Holky na tahu

• Kanada

Komedie / Drama

USA, 2017, 96 min

• lindanovak

Zběsile nevtipné i nudně ubíjející. Holky na tahu jsou bez debat nejhorší letošní komedií, kterou jsem měla tu "čest" sledovat. Scarlet Johansson opět šlápla při výběru role vedle, i když při sledování jsem marně hledala v paměti, kdy naposled mi její výkon ve filmu nějakým způsobem učaroval. Naštěstí se tu netopí sama a zbytek osazenstva jí zdatně sekunduje. Film je svým pojetím značně neoriginálních, kde u většiny scén si budete jistě říkat, že tohle jste už někde viděli. Díky tomu je většina humorných scén jen opakování z podobně laděných snímků. Holky na tahu mě nepobavily, ale moji lítost si možná zaslouží.(23.6.2017)

• Mejkveli

Je škoda, že u všech komedií, které v této době vychází se snaží scénáristé měnit vtipné scény za stupidní, protože ono natočit vtipnou scénu v dnešní době, aby to nebyla úplná hloupost už asi nejde. Prostě čím stupidnější scéna bude, tím to asi bude vtipnější. Jenže si pravděpodobně neuvědomují, že většina lidí má mozek a dokáží u filmu rozumně přemýšlet a jednoduše si říci, jak takovouhle sračku může vůbec někdo natočit. Film tedy naprosto nefunguje. Při hlavní zápletce filmu většinou očekávám nějaké emoce či pocity, jenže tady to bylo, jak kdybych se koukal na krtečka, který ztratil lopatku a do toho tam hrála ta podělaná hudba při které jsem nevěděl, zda jsem v kině nebo na vystoupení Martina Garrixe. Nerozumím, jak mohla Scarlett Johansson klesnout až sem a kývnout na tento film nebo jestli si řekla haha proč nenatočit sračku for fun. Ve finále filmu, kdy se Scarlett Johansson změní na svou main roli Black Widow a začne bojovat se všemi záporáky jsem už jen očekával, kdy tam přiběhne Captain America s Iron Manem a všechny je rozbijí společně. K Jillian Bell se radši nevyjadřuji. Nicméně slečny vedle nás, co si tam vzaly flašku vína se náramně bavili. Pro příště si radši taky vezmu na save nějakou vodku abych se popřípadě bavil jako ony. 96 minut utrpení je možná nový název pro tento film.(23.6.2017)

Podobně málo vtipné jako Pobřežní hlídka (opakovaně baví jen australský akcent Kate McKinnon a Peterova anabáze), ale objektivně lépe zrežírované, což se projevuje plynulejším a sevřenějším vyprávěním, vyrovnaným tempem nebo významotvorným inscenováním postav v prostoru (někdo se zkrátka zamyslel nad tím, kde a proč bude která herečka sedět/stát). Holky na tahu skoro nemají hluchých míst, která by nějakým způsobem nesloužila vyprávění (nadbytečný je akorát sex před bezpečnostní kamerou i většina ostatních scén se sexuchtivými sousedy), jen jsou vtipné mnohem méně, než byste čekali od filmu, za nímž stojí tvůrci božího Broad City. Nejinspirativnější mi přijde sledovat je jako ženský remake morbidní komedie Petera Berga Šest pohřbů a jedna svatba, založené na stejné výchozí situaci (s tím, že se v ní fatálně zvrtne pánská, nikoliv dámská jízda). Hrdinům Bergova filmu se smějeme, protože jsou to hrozní imbecilové a je nám jedno, jak moc se jim situace vymkne z rukou. Ženské osazenstvo Holek na tahu se autoři naopak snaží různě zlidšťovat a jejich chování ospravedlňovat, což nejde moc dohromady s gagy jako z animovaných grotesek. Jak přitom ukazuje linie s Peterem, film je nejvtipnější, když hrdiny nijak nešetří a citlivé lidské bytosti se z nich dělat nesnaží (protože půjde vzhledem ke stopáži a povaze zápletky nutně o polovičatou snahu). Podobně bychom Holky na tahu mohli srovnávat třeba s Pařbou ve Vegas, vůči protagonistům rovněž mnohem nekompromisnější. Vypadá to, že hollywoodská filmová studia zatím nemají – oproti televizním stanicím – odvahu prezentovat ženské postavy, které budou překračovat sociální normy, ať už s kreativním (Broad City), nebo destruktivním (Sedmikrásky) výsledkem, aniž by se za to omlouvaly. (Příznačné také je, že pokud hrdinky mluví o penisech, menstruaci nebo HPV, činí tak mezi sebou či v soukromí, a nijak tím nepohoršují okolí, na čemž je naopak často zakládán humor v Broad City.) Právě v tom, že se ženy chovají v rozporu s očekáváním (patriarchální) společnosti a patřičně si to užívají, ale spočívá jedinečnost Broad City. 55%(22.6.2017)

Příjemné překvapení. Ačkoli nemám ráda pubertální komedie, bavila jsem se od začátku do konce. Ulítlý fajn film pro holky. A po filmu hlavně vydržte až do úplného konce titulků ;-)(22.6.2017)

Boží. Konečně správná babská komedie. Když se můžou furt dokola točit rádoby vtipný kraviny o partě chlapů v shitu verze 50.1, tak se může jednou za čas natočit shit komedie o babách. Ten film se nesnaží o to být geniální, ale o to, aby pobavil. A to splnil skvěle.(22.6.2017)