Časožrouti (TV film)

Langolieri

Časožrúti

Sci-Fi / Mysteriózní / Fantasy / Thriller

USA, 1995, 3x60 min

Shlédnutí tohoto filmu pro mě byla spíš náhoda ... Po shlédnutí Bag of Bones jsem totiž maximálně rezignovala na sledování filmů nebo seriálů, které jsou natočené podle předloh Stephena Kinga ... Za zajímavosti se ale vždycky po přečtení knihy podívám, jestli byl film natočený a podívám se na fotky, které mě z 99% odradí ... U Časožroutů to bylo ale právě naopak. Když jsem na fotce uviděla Davida Morseho, bylo mě jasné, že pro tentokrát udělám výjimku a na film se podívám. Nečekala jsem nic než ohromné zklamání, ale pro Davida jsem byla ochotná to vytrpět ... Čekala jsem , že to s knihou bude mít jako vždy společný pouze název a něco z námětu se tam jen okrajově mihne ... Jaké překvapení mě ale čekalo, když jsem zjistila, že scénář je z 85% postaven na knize! Povídku Časožroutů jsem ohodnotila čtyřmi hvězdičkami hlavně proto, že mě v celém příběhu maximálně, ale opravdu maximálně vytáčela postava Diny, která prostě musela být ta nejchytřejší a nejlepší postavou celého příběhu ... Navíc mě doslova iritovalo její chování a neustálé poznámky ... Ne, opravdu jsem tu postavu neměla ráda. Navíc mě trošku zklamal konec, kdy přišlo na typické vylévání citů ... Film jsem měla původně v plánu ohodnotit o hvězdičku míň hlavně kvůli tomu, že z Diny udělali ještě chytřejší, předvídavější a otravnější postavu, než je v knize, a navíc do ní obsadili herečku, která očividně slepou prostě zahrát nedokáže ... Dalším mínusem filmu bylo docela mizerné obsazení ... Hned po Dině mě ze všeho nejvíc vadila herečka Kimber Riddle, která se do role Bethany nejen že nehodila, ale navíc ji dokonale zkazila ... Ani do role Alberta se Christopher Collet nijak zvlášť nehodil, ale je pravda, že jsem si na něj v průběhu filmu zvykla, stejně jako na zbytek obsazení. Každopádně ale obří plus, díky kterému jsem nakonec film ohodnotila stejně jako povídku, bylo obsazení Davida Morseho, který zvládl roli kapitána Briana naprosto úžasně a stoprocentně věrohodně, stejně jako obsazení Bronsona Pinchota do role Craiga Toomyho. Musím se přiznat, že si lepšího herce do této role opravdu představit neumím. Už při čtení jsem si ho představovala naprosto stejně jako Bronsona - ulízaný vystrašený magor, který je svým způsobem neuvěřitelně sexy ... A to se Bronsonovi podařilo na jedničku s hvězdičkou, takže mě ho bylo líto úplně stejně jako v knize ... A poslední věc, kterou bych ráda zmínila ... Uživatelé, kteří si stěžují na efekty, by se měli podívat na rok vydání filmu ... Podle mého názoru byly efekty na svou dobu víc než dobré a naprosto skvěle vystihly to, co bylo popsané v knize ... I když jsou zastaralé (což je vlastně otázka, protože ono některé efekty u nový filmů jsou stokrát horší než ty v tomto filmu), nevěřím, že by je v dnešní době někdo udělal líp, než tenkrát ...(16.6.2015)

Ludia cestuju lietadlom a niektorý pritom zaspú z ničoho nič. Ked sa niektorý zobudia zistuju velmi zlú pravdu. Skoro všetci sa ztatili. Posádka ale pristane s lietadlom na neznáme miesto a keď vystúpia zistujú, že ludia tu vobec niesu ako keby sa ztratili a všetko čo tu je napr. pivo, a ine potraviny sú bezchuti ale keď idú naspať do lietadla s ktorým prišli, veci sú tam v poriadku. Ochutnanie koly alebo piva tu chutí skvelé ako keď boli tam vonku. Lenže Onedlho idú po nich časožrúti a ničia všetko okolo budú musieť odletiet stadial. Celkovo sa jedná o velmi zaujímavy film s dobrým dejom i keď tých časožrútov mohli spraviť lepšie.(12.12.2008)

• pistik

Tak strašný film podla novely Stephena Kinga som už dlho nevidel. Knižka bola naopak pútavá a dobre a hľavne napínavo napísaná. Naopak pri filme som nevedel, či sa mám smiať pri hrozných hereckých výkonoch, podradnej výprave, či pri záverečných časožrútoch. Podľa môjho názoru by pán King mal požadovať hlavy producentov tohoto strašného filmu. Tá jedna hviezdička je len kvôli predlohe. Len škoda, že nie je viac režisérov ako Frank Darabont(28.6.2006)

• Lulu13

Kingovu poviedku Langolieri zbožňujem a považujem ju za vrchol jeho poviedkovej tvorby, ale sfilmovať ju do údesne dlhých troch hodín pri tak béčkovom spracovaní rozhodne nebol najlepší nápad. Miestami to síce má atmosféru a sem-tam sa tu mihne aj náznak napätia, no všetko to pochovávajú nepresvedčiví herci a mimoriadne lacné efekty. Odvolávať sa pri tom na rok vzniku, ako niektorí tunajší užívatelia mi príde úplne scestné, keďže už v 80.rokoch boli efekty na veľmi dobrej úrovni. Snaha sa síce cení, no toto sa skutočne nepodarilo. Neostáva mi teda nič iné len dúfať, že sa v budúcnosti dočkáme kvalitnejšej adaptácie tohto diela, pretože ten námet si to určite zaslúži .(24.4.2013)

• eraserhead666

Kingovu předlohu jsem dosud nečetl a ani po dvou zhlédnutí této filmové verze (2x90 minut) se k tomu nechystám. I když zvědavost, zda je to stejně nudná a nezajímavá sračka, je docela veliké. Přitom první film je poměrně dost napínavý, ten druhý to ale všechno zavede do hodně nepříjemných vod. K tomu ještě ploché postavy (v jednom případě doslova) a vševědoucí slepá holčička, podobné postavy mi prostě pijou krev a kazí jakýkoliv příběh. Obrovská slabota.(20.10.2016)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné povídky Stephena Kinga. (Terva)

• - Autor předlohy Stephen King si ve filmu zahrál malou roli předsedy bostonské rady, která se objeví na letištní dráze v představách Craiga Toomeyho (Bronson Pinchot). (fisus)