény a dobří herci v hammerovském stylu, včetně manželského páru, ale prostředí je egyptské, takže stále to svádí spíše k žánru dobrodružnému. Chybí tu ona osvícensko-"gotická" atmosféra starých zámků a pohřebních kaplí, kterou právě jiné hammerovské filmy dokázaly tak skvěle vytvářet s lacinými prostředky ve studiu. ------ (Poznámka: Peter Cushing, kterého tu diváci marně hledají, údajně půjčil svůj hlas vypravěči).(6.9.2010)

• strougy

Neinovativní žánrový příspěvek, který nejen že do subžánru nepřináší nic nového, ale tradiční schémata není schopen zpracovat pořádně a i přes krátkou stopáž se vleče pomaleji než mumie zakopávající o svůj vlastní rubáš. Navíc obvyklé charaktery jsou představovány velmi nesympatickými herci (viz třeba Claire v podání vlkého snu každého nacisty) a i typické trestání racionálního chování a závěrečné odměnění nesmyslné odvahy je zde zpracováno otravněji než v jiných případech. Potěšila tak pouze uštěpačná manželka, evidentně znalá žánrových klišé, a brutální jednání pomstychtivého monstra, které své oběti likviduje zábavně krutými způsoby.(30.11.2011)

• dopitak

Asi je to o půl dva tisíce let starýho nehtu lepší než Curse of the Mummy's Tomb. Hrajou v tom ovšem naprostý nuly (kde proboha sebrali Maggie Kimberly, v těchto dobrodružně-horrorově laděných filmech je vždy po boku hlavního hrdiny sympatická kočka, ale to se tady nepovedlo ani dost málo) a hlavně Johna Gillinga už natrvalo zaškatulkovávám jako patlala, pokusů přesvědčit mě o opaku měl docela dost...(18.10.2012)

• JohnnyD

Zle, zle, zle ... nuž tak séria o múmii od Hammeru je ešte horšia ako tá od Universalu! V tomto tu filme je múmia dokopy asi tak 10 minút. Vyzerá zvláštne - za veľa povie už to, že v tvári sa podobá na Miša Myersa. Jedinú pochvalu by som smeroval k tomu, že sa tvorcovia konečne snažili trochu inovovať príbeh a odkloniť ho od už 7 krát prevareného čaju z predošlých filmov oboch štúdií. To je ale jedno, lebo aj tak je to nudný a triviálny bullshit.(12.7.2013)