Epizody(13)

Tennouji Kotarou by si přál být normálním mladým chlapcem a studentem střední školy, v tom mu však brání podivné sny, které poslední dobou mívá, tajemná dívka, která ho nejen v říši snů, ale i v reálném životě pronásleduje, a také jeho unikátní schopnost, díky které dokáže například měnit své fyzické schopnosti. Kotarou se snaží přijít na kloub svým snům i tomu, kdo je tajemná dívka, a to jej přivádí do školního Okultního klubu. Ten vede mladá dívka Akane, která tvrdí, že na nadpřirozeno nevěří. Kotarou se jí rozhodne dokázat, že nadpřirozeno není jen abstraktním pojmem, a uzavře s prezidentkou klubu velmi zvláštní sázku. Během následujících dní řeší Kotarou různé případy, které by mohly mít nadpřirozenou podstatu, a seznamuje se s dalšími mladými dívkami, které se postupně přidávají do tohoto školního kroužku. Čím více se však dozvídá o podstatě nadpřirozena a poznává jednotlivé dívky, tím více je vtažen do boje mezi dvěma tajemnými organizacemi, které hledají cosi, co označují jako Klíč. (Jeoffrey)

Jeoffrey

Tohle byl přesně ten kousek, u kterého jsem nevěděl co si o něm mám myslet a ani fakt, že první díl měl přes 40 minut mi absolutně nepomohl. No druhý díl už ke mě promlouval trochu jasněji a já například pochopil, že z tohohle fakt, že je to podle hry (visual novel) prostě čiší. Dále jsem počítal, že to bude hodně hrané na strunu mystery a že tam bude nějaké velké tajemství, které má překvapit, zkrátka že tam bude nějaká zajímavá linka jako byla třeba v anime Kanon. Napovídala tomu ta dívka/duch (později známá jako Kagari), která hlavního hrdinu pronásleduje, prostředí v kterém se uskutečnil hrdinův první sen i oficiální obsah, který k tomuto anime má Anichart a ostatní servery. V tomto ohledu jsem tedy překvapen nebyl, spíš zklamán tím, že ta linka nebyla tak intenzivní a propracovaná, jak bych od pánu ze studia KEY čekal... Animace se mi líbila, tenhle roztomilý styl já osobně docela můžu a fakt, že je tam spousta roztomilých lolitek by měl vést k mé spokojenosti, ale bohužel to není až tak roztomilé a emotivní, abych byl nějak výrazně zasažen. Také je tam na můj vkus až moc zbytečného fan servisu a hlavní hrdina a jeho zvrhlost mi příliš neimponuje. Na takové roztomilé lolitky by měl být hodný a ne přemýšlet nad tím jak jim bude sahat na jejich nepříliš vyvinuté hrudníky... Hudba mě zpočátku nikterak nenadchla a některé motivy mi k tomu co se dělo příliš neseděli, ale postupně se to lepší a hudební doprovod poslední episody je dobrý. Ještě zmíním CGI příšeru, kterou náš hrdina potkal při cestě za "čarodějkou" - byla děsná, stejně jako většina ostatních CGI příšer, které přijdou později a které se tam opravdu příliš nehodili. No dokoukal jsem, protože mě žánr mystery a všechny ty lolitky nedovolily, abych se na to vykašlal, ale řekněme si upřímně, že to mohlo být mnohem lepší. 4/10 ()

SonGokussj

Ze začátku to možná působí vcelku "ok", než zjistíte, že se jedná o další klon naprosto generického harému s hlavním hrdinou... Ab-so-lut-ně-o-ni-čem... 6EP Drop 30% ()

Honza135

„JAK JSEM JEN MOHL ZAPOMENOUT? STAČÍ TAK MÁLO, ABY SE MŮJ DRAHOCENNÝ OBYČEJNÝ ŽIVOT ROZPADL NA KOUSKY…“ V této anime adaptaci vizuální novely jsme seznámeni s Tennoujim Kotarou, který vede klasický středoškolský život. Od chvíle, co našel spící kamarádku Kotori v lese, se mu začala v noci zjevovat dívka. Avšak nejen ve snech, ale taktéž v jeho pokojíku a uprostřed Koutariho klidného spánku ho bezostyšně hryže do ruky. Neklidné noci nedají Koutarovi klid a rozhodne se najít pomoc u místní čarodějky v okultním klubu… » Co se mi líbilo: 1) Děvčata. Největším tahounem seriálu jsou jak jinak než ženské postavy. A když nad tím tak uvažuji, nedokážu si vybrat jednoznačnou favoritku. Všechny holky tu měli něco do sebe, tak proč tu dělat preference. 2) Kresba. Sice tu kresba nedosahuje kvalit ostatních anime seriálů své doby, nicméně já mám tenhle styl rád. V jednoduchosti je krása, ne? 3) Závěr série. Moje kritická duše byla tímto koncem spokojena. Není nad to, když všudypřítomný chaos dosáhne svého konce. » Co jsem nemusel: 1) Nejasný příběh. A nyní se vrhnu k negativům, mezi nimiž je samotná koncepce podání příběhu. Do poloviny této série se příběh točí kolem problémů v okultním klubu či některé z holčin. Pokaždé se našlo řešení a já jako divák jsem byl relativně spokojen. Poté ale nastupuje vyumělkované drama a příběhové zvraty, které mě nijak nezasáhly a příběh se začíná topit ve vlastním zmatku. Nevěděl jsem, kdo s kým spolupracuje, koho podezřívat a brát jako záporáka a koho naopak ne; nevěděl jsem nic. A když už jsem začínal tušit, o co tu každýmu jde, tak se najednou jednotlivé postavy začnou rozhodovat v rozporu s předcházejícími činy a mám v tom ještě větší zmatek. Takto děj pokračuje až do poslední kapitoly, kdy už má divák tendence se ironicky smát nad tím, na co se to vlastně kouká… 2) Drama postrádající hloubku. Pokud se mám bavit o dění okolo třídní předsedkyně, tak to bylo ještě fajn; sám jsem chvílemi koukal v mírném šoku na její nepříjemnosti, ale poté přichází plytké a neprocítěné drama, kdy se jako divák nedokážu vžít do pocitů hlavního hrdiny. Nesdílím s ním žádnou empatii a jeho problémy jsou mi upřímně u zadku. Podání druhé části této série je prostě bez emocí. 3) Otřesnou 3D CG animaci. Ta tomu nasazovala korunu. Do příběhu zasahují monstra; proč ne, samo o sobě mi to nevadí. Ale takhle okatě špatnou animaci příšer jsem teda nečekal. Chvílemi mi přišla rovněž směšná. Trhané pohyby a vůbec pocit, že se tam ty 3D pohybující se objekty vůbec nehodí, mi fakt pily krev. 4) Hudbu. Obvykle ji chválím, ale tady žádnou výraznou hudbu neočekávejte. To je oproti ostatním adaptacím visual novel od studia Key velký zlom. Není tu drama, není tu kvalitní hudba. Otvírák i zavírák je celkově nevyhraněný, stejně tak hudba na pozadí mě vůbec nenadchla. » Shrnutí: Do tohoto seriálu jsem se pustil s nadšením. Do poloviny první série jsem měl jasno o svém hodnocení; chtěl jsem titulu napálit tři hvězdy a odejít od seriálu spokojený. Nicméně, chaotický vývoj děje zapříčinil moje znechucení. Studio 8bit vložilo značnou část svých finančních prostředků na 3D animaci a záměr tvůrců prostě nevyšel. Naštěstí, původní visual novela sklidila od hráčů positivní hodnocení, takže se do ní v budoucnu taktéž vrhnu. Myslím si, že byl seriál nešťastně uspěchán a jeho autoři mu neposkytli potřebný čas na rozvoj všech postav. A jestli se pustím do druhé série? Naděje na kvalitní tvorbu přeci umírá poslední… Shlédnuto v japonském znění s českými titulky v TV verzi () (méně) (více)

DaweForeman

Tak u tohohle mám opravdu problém to hodnotit, protože je těžký se něčeho chytit. Asi první co bych k tomu řekl, je to, že je to hrozná smíchanina všechno možnýho - ecchi, apokalyptický, akční, fantasy, drama, romantický, nadpřirozený, částečně filosofický, naturismus ad. Vše je tam jaksi zmíněno, ale nic z toho nemá jaksi úplně hluboké zpracování a proto to člověk ani nemůže nějak lépe hodnotit, protože každá stránka by si zasloužila delší zpracování, ale pak by z toho byl mnohem delší seriál. Na druhou stranu ale příběh není zrovna vábný, kdy konec je opravdu unikátní a nečekaný - kdy člověk si říká, zda tam bude něco po titulkách, co tomu dá nějaký smysl - jenže sice po titulkách tam něco je, ale smysl to má až tak hluboký, že není zjevně pochopitelný (i když ona deska a její pochopení snad mluví celkem za vše + ony slzy --- menší nápovědu dám v tom, proč se anime jmenuje a co znamená slovo Rewrite a pokud vás napadne označení síly Koutara, tak od koho tu sílu získal a tím pádem kdo jí dokáže lépe ovládat). Animace je celkem slušná - až teda na ty strnulé příšery - a je v tom vidět hrozně Grisaia. Co se týče hudby, tak se mi zdála celkem pěkná. ()

Flatron

Rewrite je vizuálna novela vyvinutá spoločnosťou KEY, tentokrát ani zďaleka taká úspešná ako jej predchodcovia (Clannad, Kanon,Air). Hl. hrdina v pozícii akéhosi mesiáša, ktorý sa snaží liečiť srdcia jednotlivých hl. hrdiniek a ich traumu z minulosti. Neskôr sa dozvedáme, že jednoltiví hrdinovia, nie sú úplne obyčajní a tak nám bude následne predstavená aj organizácia, pod ktorú jednotlivé osoby zo školského prostredia spadajú. Predpokladám, že ako protiklad nám bude predstavená aj nejaká temná strana, čím sa dej možno ešte zamotá, ale nijako ma to zatiaľ neoslovilo a ďalšie pozeranie seriálu ešte zvážim. Hru som nehral, ale myslím si, že bude celkom solídna, nakoľko v Japonsku patrila medzi najpredávanejšie hry. Slabé 2* - zatiaľ. ()