Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Každá sebevětší a sebemocnější říše se jednoho dne rozpadne, to je naprosto jisté. Méně jisté už je, jestli ještě nějaké impérium někdy vznikne. Ambiciózní, bohatý a nemilosrdný Řím se rozrostl do podoby nejmocnější říše, jakou kdy svět poznal. Ale aby Římané dosáhli absolutní nadvlády nad starověkým světem, museli ho utopit v tyranii a krvi. Tím se jim povedlo nechtěně rozdmýchat několik povstání barbarů, která nakonec přinesla zkázu celé říši. Dobrodružná historická dokumentární mini série Barbaři útočí není příběh o slávě Římské říše. Je to příběh o lidech, kteří povstali v boji za svobodu proti kruté a násilnické moci odhodlané zničit všechny a všechno, co jí stálo v cestě. Čím byl Řím silnější, tím více barbarů bylo zatíženo daněmi, zotročeno, zmasakrováno, vyhnáno a okradeno o vlastní zvyky a kulturu. Navzdory zdánlivě nepřekonatelným vyhlídkám se přesto nikdy nevzdali – barbarské národy se postupně vyvíjely a vymýšlely nové způsoby boje proti dobře organizovanému a ke všemu odhodlanému nepříteli. Tak začal souboj titánů, který trval několik dalších století. Seriál Barbaři útočí je epická sága o vzestupu a pádu impéria z pohledu barbarských vojevůdců, kteří strhli Řím na kolena a zadupali ho do prachu. Je to výprava hluboko do srdce povstání proti absolutní moci. Římané nazývali kmeny, které žily v divokých podmínkách na okrajích jejich tak zvané civilizace, „barbary“. Jenže právě mezi nimi se také našli někteří z nejdivočejších a nejodvážnějších bojovníků dějin – muži a ženy, kteří se postavili vůli Říma i za cenu vlastního života. Čtyřdílná série odhaluje skutečný příběh 700 let dlouhé bitvy o svrchovanost a boje za svobodu, který nakonec předurčil podobu budoucího světa. Vychutnejte si dramatické portréty legendárních vojevůdců, jako byli Hannibal, Spartacus, Arminius, Boudicca či Attila zvaný Bič boží. (TV Prima)

(více)

Recenze (18)

Crocuta odpad!

všechny recenze uživatele

Seriál stejně inteligentní jako jeho zdejší oduševnělá anotace. Ubohá výprava, "špičkoví herci" na podobné úrovni jako "špičkoví historici", kteří v tomto skvostu blábolí nesmysly o něčem, o čem nemají zjevně ani potuchy a záplava dnešních ideologických klišé. Možná jde o záměrně lživý pořad, spíš se ale jedná o výtvor "znalců", kteří mají historii kdesi a snaží se, seč jim síly stačí, udělat z hovna bič. Ale pokud si najdou svůj okruh diváků - což se jim podle místního hodnocení docela daří - budou patrně v tvorbě podobně přínosných "epických" opusů jistě i nadále pokračovat a vylepšovat vzdělanostní úroveň naší civilizace. ()

Arsenal83 odpad!

všechny recenze uživatele

Prepisovanie histórie v najhrubšom zrne, pričom liberáli sa chytili známeho výroku Georgea Orwella: "Kto ovláda minulosť, ovláda budúcnosť. Kto ovláda súčasnosť, ovláda minulosť." Cieľom je totálne zmagoriť mládež a podsúvať im historické nepravdy, lži, obracať všetko proti bielym a z černochov robiť hrdinov kľudne aj tým, že ich pleť prisúdime historických postavám, ktoré určite neboli z ghetta (Achilles, Svätý Peter, v tomto seriáli Hannibal...). Som šťastný, že som mohol študovať v dobách ešte normálnych. ()

Reklama

Danny88 

všechny recenze uživatele

Subjektívne ladený hraný dokument ktorý od samého začiatku stavia Rímsku ríšu do role arogantného utlačovateľa susediacich národov. Nesporne tou aj bola ale tak ako minca ma dve strany tak aj v prípade daného (hraného) dokumentu chýba vyváženejší pohľad (z uhla Rimanov) a celkovo objektívnejší postoj k historickým udalostiam čo sa vo všeobecnosti aj trošku očakáva od dobrého dokumentu. ()

anatheman odpad!

všechny recenze uživatele

Hodnotím po prvním díle. Tohle se teda opravdu nepovedlo. Jedná se o nehoráznou neomarxistickou mrdku. Máme zde tradiční klišé - hrůzný bílý Řím kontra milí všebarevní barbaři. S tímto přístupem jděte do řitě. Co je nejhorší - nachází se zde mnohé historické nesmysly. Ať již jmenujeme výzbroj nebo věrohodnost událostí. K tomu zde dochází k extrémnímu zjednodušování, což přirozeně plodí mnoho bludů. A "Negribal"? To jako vážně?! Jediný klad vidím v tom, že mi tato úděsnost připomněla, jak si vážím českých historiků, kteří jsou schopni každou maličkost velice poutavě přiblížit. U zdejších "intelektuálů" bylo patrné, že jejich řeč směřuje k naprostým idiotům, kdy popisovali každou zřejmou skutečnost. Třeba ty komentáře k přechodu Alp, kdy bylo pro tyto "mozky" naprosto fascinující, že tam byla zima a že tam mnoho Kartaginců zemřelo (mind-blowing). Ještě směřuje pochvala k provedení titulků, kdy výše zmínění Punové byli označeni jako "Kartáčani". To mi opravdu vykouzlilo úsměv na tvář. :) Nesmím zapomenout na to, že veškerá významná antická událost byla připodobňována k válce ve Vietnamu... Tady bych to ukončil, musím totiž jít a jako správný bílý utlačovatel jsem povinen připojit k Impériu novou provincii, kterou po zásluhách adekvátně zotročím. ()

marvan odpad!

všechny recenze uživatele

Hodnotím po prvním díle. Zdá se, že kulturní revoluce už dobyla i televizní studia. Tedy takovouhle snůšku historických nesmyslů, lží a ideologického balastu jsem zažil naposledy jako mladý jinoch za bolševika. Naši novodobí soudruzi z USA se ovšem nenechají zahanbit. Udělat z Hannibala hrdinného černošského proletáře bojujícího za práva černochů vzdorujících odpornému bílému impériu Řím to může napadnout jen totálního idiota. Hannibalova matka pocházela z Ibérie, jeho otec z Pyreneí, takže to opravdu nebyl černoch a Kartaginci nevypadali jako brooklynští rappeři. Hannibal by nikdy nebyl tak úspěšný v boji proti Římu, kdyby se mu nedostalo toho nejlepšího antického vzdělání, takže jak vzhledem tak myšlením to byl rozhodně více Říman než cokoli jiného a už vůbec ne černoch. No a zlí Římané byly tak zlí proto, že ti barabři byli stejně tak zlí vůči Římanům, víme? Konkrétně to bylo cca 1.000.000 zotročených bílých mužů, žen a dětí odvlečených do Afriky. Měli by se dnešním politicky korektním historikům za to omlouvat, že se nenechali převálcovat? Bože můj, tohle může napadnout opravdu jen totálního vymaštěnce. Ovšem když mezi komentujícími vystupuje jako odborník ultraidiot a černošský aktivista Jesse James, který si z barvy své pleti udělal výnosnou živnost, není se co divit. Ve švédské televizi tvrdil, že Švédové musí finančně odškodnit černochy za to, že byli otrokáři. Zřejmě si při své inteligenci myslí, že Švédsko stejně jako jeho rodná Amerika, zbohatla v minulosti na pěstování bavlny a černoškých otrocích. Není divu, že když seriál vznikl za přispění takovýchle "odborníků", výsledkem je tahle neskutečná slátanina. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama