Epizody(13)

SonGokussj

[First Impressions]: Je to Cute! Je to barevné! Je to sparkly! Je to veselé! Roztomilé! Hodné! Zábavné! Totálně jen a pouze pro otaku fandy co hledají anime s tématem Hudebních Idolů. Další typ jako AKB48 grupa. Malé holčičky, které chtějí zpívat, všechno je tam "chan" a řvou na všechny strany Jo a je tam bílej pes se žlutýma ušima co vypadá jako paruka. Nehodnotím ()

Echelon1

μ's sú μ's, tie mi prirástli k srdcu ako sestry. Nájde sa miesto aj pre nováčikov? Môžem povedať, že áno. Skupina Aqours sú charizmatická deviatka a práve μ's sú pre ne úplným vzorom. Dozvuky ich rozpustenia po filme je cítiť dokonca i tu, hrajú významnú rolu vo vývoji postáv a udiera to často tu na dosť nostalgickú strunu. Mnoho divákov je sklamaných, že žiadne cameo (teda až na tú moderátorku), ale je samozrejmé, že nebudú tvorcovia narúšať príbeh. Celá séria na oplátku brilantne pracovala s tým, že nespravili len ďalšiu skupinu v jednom univerze, ale vývoj novej je silno ovplyvnení predchádzajúcou. Od dielu k dielu lepšie a preracovanejšie, počiatočná veselá záležitosť sa mení v rad prekážok a práve až 12. diel jasne hovorí nie len pre postavy ale i fandom, aby sa rozlúčili s μ‘s a prijali novú skupinu. Do toho symbolika opäť hrá na plné obrátky. Všimol si niekto aj konkrétne počty holubíc v celom seriály v špecifických momentoch? Scenáristicky snáď originálnejšie (vývoj príbehu a postáv), než pôvodné LL. Čo sa týka samotného spracovania, čo dodať, je to proste Love Live!: Skvelé postavy, intro/outro, soundtrack - je ešte lepší, než v LL! SIP a to je už čo povedať! (Jedna skladba dokonca imituje melódiu od H. Shora z Hobita, konkrétne Courage and Wisdom) /// Je to veselé, zábavné, a zároveň so silnými emotívnymi momentmi a vzťahmi postáv. Piesne sú samozrejme kapitola sama o sebe, nával pozitívnej energie, opäť s perfektnými kostýmami, choreografiou, kamerou a vizuálom. 5*, LL je stále špička žánru v celej kinematografii. Ano, ospevujem to, ale ako som už hovoril pri filme, LL má v sebe niečo zvláštne. ;-) ()