poster

Povstání barbarů (TV seriál)

 • USA

  Barbarians Rising

Akční / Drama / Historický

USA, 2016, 4x60 min (Televizní verze: 8x42 min)

 • pasty
  ****

  Super! Takýchto historických dokumentov nikdy nieje dosť. Ak sa človek zaujíma o antickú históriu, asi sa príliš nového nedozvie. Na druhú stranu je to robené tak, aby dokázalo zaujať. Jednotlivé epizódy si držia svoje napätie, vďaka pomerne dobrým hercom. Jediné čo by som vytkol, je to Americké opakovanie, to dokáže človeka vytáčať. Kvôli tomu musím uznať, že som sa v niektorých momentoch nudil. A aj trochu viac objektívnosti by to chcelo. Z Rimanov v podstate robia stelesnené zlo, ale rozumiem, že je to seriál o barbaroch.(27.8.2016)

 • marvan
  odpad!

  Hodnotím po prvním díle. Zdá se, že kulturní revoluce už dobyla i televizní studia. Tedy takovouhle snůšku historických nesmyslů, lží a ideologického balastu jsem zažil naposledy jako mladý jinoch za bolševika. Naši novodobí soudruzi z USA se ovšem nenechají zahanbit. Udělat z Hannibala hrdinného černošského proletáře bojujícího za práva černochů vzdorujících odpornému bílému impériu Řím to může napadnout jen totálního idiota. Hannibalova matka pocházela z Ibérie, jeho otec z Pyreneí, takže to opravdu nebyl černoch a Kartaginci nevypadali jako brooklynští rappeři. Hannibal by nikdy nebyl tak úspěšný v boji proti Římu, kdyby se mu nedostalo toho nejlepšího antického vzdělání, takže jak vzhledem tak myšlením to byl rozhodně více Říman než cokoli jiného a už vůbec ne černoch. No a zlí Římané byly tak zlí proto, že ti barabři byli stejně tak zlí vůči Římanům, víme? Konkrétně to bylo cca 1.000.000 zotročených bílých mužů, žen a dětí odvlečených do Afriky. Měli by se dnešním politicky korektním historikům za to omlouvat, že se nenechali převálcovat? Bože můj, tohle může napadnout opravdu jen totálního vymaštěnce. Ovšem když mezi komentujícími vystupuje jako odborník ultraidiot a černošský aktivista Jesse James, který si z barvy své pleti udělal výnosnou živnost, není se co divit. Ve švédské televizi tvrdil, že Švédové musí finančně odškodnit černochy za to, že byli otrokáři. Zřejmě si při své inteligenci myslí, že Švédsko stejně jako jeho rodná Amerika, zbohatla v minulosti na pěstování bavlny a černoškých otrocích. Není divu, že když seriál vznikl za přispění takovýchle "odborníků", výsledkem je tahle neskutečná slátanina.(6.9.2016)

 • Thug_Leo
  *****

  Kombinace historických seriálů jako Spartakus/Vikingové/Řím spolu s dokumentem provázaným rozhovory s historiky. Zobrazuje barbarskou stranu historie, včetně několika hlavních vůdců dle historie. Samozřejmě tu jsou chyby, střih některých scén, nedostatek prostoru pro důležité postavy a urychlený proces času kvůli malému počtu dílů/rozpočtu. Bitvy jsou zpracované profesionálně, ovšem chybí více "akce" a záběrů. Napřiklad bitvy Góti/ Hunové o Řím byly hodně osekané, zase kvůli rozpočtu. Pro mně lahůdka, která by mohla dostat pokračování po pádu římské říše. Seriál neměl propagaci, reklamy a s nějakým milionem navíc by mohli tvůrci vykouzlit mnohem mnohem více. Za mě 5*(2.7.2016)

 • anatheman
  odpad!

  Hodnotím po prvním díle. Tohle se teda opravdu nepovedlo. Jedná se o nehoráznou neomarxistickou mrdku. Máme zde tradiční klišé - hrůzný bílý Řím kontra milí všebarevní barbaři. S tímto přístupem jděte do řitě. Co je nejhorší - nachází se zde mnohé historické nesmysly. Ať již jmenujeme výzbroj nebo věrohodnost událostí. K tomu zde dochází k extrémnímu zjednodušování, což přirozeně plodí mnoho bludů. A "Negribal"? To jako vážně?! Jediný klad vidím v tom, že mi tato úděsnost připomněla, jak si vážím českých historiků, kteří jsou schopni každou maličkost velice poutavě přiblížit. U zdejších "intelektuálů" bylo patrné, že jejich řeč směřuje k naprostým idiotům, kdy popisovali každou zřejmou skutečnost. Třeba ty komentáře k přechodu Alp, kdy bylo pro tyto "mozky" naprosto fascinující, že tam byla zima a že tam mnoho Kartaginců zemřelo (mind-blowing). Ještě směřuje pochvala k provedení titulků, kdy výše zmínění Punové byli označeni jako "Kartáčani". To mi opravdu vykouzlilo úsměv na tvář. :) Nesmím zapomenout na to, že veškerá významná antická událost byla připodobňována k válce ve Vietnamu... Tady bych to ukončil, musím totiž jít a jako správný bílý utlačovatel jsem povinen připojit k Impériu novou provincii, kterou po zásluhách adekvátně zotročím.(22.7.2017)

 • Danny88
  ***

  Subjektívne ladený hraný dokument ktorý od samého začiatku stavia Rímsku ríšu do role arogantného utlačovateľa susediacich národov. Nesporne tou aj bola ale tak ako minca ma dve strany tak aj v prípade daného (hraného) dokumentu chýba vyváženejší pohľad (z uhla Rimanov) a celkovo objektívnejší postoj k historickým udalostiam čo sa vo všeobecnosti aj trošku očakáva od dobrého dokumentu.(17.5.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace