Mysterium tremendum

Dokumentární / Mysteriózní

Česko, 2015, 23 min

Emil Křižka

Docela psycho. Vážně povedený krátký film. Někdo tomu může vyčítat reklamu na tuhle knížku, ale mně to nevadí. Je mi t blízké už jenom proto, že jsem z Rožnova pod Radhoštěm, který je od Horní Bečvy docela kousek. Dokonce poznávám i některé z tváří dokumentu. :) Opravdu to působí děsivě a místy jsem měl až husí kůži. Tak jako v Česku je téměř nemožné natočit dobrý horor, tohle má k tomu celkem blízko. ;) Vážně dobře odvedený kus práce. "Naložili mu krkoškama." :D(14.6.2015)

• Lazy87

Ta knížka leží asi metr ode mě (ačkoli ne originál) a tento dokument jsem si pustil pouze proto, že nevím, jestli má cenu to číst. Bo věci, které potřebujou velkou reklamu většinou stojí za hovno. Ale nehodnotím knihu, že jo. Takže... Nevím, co dodat, abych nebyl sprostý. Jen jsem se musel smát výpovědí jednotlivých svědků, zvlášť hlas paní primátorky byl do duše vrývající. A tou spiripičistkou tomu dali korunu. Jo pravda, každý vidí věci jinak, no a já stále budu přemýšlet, jestli si to mám přečíst.(21.12.2015)

Jestli má jít o dlouhou, lehce hororovou reklamu na knihu "Mysterum tremendum", pak hodnotím jednoznačně pozitivně, pokud však byl film zamýšlen jako MOCKUMENT, který má někoho přesvědčit, že je pozadí knížky reálně, pak bohužel. O přesvědčivosti nemůže být řeč od chvíle, kdy první respondent otevře pusu. Při četbě knížky jsem této legendě napůl věřil, i skutečnosti, že byla napsaná před 40 lety a to i navzdory relativně modernímu jazyku a slovníku postav, což jsem přičítal jazykové korektuře. Nyní však nepochybuji i tom, že jde o celkem sympatický marketing což však neubírá nic na působivosti knížky samotné.(7.7.2017)

Především se chci vyjádřit k hodnocení experta na přes dvacet minut dlouhé reklamy „Sevcika“. Nechce hodnotit reklamu, ale jednu hvězdu tam přesto prdnul. Ono většinou se Dokument dělá o člověku, který něco dokázal a tenhle Rainer hold napsal knihu a to takovou, že ji někdo vydá nebo vydal. Ať už je to pravda nebo ne hodnoťme film, ne jeho účel. Nemluvě o tom, že ryze komerčních reklam se tu na CSFD najde spousty. A co říkám na dokument? Více, než dokument MT u mě funguje jako thriller s až hororovými prvky. Hutná atmosféra se snímku nedá upřít. Byl jsem napjatý a zvědavý do poslední chvíle. Pokud je tohle skutečný příběh, tak je to dost mrazivá záležitost. Nejsem zrovna čtivý typ, ale tu knížku si asi někde půjčím :) Vizuální stránka dokumentu parádní. U mě plná palba.(9.6.2015)

• Sevcik

Co na to říct? Hezká reklama na knižní vydání. Pan Křižka to velmi hezky zpracoval, a ano, má to super hororovou atmosféru, ale ne. Reklamy tady nehodnotíme, tedy alespoň já. Ale je naprosto jasné, že nejde o náhodu. Proč vyšel dokument v té době, kdy vyšla kniha? A pane "tomahawk74", jednu hvězdu jsem tam "prdnul" kvůli atmosféře, ale víc nic. Hrůzostrašná totiž byla i práce s herci, někteří (hl. pan soudní lékař) mluvili jak jelimani. A proč bych měl hodnotit film ,jestliže se o tom na 100% nedá říci, že se jedná o film?(6.6.2015)