Holky na tahu

• Austrálie

Komedie

USA, 2017, 101 min

• TheSpearCZ

Tak porovnávat to s výbornými Bad Moms asi ani nemá cenu, protože jsem celkem dost zmatený (znechucený) co jsem to viděl za film. Okey, takže Scarlettce ty role vybírá nějakej vocas nebo co? Tenhle rok to je jedno horší než druhý + se sem vůbec nehodila a asi jí jde pouze o cash, což je velká škoda, ale na druhou stranu jí parádně setřela Jillian Bell, která v tomhle filmu kraluje, ale to je vše co se na tomhle filmu dalo najít pozitivního... Hledal jsem ve filmu nějakou super hlášku, kterou bych si zapamatoval aspoň na další den, ale nakonec si nepamatuji půlku filmu... a to je asi dobře vzhledem k tomu, co to bylo. 2*(25.9.2017)

• Edrik

Málo který film nedokoukám do konce. Holky na tahu jsou bohužel jedním z těch, od kterých jsem musel utéct už v půlce. Výkony hlavních postav jsou na úrovni německého vlčáka po transplantaci hlavy. Osobně netuším proč Scarlet na tuhle roli kývla. Scénář ukraden z filmu Pařba ve Vegas. Dialogy musel vymýšlet poslíček s pizzou. Celkově průšvih. Závěr: Absolutní brinda. Za cenu stopáže filmu, jděte raději civět do zdi!(5.10.2017)

Chápu, že někoho tenhle typ komedií nebere, ale 48%? Já se teda dost nasmál, ale mě bavilo i Bachelorette, které má shodou okolností (nebo malou hravostí českých překladatelů) stejný český název a podobný příběh. Tady je ovšem příběh záživnější a vtipnější. Po delší době (a spackané Baywatch) jsem se zase bavil.(5.10.2017)

Opilecké komedie se již neomezují pouze na muže a je to dobře, neboť Holky na tahu přinášejí odlišný úhel pohledu na tradiční humorné situace, což je osvěžující. Příběh není originální, ale způsob, jakým je zpracován dokáže díky oddaným herečkám solidně pobavit a přichystat si pro vás i pár překvapení. Nejde o žádný komediální milník, ale o příjemné pokoukání rozhodně.(9.3.2018)

Podobně málo vtipné jako Pobřežní hlídka (opakovaně baví jen australský akcent Kate McKinnon a Peterova anabáze), ale objektivně lépe zrežírované, což se projevuje plynulejším a sevřenějším vyprávěním, vyrovnaným tempem nebo významotvorným inscenováním postav v prostoru (někdo se zkrátka zamyslel nad tím, kde a proč bude která herečka sedět/stát). Holky na tahu skoro nemají hluchých míst, která by nějakým způsobem nesloužila vyprávění (nadbytečný je akorát sex před bezpečnostní kamerou i většina ostatních scén se sexuchtivými sousedy), jen jsou vtipné mnohem méně, než byste čekali od filmu, za nímž stojí tvůrci božího Broad City. Nejinspirativnější mi přijde sledovat je jako ženský remake morbidní komedie Petera Berga Šest pohřbů a jedna svatba, založené na stejné výchozí situaci (s tím, že se v ní fatálně zvrtne pánská, nikoliv dámská jízda). Hrdinům Bergova filmu se smějeme, protože jsou to hrozní imbecilové a je nám jedno, jak moc se jim situace vymkne z rukou. Ženské osazenstvo Holek na tahu se autoři naopak snaží různě zlidšťovat a jejich chování ospravedlňovat, což nejde moc dohromady s gagy jako z animovaných grotesek. Jak přitom ukazuje linie s Peterem, film je nejvtipnější, když hrdiny nijak nešetří a citlivé lidské bytosti se z nich dělat nesnaží (protože půjde vzhledem ke stopáži a povaze zápletky nutně o polovičatou snahu). Podobně bychom Holky na tahu mohli srovnávat třeba s Pařbou ve Vegas, vůči protagonistům rovněž mnohem nekompromisnější. Vypadá to, že hollywoodská filmová studia zatím nemají – oproti televizním stanicím – odvahu prezentovat ženské postavy, které budou překračovat sociální normy, ať už s kreativním (Broad City), nebo destruktivním (Sedmikrásky) výsledkem, aniž by se za to omlouvaly. (Příznačné také je, že pokud hrdinky mluví o penisech, menstruaci nebo HPV, činí tak mezi sebou či v soukromí, a nijak tím nepohoršují okolí, na čemž je naopak často zakládán humor v Broad City.) Právě v tom, že se ženy chovají v rozporu s očekáváním (patriarchální) společnosti a patřičně si to užívají, ale spočívá jedinečnost Broad City. 55%(22.6.2017)